Jak zmienić akcję Force Click na gładziku Force Touch?


18

Mam nowy MacBook Pro Retina 13 z początku 2015 roku z gładzikiem Force Touch .

Opisano, że ma następującą funkcję:

Kliknij i kontynuuj naciskanie gładzika, aby włączyć nowe możliwości, takie jak wyszukiwanie definicji słowa, podgląd pliku w Finderze lub tworzenie nowego wydarzenia w Kalendarzu po wymuszeniu kliknięcia daty w tekście wiadomości e-mail.

Ogólnie: jak mogę zmienić, dostosować, dostroić, ulepszyć „możliwości” tego kliknięcia siłą?

W szczególności: Chciałbym, aby tłumaczenie odbywało się w Safari i Terminalu znacznie częściej niż w przypadku wyszukiwania w słowniku.


2
Czy są jakieś wartości plist, które można zmienić, które powodują to zachowanie w tle?
zevlag

Odpowiedzi:


7

Jeśli chcesz wyszukiwać tłumaczenia zamiast wyszukiwania słownikowego, możesz zmienić preferencje w aplikacji słownikowej. W preferencjach możesz zdecydować, co słownik będzie sprawdzał po wymuszeniu kliknięcia słowa. Na przykład możesz odznaczyć wyszukiwania w słowniku i sprawdzić słownik francuskiego na angielski.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Dzięki za informację. Taka porażka, która może być wyzwalaczem akcji bogatym w funkcje.
Stanislasdrg Przywróć Monikę

6

Znalazłem to narzędzie o nazwie BetterTouchTool http://www.boastr.net/

BetterTouchTool to świetna, pełna funkcji aplikacja, która pozwala skonfigurować wiele gestów dla Magic Mouse, Macbook Trackpad i Magic Trackpad, a także gesty myszy dla normalnych myszy. Umożliwia także konfigurowanie działań dla skrótów klawiaturowych, normalnych przycisków myszy i pilota Apple. Oprócz tego ma aplikację towarzyszącą iOS (BTT Remote), którą można również skonfigurować do sterowania komputerem Mac tak, jak chcesz.

To pozwala mi ustawić OGROMNĄ różnorodność działań dla MASY gestów myszy.

Jestem w stanie stworzyć akcje dla WYMUSZENIA kliknięcia w określone obszary gładzika, a nawet kliknięcie siłą wielu palców. Właśnie tego szukałem.

Jest to bardzo przydatne.


2
Nie można jednak skonfigurować kliknięcia siłą jednego palca. Tylko 2 lub więcej.
vaughan

3

Jabłka nie wydały jeszcze opcji zmiany parametrów funkcji Force Click. W końcu to Apple, gdy poczują, że są gotowe, dodadzą poszukiwanej szczegółowości.

Są to opcje obecnie dostępne zgodnie z opublikowaną dokumentacją Apple :

Są to dostępne obecnie opcje Force Click.

 1. Zmień nazwę dowolnej etykiety
 2. Wyświetl podgląd dowolnego pliku
 3. Podgląd dat kalendarza
 4. Kliknij dowolną datę, aby utworzyć wydarzenie
 5. Upuść pinezkę w Mapach
 6. Zoom wrażliwy na nacisk w Mapach
 7. Wyszukaj definicję dowolnego słowa
 8. Wrażliwe na nacisk szybkie przewijanie do przodu
 9. Pokaż wszystkie okna z otwartej aplikacji
 10. Kliknij prawym przyciskiem myszy niektóre ikony doków
 11. Edytuj dane kontaktowe
 12. Dodaj kontakt z numerem lub adresem e-mail
 13. Wyświetl podgląd dowolnego łącza (tylko Safari)
 14. Pokaż opcje Nie przeszkadzać w Wiadomościach
 15. Rysunek wrażliwy na nacisk

To pozwala mi tylko „wyregulować nacisk, którego potrzebujesz, aby wymusić kliknięcie gładzika”, nie wskazuje w żaden sposób, jak „zmienić, dostosować, dostroić, zwiększyć„ możliwości ”Force Click”.
zevlag

Wydajesz się być dość kompetentny, biorąc pod uwagę wynik askdiff, musisz mieć świadomość, że być może nie wydali jeszcze opcji zmiany parametrów funkcji Force Click. W końcu to Apple, gdy poczują, że są gotowe, dodadzą poszukiwanej szczegółowości.
Todd

Są to obecnie dostępne opcje Force Click. 1. Nazwij dowolną etykietę 2. Przeglądaj dowolny plik 3. Przeglądaj daty kalendarza 4. Kliknij dowolną datę, aby utworzyć wydarzenie 5. Wklej pinezkę w Mapy 6. Powiększ wrażliwość na nacisk w Mapach 7.Patrz definicję dowolnego słowa 8. Wrażliwe na nacisk szybkie przewijanie do przodu 9. Pokaż wszystkie okna z otwartej aplikacji 10. Kliknij prawym przyciskiem myszy na niektórych ikonach stacji dokującej 11. Edytuj dane kontaktowe 12. Dodaj kontakt z numerem lub adresem e-mail 13. Przeglądaj dowolne link (tylko Safari) 14. Pokaż opcje Nie przeszkadzać w Wiadomościach 15. Rysunek wrażliwy na nacisk
Todd

Głosowanie w dół służy do przekazania jakości odpowiedzi. „Głosowanie na pytanie lub odpowiedź sygnalizuje reszcie społeczności, że post jest interesujący, dobrze zbadany i przydatny, a głosowanie nad postem oznacza coś przeciwnego: że post zawiera nieprawidłowe informacje, jest źle zbadany lub nie przekazywać informacje ”. apple.stackexchange.com/help/why-vote Snarky komentarz, taki jak „Google jest twoim przyjacielem”, jako część odpowiedzi, która nie odpowiada konkretnie na zadane pytanie, nie jest mile widziany. Spróbuj scalić swój komentarz na temat dostępnych opcji i żadnych poprawek.
zevlag
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.