Pełny sygnał Wi-Fi / Ethernet, ale brak internetu


17

Naprawdę mam nadzieję, że ktoś tutaj może mi pomóc, ponieważ teraz jestem bardzo sfrustrowany moim MacBookiem.
Mam pod koniec 2011 r. Model 15-calowy MacBook Pro z systemem OSX 10.9.5, który odmawia połączenia z Internetem w mojej sieci domowej. Mam ten sam problem, czy to WiFi, czy kabel Ethernet, mam pełny sygnał, ale nie mam połączenia z Internetem. Co drugi urządzenie łączy się dobrze; telefony i tablety z Androidem, Xbox One, iPhone i inne MacBooki, wszystkie online i przeglądanie sieci.
Nie miałem wcześniej problemów z łączeniem się z innymi sieciami z moim MacBookiem Pro i po prostu próbowałem sprawdzić w domu znajomego bez problemów.
Coś, co może być dla kogoś wskazówką: kiedy otwieram narzędzie do diagnostyki sieci, mój MacBook Pro łączy się z czymś, co wydaje się mikrosekundą i mówi mi, że mam połączenie z Internetem i wszystko wydaje się w porządku.
Mój adres IP to 192.168.0.5 maska ​​podsieci 255.255.255.0, a IPv6 jest ustawiony na automatyczny. Żadna z opcji nie jest zaznaczona w zakładce proxy.
Teraz wypróbowałem następujące, w innej kolejności i wiele razy, bezskutecznie:

 1. Odnawianie / wyłączanie i włączanie / ręczne wprowadzanie DHCP.
 2. Ponowne uruchamianie / resetowanie routera i macbooka.
 3. Włączanie / wyłączanie WiFi.
 4. Usuń i dodaj usługi (Wi-Fi i Ethernet).
 5. Sprawdziłem i skopiowałem wszystkie ustawienia sieciowe z innego MacBooka Pro, który jest podłączony i online w mojej sieci.
 6. Ran narzędzia diagnostyczne i asystenta sieci
 7. Lokalizacja zduplikowana / usunięta / dodana
 8. Usunięto folder / Library / Preferences / SystemConfiguration.
 9. Usunięto hasło sieciowe z pęku kluczy.

Próbowałem też innych rzeczy, ale teraz nie pamiętam, co jeszcze.

Odpowiedź od ifconfig en1:

en1: flags=8863<UP,BROADCAST,SMART,RUNNING,SIMPLEX,MULTICAST> mtu 1500   
    ether 28:cf:da:e6:95:0a   
    inet6 fe80::2acf:daff:fee6:950a%en1 prefixlen 64 scopeid 0x5   
    inet 192.168.0.5 netmask 0xffffff00 broadcast 192.168.0.255   
    nd6 options=1<PERFORMNUD>   
    media: autoselect   
    status: active 

Modlę się, aby ktoś miał dla mnie magiczne słowa lub rozwiązanie 2 kliknięć, ale byłbym wdzięczny za długie dokładne wytyczne, aby je rozwiązać! <3

Pozdrawiam Trond


Zresetowałem również SMC i wózek! :-)
Trond

Właśnie zauważyłem, że mogę przeglądać sieć w trybie odzyskiwania, co oznacza, że ​​musi istnieć jakiś program, aplikacja lub ustawienie, które w jakiś sposób zakłóca / blokuje.
Trond

Witamy, aby zapytać inaczej! +1 za ładnie ustrukturyzowane pytanie.
Tetsujin

Jest dla nas / mnie sposób na trochę więcej debugowania, ale wymaga to dodatkowych informacji. Jeśli chcesz to wypróbować, należy utworzyć i przesłać plik diagnostyczny systemu. Ten plik można utworzyć na problematycznym komputerze Mac przy użyciu tej kombinacji klawiszy podczas logowania: Command-Option (alt) -Control-Shift-. (tak, należy również zachować termin). Ekran będzie migał, a po kilku minutach pojawi się okno zawierające plik sysdiagnose. To 99% informacji o systemie, ale mogą tam również wyciekać dane osobowe. Ale zawiera każdy ważny dziennik sprzętu!
John Keates,

Naciśnij klawisze, gdy jesteś zalogowany. Na przykład, gdy masz otwarte okno Findera.
John Keates

Odpowiedzi:


12

Oto przewodnik krok po kroku:

