Jak długo mogę oczekiwać, że mój system będzie bezużyteczny podczas aktualizacji do OS X Lion?


50

Właśnie pobrałem Lion i jestem bardzo chętny do jego instalacji, ale mogę korzystać z każdej minuty, jaką mam, więc wolałbym nie instalować go teraz, jeśli oznacza to, że mój system jest bezużyteczny przez ponad 30 minut.

Jak długo powinienem oczekiwać, że komputer Mac będzie bezużyteczny podczas procesu aktualizacji?


Czy ktoś mógłby wyjaśnić opinię negatywną? Pytanie wydaje mi się dość istotne: niewiele informacji można znaleźć na temat procesu instalacji.
Aron Rotteveel

3
Nie głosowałem za tym, ale jest to poważna aktualizacja systemu - należy spodziewać się przestojów w celu konserwacji.
Thomas

9
feh. Głosuję za twoim głosem. Istnieje różnica między złym pytaniem a naiwnym pytaniem.
Joel Spolsky

5
Jestem pewien, że wiele osób zastanawia się, ile to zajmie i jak długo ich system będzie bezużyteczny. Wiele procesów aktualizacji systemu operacyjnego pozwala użytkownikowi nadal korzystać z systemu podczas rozpakowywania i kopiowania plików, więc pytanie jest uzasadnione. Trochę przepisałem pytanie.
Joel Spolsky

4
Moja niepoprawna odpowiedź brzmiała: „Dopóki nie usłyszysz ryku!” ale w rzeczywistości gra po prostu kiepską muzykę.
Ɱark Ƭ

Odpowiedzi:


28

Jest to bezpieczny zakład, że większość ludzi nie prowadzi działalności przez mniej niż godzinę. Oczywiście prawdopodobnie będziesz spędzał godziny na badaniu wszystkich nowych funkcji, więc możesz policzyć to, że twój system nie nadaje się do „prawdziwej pracy” z powodu „eksploracji i zabawy”.

Ponieważ nie możesz łatwo przeszkadzać i nie będziesz mógł korzystać z Maca, gdy instalator wyloguje cię, aby rozpocząć aktualizację, daj sobie małe okno na wypadek, gdyby wszystko działało długo.

Oto niektóre numery piłkarskie, które ludzie zgłaszają do aktualizacji z rzeczywistymi ilościami danych na swoich komputerach Mac:

  • Dysk iMac / Mac Pro + SSD: od 8 do 15 minut
  • iMac / Mac Pro + HD: od 12 do 20 minut
  • Przenośne: od 15 do 30 minut
  • pełne dyski / powietrze z HD: 30 do 45 minut

Co więcej, tak naprawdę nie będziesz wiedział, ile potrwa, jeśli pojawią się problemy z przeniesieniem tysięcy małych plików lub proces się zawiesi. Następnie musisz zbadać, co zrobić, jeśli ponowna próba nie rozwiąże problemu.

Nawet jeśli instalacja powinna zająć 15 minut, po co ryzykować, dopóki ciśnienie nie spadnie?

Problem z każdą prognozą polega na tym, że instalacja składa się z czterech części:

  1. typowe zadania przygotowawcze (wstępne pobieranie jakichkolwiek aktualizacji - lew nie będzie miał teraz wielu do pobrania wstępnego, ponieważ jest nowy)
  2. kontrola systemu plików dla wszystkich danych (aby uniknąć problemów ze złymi plikami lub złą strukturą systemu plików)
  3. standardowa instalacja (przenieś starą, napisz nową - większość komputerów Mac obsługujących Lion będzie w odległości 50% od tej części)
  4. zaktualizuj skrypt, aby przeszukiwać wszystkie pliki i programy, aktualizuj rzeczy, a następnie usuwaj niepotrzebne teraz pliki.

W częściach 2 i 4 „powolne instalacje” zajmują większość czasu.

Większość ludzi skończy za mniej niż godzinę - ale tak naprawdę nie wiesz, czy instalacja potrwa długo, dopóki nie zaczniesz. Nie ma znaczenia, że ​​inni ludzie mieli dobre wrażenia, jeśli będziesz szczególnie powolny.

Możesz uruchomić pełną kontrolę systemu plików, zanim zaczniesz mieć pewność, że twoje katalogi nie zatrzymają instalatora w nieskończonej pętli, ale oprócz usuwania rzeczy takich jak niepotrzebne aplikacje i pliki, które mogą wymagać „migracji”, nie możesz przyspieszyć w górę części procesu, które zależą od wcześniej istniejących danych.


1
Dziękujemy za dokładną odpowiedź, szczególnie w odniesieniu do etapów konfiguracji!
Aron Rotteveel

1
Główne aktualizacje dotykają plików, które mogą pozostawać w stanie uśpienia przez lata. Podczas aktualizacji pojawiają się problemy z nieużywanym kodem lub niezgodnymi dodatkami. Nie ma to na celu powodować problemów, tylko „domek z kart” jest bardziej podatny na upadek, gdy ponownie instalujesz system.
bmike

14

Właśnie zainstalowałem aktualizację i zajęło to 45 minut na MacBooku Pro w połowie 2010 roku. Mam dysk 500 Gb podzielony na partycje równo Mac i Bootcamp.

Jedynym problemem, jaki do tej pory znalazłem, jest to, że VMWare Fusion straciło sposób, w jaki łączy się z moją partycją Bootcamp. Sprawdziłem, czy partycja Bootcamp nadal tam jest, uruchamiając się na niej.


