Gdzie mogę znaleźć bezpłatne oprogramowanie do konwersji WMA?


10

Mam ogromną kolekcję plików WMA (z moich dni Zune). I oczywiście moje iPhony nie mogą z nimi nic zrobić. Czy ktoś wie o PRAWDZIWIE darmowym (najlepiej otwartym) oprogramowaniu do konwersji WMA? Czy to w ogóle legalne? Jeśli istnieje, proszę dać mi znać, gdzie go znaleźć. Szukałem i wymyśliłem tylko AVS Audio Converter ... który jest „darmowy ...” Dają ci bezpłatną wersję próbną, ale każdy kod ma logo głosowe nad twoim plikiem. Mógłbym po prostu użyć Audacity do edycji, ale kto chce przez to przejść?

W każdym razie, proszę dać mi znać, jeśli na całym świecie internetz istnieje darmowe oprogramowanie do konwersji WMA.


Czy te pliki są chronione przez DRM?

Nie. Brak ochrony praw autorskich.
Thomas

5
Czy zamiast tego powinien przejść administrator?
Eltariel

Odpowiedzi:


7

Jeśli używasz systemu Windows, bezpłatna wersja Media Monkey zrobi to:

Nagrywaj płyty CD i konwertuj pliki MP3, M4A, OGG, FLAC i WMA itp. Na inne formaty.

Dostarczany jest z ograniczonym czasowo koderem mp3, ale możesz go wymienić samodzielnie. Jednak prawdopodobnie nie stanowi to problemu, jeśli dokonujesz konwersji na iPhone'a.


1
Konwertuje również całe foldery plików za jednym razem i nie musisz dodawać plików do biblioteki, aby to działało.

9

Jeśli są to pliki niechronione (nie DRM), powinieneś być w stanie upuścić je bezpośrednio do iTunes na komputerze Mac i przekonwertować na MP3 lub AAC. Nigdy nie posiadałem ani nie korzystałem z komputera z systemem Windows, więc nie wiem, czy to samo zadziała w iTunes Windows, ale możesz spróbować.

Na komputerze Mac możesz także zainstalować Flip4Mac, który umożliwia ładowanie plików WMA w QuickTime i konwertowanie ich na MP3 lub AAC. Jeśli masz kilka plików, możesz skonfigurować akcję Autmomator, aby automatycznie robiła to w folderze pełnym plików.


Fajne. Nie wiedziałem, że iTunes wykonał konwersję WMA. Mam MacBooka, ale pracuję na laptopie z systemem Windows, który nie ma iTunes. Dzięki za wskazówkę!
Thomas

5

ffmpeg może to wszystko zrobić. O ile mi wiadomo, jest to program tylko z wiersza poleceń, ale ma tę zaletę, że można go łatwo uruchomić w trybie wsadowym.


1

Jeśli używasz iTunes dla Windows, jest to łatwe.

Uruchom iTunes, a następnie kliknij, File > Add File to Libraryaby otworzyć pliki WMA, które chcesz zaimportować. Następnie pojawi się okno, jak pokazano na poniższym obrazku. Kliknij, Convertaby przekonwertować WMA na format iTunes M4A. Po zakończeniu konwersji możesz odtwarzać pliki WMA w iTunes lub importować WMA na iPhone'a, iPada i iPoda.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ale jeśli używasz iTunes na Maca, jest to trochę skomplikowane. Lepiej przekonwertować WMA na formaty obsługiwane przez iPhone'a. Może ten przewodnik krok po kroku pomoże ci.

Jeśli twoje pliki WMA są chronione DRM, musisz najpierw usunąć DRM.


0

Wersja iTunes dla Windows już wykonuje konwersję niechronionych plików wma, więc możesz po prostu użyć iTunes do ponownego zakodowania kwalifikujących się plików.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.