 1. Tymczasowo wyłącz dowolne rozwiązanie Firewall / Internet Security / filtr pakietów na komputerze Mac (np. LittleSnitch / Hands Off! / Kaspersky Internet Security itp.)
 2. Połącz się z interfejsem administracyjnym routera za pomocą działającego komputera Mac.
 3. Zanotuj interfejs wewnętrzny (prawdopodobnie w twoim przypadku 192.168.0.1)
 4. Jeśli router używa filtrów MAC do kontrolowania dostępu, sprawdź, czy dany komputer Mac nie znajduje się na czarnej liście lub znajduje się na białej liście, jeśli używasz białych list. Aby uzyskać adres MAC interfejsu Wi-Fi, otwórz Preferencje systemowe -> Sieć -> Wybierz „Wi-Fi” -> Zaawansowane -> Sprzęt -> Adres MAC na komputerze Mac bez dostępu do Internetu.
 5. Na komputerze Mac bez dostępu do Internetu wyłącz wszystkie interfejsy w panelu preferencji sieci, z wyjątkiem interfejsu Wi-Fi, wybierając interfejs i klikając małe koło zębate -> „Uaktywnij usługę”. Być może trzeba będzie najpierw odblokować zamek w lewym dolnym rogu.
 6. Wybierz interfejs Wi-Fi i kliknij „Zaawansowane”
 7. Wybierz ustawienia TCP / IP, ręcznie skonfiguruj IPv4 i wprowadź właściwy adres IP, maskę sieci i adres bramy (wprowadź adres IP znaleziony w kroku 2 jako adres bramy). W twoim przykładzie powinien to być dowolny adres, który nie jest jeszcze używany w zakresie 192.168.0.2-192.168.0.254 jako adres IP, 255.255.255.0 jako maska ​​sieci i 192.168.0.1 jako bramka.
 8. Wybierz kartę DNS obok ustawień TCP-IP.
 9. Wpisz 8.8.8.8 jako serwer DNS. Ten serwer DNS jest publicznym serwerem Google.
 10. Zapisz / zastosuj ustawienia
 11. Otwórz Terminal.app
 12. Opróżnij wszystkie istniejące trasy, wprowadzając route -n flushkilka razy.
 13. Opróżnij pamięć podręczną DNS za pomocą dscacheutil -flushcache;sudo killall -HUP mDNSResponder. Musisz podać hasło administratora, aby ukończyć zadanie. Działa to tylko z Mac OS X 10.9 (Mavericks). Jeśli zainstalowany jest inny OS X, użyj odpowiedniej komendy.
 14. Teraz pinguj adres bramy i serwer DNS za pomocą ping -c 5 192.168.0.1i ping -c 5 8.8.8.8. Polecenie wysyła 5 pingów na podany adres. Aby zatrzymać pingowanie - jeśli nie uwzględniłeś opcji -c - po prostu wpisz ctrlC.
 15. Jeśli otrzymasz pozytywną odpowiedź, zamknij Terminal. Jeśli nie otrzymałeś odpowiedzi, wprowadź ifconfig en1i ponownie sprawdź prawidłowe ustawienia interfejsu Wi-Fi. en1 powinien być twoim interfejsem Wi-Fi.
 16. Wróć do preferencji sieci i włącz ponownie wszystkie pozostałe interfejsy. Sprawdź, czy interfejs Wi-Fi znajduje się na górze listy. Aby zmienić kolejność listy, kliknij mały sprzęt -> „Ustaw zlecenie serwisowe ...” i zmień kolejność interfejsów.
 17. Teraz otwórz wybraną przeglądarkę i spróbuj połączyć się z dowolną witryną.
 18. Jeśli masz teraz dostęp do Internetu, możesz zastąpić serwer Google DNS serwerami DNS swojego usługodawcy internetowego lub po prostu je dodać.

Ten przewodnik nie rozwiązał problemu.

Po kilku bardzo głębokich dochodzeniach (również dla Johna Keatesa ) odkryliśmy, że winowajcą było źle skonfigurowane dnscrypt / dnscrypt-proxy .


Cześć Klanomath. Dziękuję za fajny przewodnik, ale nadal nie mogę się połączyć z siecią .. dostaję odpowiedź podczas pingowania, ale nadal nie pozwala mi przeglądać sieci ani aktualizować aplikacji. Wszelkie inne przemyślenia na ten temat?
Trond

Próbowałem zarówno LittleSnitch, jak i Hands Off !, ale zostały one odinstalowane. Zrobiłem ifconfig -a i dostałem długą odpowiedź. Czy chciałbyś czegoś konkretnego? Piszę to na tablecie, więc skopiowanie odpowiedzi z ifconfig -a
Trond