Jestem ciekawy - jak duży jest HD i ile wolnego miejsca. Mam sprzęt prawie tej samej generacji :-). Dzięki!
bmike

1
500 GB podzielono na 2 równe partycje :)
John Mc

7

Po pobraniu uaktualnienie ze Snow Leopard do Lion zajęło średnio 15-20 minut i dosłownie nie muszę nic robić, aby to ułatwić. Biorę kawę i aktualizacja jest skończona, zanim moja filiżanka będzie pusta.


Było to na 27" iMac z magazynie RAM Kluczem tutaj jest metryka. Po pobraniu Pobieranie trwa wiecznie, ale system jest całkowicie użyteczny podczas pobierania..
Kevin Hoffman

6

Instalacja na moim MacBooku Pro (początek 2009 r.) Zajęła dokładnie 21 minut na dysku Crucial C300 SSD. Początkowo oszacowano 35 minut. Dodaj dwa 30-sekundowe ponowne uruchomienie.


3

Używam go na ofiarnym modelu iMac z 2008 r., 4 GB pamięci RAM, dysku twardym 320 GB (z zapasowym około 60 GB), procesorze C2D 2,4 GHz. Uważa, że ​​zajmie to około 35 minut (a po 5 minutach szacuje się jeszcze około 30 minut).

Myślę, że naprawdę będziesz musiał zaakceptować fakt, że twój system będzie bezużyteczny przez około pół godziny podczas aktualizacji .... a jeśli nie utworzysz kopii zapasowej w pierwszej kolejności, a pojawi się problem, może to być niemożliwe dłużej niż to!

Nie będę aktualizować mojej głównej maszyny roboczej jeszcze przez tydzień lub dwa, z tego właśnie powodu.


3

Na moim 2010 iMac 21 ”zajęło to około 90 minut. Częściowo dzieje się tak, ponieważ mam wiele narzędzi programistycznych w systemie i po zakończeniu aktualizacji Lion zmienił i zaktualizował niektóre z tych narzędzi (co jest ponad i poza „typowa” aktualizacja).


2

To zależy od konfiguracji systemu. Do tej pory zainstalowałem go na 2 komputerach.

  • Na Macbooku Pro i5 z 8 GB pamięci RAM trwało to ok. 35 minut
  • Na Macbooku Pro C2D z 4 GB pamięci RAM zajęło to prawie godzinę.

2

Mówi 33 minuty przy pierwszym uruchomieniu, ale zajmuje więcej niż 45. Mac book pro 4GB core 2 duo 2.4GHz


2

Będzie to zależeć bardziej niż cokolwiek innego od podsystemu dysku komputera Mac, a także od szybkości procesora, a także od tego, czy zdecydujesz się utworzyć dysk DVD, z którego ma zostać zainstalowany Lion.

Mój 2011 iMac (3,4 GHz i7, 16 GB pamięci RAM, SSD + HDD) potrzebował 11,5 minuty od naciśnięcia przycisku „Zainstaluj” do uruchomienia w Lionie.


2

Wygląda na to, że utknął na ekranie „Zainstaluj Mac OS X”

Pokazuje „Około 33 minut” przez ostatnie 15 minut bez ruchu paska postępu.

Mam nadzieję, że wkrótce się zacznie.

Połowa 2010 MBP 17 "w / i7 4 GB RAM około 60 GB wolnego miejsca na dysku, dysk 250 GB.

I kiedy to wpisałem ... Zmieniło się to na „Około 32 minut”, więc znów oddycham.

Jak wskazano powyżej, liczba plików wydaje się być kluczowa, mam miliony plików na tym komputerze.

Twoje zdrowie

20 minut na proces.


Brawo i witamy na stronie. Mam nadzieję, że aktualizacja przebiegnie dobrze.
bmike

1

Właśnie zaktualizowałem mój MacBook Pro 13in z i5 i 320 GB HD. Pobieranie zajęło około 25 minut, a następnie mniej więcej tyle samo w procesie instalacji.

Podczas pobierania byłem w stanie pracować normalnie, więc był niedostępny tylko podczas 25 minut procesu instalacji.

Wolne miejsce na dysku faktycznie wzrosło (?! Może usunęło niektóre stare pliki kopii zapasowej instalatora); zanim miałem 234 GB dostępne, teraz df -hraporty 239 GB dostępne.

Inną sprawą jest to, że miałem XCode 4 zainstalowany w Snow Leopard, a teraz narzekał, że nie będzie działał na Lionie. Jednak nowy XCode jest teraz ponownie bezpłatny w App Store, więc pobrałem go ponownie i teraz działa dobrze.


1

Nowe instalacje systemu operacyjnego mogą mieć problemy. OSX nie jest nieunikniony (choć przypuszczam, że większość ludzi będzie miała o wiele mniej problemów niż XP -> Vista).

Prowadzenie Lwa nie ma żadnej przewagi. Cóż, Kontrola Misji wygląda sprytnie, a bezpieczeństwo będzie świetne, a obsługa wersji plików uratuje życie mugolom, którzy nie używają Gita (ani nawet Dropboksa), a automatyczne zapisywanie nawet uratuje hardkorowego użytkownika Gita.

Nowa instalacja w języku Python. Czy to zastąpi mojego tłumacza? Wątpię, ale odzyskanie nowej instalacji może potrwać kilka godzin.

Po prostu graj bezpiecznie. Albo nie. Znajdź błędy, a następnie powiadom mnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.