Jak całkowicie usunąć Fuse dla Mac OS X, MacFUSE, NTFS-3G


9

Chcę przejść na Tuxera NTFS, aby uzyskać lepszą obsługę. Ale nie wiem, jak odinstalować wszystkie te aplikacje, zanim całkowicie przejdziesz na Tuxera.

Ja również instaluję, fuse_wait.pkgale nie jestem pewien, jak odinstalować .pkgplik.

Śledziłem to wideo do instalacji NTFS-3G w Mac OS X 10.10 (Yosemite).

Odpowiedzi:


10

Jeśli postępujesz zgodnie z tymi instrukcjami, oznacza to, że zainstalowałeś trzy pakiety.

fuse_wait po prostu zastępuje pojedynczy plik instalacji NTFS-3G zaktualizowaną wersją. Więc tak naprawdę nie musisz nic robić, aby odinstalować ten pakiet; po usunięciu NTFS-3G powinno ono automatycznie usunąć tę zaktualizowaną wersję.

Aby usunąć NTFS-3G , otwórz panel preferencji NTFS-3G i kliknij przycisk Odinstaluj lub uruchom skrypt pod adresem /System/Library/Filesystems/ntfs-3g.fs/Support/uninstall-ntfs-3g.sh.

Aby odinstalować FUSE dla OS X, otwórz okienko preferencji systemowych FUSE dla OS X i kliknij przycisk Odinstaluj.

Jeśli po uruchomieniu obu deinstalacji nadal znajdują się dwa panele preferencji, kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Usuń ... okienko preferencji”.

I uruchom ponownie komputer Mac.

Aby potwierdzić, że plik zniknął, możesz uruchomić następujące polecenia w terminalu. Mam nadzieję, że nie powinieneś uzyskać żadnych wyników.

 pkgutil --pkgs | grep fuse
 kextstat | grep fuse

kiedy uruchamiam „pkgutil --pkgs | grep fuse”, zawsze otrzymuję wynik „com.github.bfleischer.pkg.fuse_wait”. Jak mogę to rozwiązać?
Conbibs,

@Conbibspkgutil --forget com.github.bfleischer.pkg.fuse_wait
Matt Sephton

sudo pkgutil --forget com.github.osxfuse.pkg.PrefPane
Nianliang
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.