Zredagowałem oryginalny post z wyjściem ifconfig -a. :-)
Trond

Niestety drugi MacBook należy do znajomego, którego w tej chwili nie ma: s Dziękuję bardzo za próbę pomocy. Czy powinienem przeszukać na komputerze pozostałości LS i HO? Jeśli tak, jak to zrobić? : P
Trond

Odpowiedź trwa około minuty, a następnie otrzymuję: HTTP / 1.0 400 Bad Request Długość treści: 54 Typ zawartości: text / html; opłaty = UTF-8 Data: Pn, 23 marca 2015 14:06:20 Serwer GMT: GFE / 2.0
Trond

10

Po sprawdzeniu konfiguracji wydaje się, że mogą tu występować dwa czynniki:

 • DNS
 • Zapora ogniowa

Szybki sposób na potwierdzenie działającego połączenia internetowego, ale zły DNS trafia na stronę internetową, używając jego adresu IP zamiast nazwy domeny. Na przykład: http://91.198.174.192, który jest adresem WikiMedia Foundation. Powinien brzmieć „nieskonfigurowana nazwa domeny”.

Najpierw naprawmy DNS. Przejdź do Preferencji systemowych, Sieć i kliknij blokadę, jeśli panel jest nadal zablokowany. Następnie przejdź do aktywnego interfejsu sieciowego (prawdopodobnie Wi-Fi lub AirPort), kliknij Zaawansowane, a następnie zakładkę DNS. Wyczyść wszystko tam. Jasnoszare elementy nie są modyfikowalne i można je tam po prostu zostawić, są dostarczane przez DHCP. Naciśnij OK, a następnie Zastosuj.

Internet może w tym momencie działać. Jeśli tak: tak! Jeśli nie, kontynuuj.

Po pierwsze, musimy wiedzieć, czy DNS jest teraz poprawnie ustawiony. Najłatwiej to zrobić, otwierając okno terminala (tak, upiorna aplikacja z literami) i wpisując: cat /etc/resolv.conf

To powinno dać wynik podobny do tego:

#
# Mac OS X Notice
#
# This file is not used by the host name and address resolution
# or the DNS query routing mechanisms used by most processes on
# this Mac OS X system.
#
# This file is automatically generated.
#
domain something
nameserver 192.168.123.1

Liczby po serwerze nazw i nazwa po domenie mogą się różnić. Ważne jest jednak, aby serwer nazw nie otrzymał numeru „127.0.0.1”, ponieważ to nie zadziała. Jeśli liczba nie jest równa 127.0.0.1, jest w porządku, a DNS jest teraz ustawiony poprawnie.

Następnie usuń rozszerzenia, które nie mają już zainstalowanych aplikacji, takie jak rozszerzenie Handsoff kontrolujące ruch sieciowy. Nie jestem pewien, jaka jest dokładna nazwa, ale znajduje się ona w katalogu / System / Library / Extensions lub / Library / Extensions. Pierwszy myślnik „/” oznacza katalog główny lub początek dysku twardego. W większości przypadków jest to „Macintosh HD”. Jeśli nie jesteś pewien, jak dostać się do początku „/”, użyj Findera -> Idź -> Idź do folderu z górnego menu w Finderze. Wyczyść pole, wpisz pojedynczy ukośnik („/”) i naciśnij klawisz Go.

Rozszerzenie można nazwać czymś w rodzaju „com.metakine.handsoff.driver”. Usunięcie tego rozszerzenia, a następnie ponowne uruchomienie, rozwiąże ten problem. Po tym Internet powinien działać.


IMO to dns-crypt-proxy / dns-crypt, który prawdopodobnie przekierowuje każde żądanie dns. To jest powód, dla którego resol.conf zawiera 127.0.0.1, chociaż prefi sieci zawierają serwer DNS Google (8.8.8.8) (w SystemConfiguration / preferencje.list-> NetworkServices-> 8516C ....-> DNS
klanomath

Tak, masz rację. Ale nadal nie powinno zabijać DNS. Na razie, aby zdiagnozować problem, usunięcie dnscrypt na drodze byłoby mądrym krokiem.
John Keates

Hej i dzięki za kolejną dobrze wyjaśnioną odpowiedź. Więc zaczynamy; Otworzyłem preferencje sieci i usunąłem wszystko z panelu dns. Zabawne jest to, że 127.0.0.1 automatycznie wyskakuje na szaro ..? Potem otworzyłem terminal i wpisałem cat /etc/resolve.conference i otrzymałem odpowiedź, jak powiedziałeś. Moje dwa ostatnie wiersze brzmią: szukaj do domu i serwera nazw (zgadnij co) 127.0.0.1 .. Przeszukałem oba foldery, ale mogłem znaleźć tylko „handsoff.kext” w folderze System / Library / Extensions, który usunąłem. Teraz odinstaluję / usunę dnscrypt, wrócę z wynikami! :-)
Trond

@Trond Nie musisz odinstalowywać dnscrypt, po prostu skonfiguruj go poprawnie
klanomath

WOOOOHOOO !!!! : W końcu jestem online! Usunięto DNSCrypt (i tak go nie używałem), a teraz przeglądam sieć. DZIĘKUJĘ TAK DUŻO @klanomath i John Keates, oszalałbym bez twojej super pomocy!
Trond

1

Naprawiłem podobny problem (łączę się z routerem, ale nie ma internetu), zmieniając adres DNS w preferencjach sieci: Był to 192.168.0.1 (który jest adresem IP routera do zmiany ustawień routera) Zmieniłem go na 192.168.0.5 i moje połączenie internetowe było naprawione w kilka sekund. Mam nadzieję, że Ci się uda


1

hej, dowiedziałem się, aby naprawić mój. ktoś umieścił kontrolę rodzicielską na moim routerze, jeśli odblokujesz urządzenie, powinno to naprawić!


0

Sprawdź, czy data na komputerze jest poprawna. To zadziałało dla mnie. Jakoś to się zmieniło i po tym, jak to naprawiłem, problem został rozwiązany. Twoje zdrowie!


0

MacBook Pro 6,1 mojego klienta dostał ten objaw, gdy został zaktualizowany do Sierra 10.12.4. Po wypróbowaniu prawie wszystkich powyższych kroków i nieudanej naprawie po 3-1 / 2 godziny ponownej instalacji (odliczanie „pozostałego” licznika od 5 minut!) Nadal istniała łączność z pingami, ale ruch nie docierał do Firefoxa, Safari, Maila lub połączenia systemowe (brak App Store i aktualizacji).

Dyskusja o rozszerzeniach doprowadziła mnie do folderu System> Biblioteka> Rozszerzenia, w którym znalazłem kopię pliku AppleAirPort2.kext z 2010 roku . Wszystko, co musiałem zrobić, aby odzyskać pełną łączność, to usunąć ten plik (oczywiście utworzył kopię zapasową) i ponownie uruchomić komputer! NIC NIE DZIAŁAŁO. Ta poprawka zadziałała za pierwszym razem . NADZIEJA, KTÓRA POMAGA KOGOŚ ...


0

Miałem ten sam problem z Internetem podczas aktualizacji do Sierra. Mogłem połączyć się z moim routerem, ale nie z Internetem po aktualizacji do Sierra.

Sprawdziłem cat /etc/resolv.confw terminalu, a odpowiedź powiedziała, że ​​nie ma takiego pliku. Sprawdziłem folder etc i na pewno nie ma pliku. Sprawdziłem inny mój laptop i już tam był. (W rzeczywistości jest to alias prowadzący doprivate/var/run/resolv.conf

Po prostu skopiowałem resolve.confplik z działającego laptopa, umieściłem go w /runfolderze i utworzyłem alias. Skopiowałem alias /etc/ i ponownie uruchomiłem komputer. Następnie dodał serwer DNS w Prefach sieciowych i zrobił sprawdzenie terminala za pomocą cat /etc/resolv.conf i Bingo! wszystko sprawdzone.

Uruchomiłem Safari i był online po raz pierwszy od kilku dni. Uaktualniłem mnóstwo komputerów Mac z El Capitan do Sierra bez problemu, aż do tego małego Macbooka Air.-1

Spróbuj wyłączyć oprogramowanie antywirusowe, które masz na swoim komputerze. To działało dla mnie.


-1

Problem rozwiązany Protokół TCP / IP DCHP był w trybie ręcznym (dlaczego? Nie wiem) Zmieniono na automatyczny Voilà!


Witamy w Zapytaj inaczej. Lubimy, aby odpowiedzi były czymś więcej niż tylko jedną linią. Idealnie, chcesz wyjaśnić, dlaczego twoja odpowiedź jest * słuszna. ”Pomaga także w dostarczaniu linków, cytatów i / lub zrzutów ekranu. Przejrzyj naszą sekcję pomocy Jak odpowiedzieć na pisanie dobrych odpowiedzi na pytania
Allan

-1

Miałem ten sam problem i jakoś go rozwiązałem, włączając i wyłączając usługę VPN. Może to zabrzmieć dziwnie, ale nic innego nie działało dla mnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.