System częściowo zamrożony: nie można Alt-Tab lub wymusić zamknięcie, ale można zalogować się przez AFP… Jak to naprawić bez twardego restartu?


2

Tak więc korzystałem z Safari na komputerze Mac Pro i losowo, po raz pierwszy system przestał reagować, z wyjątkiem tego, że nadal mogę przesuwać kursor myszy (który utknął jako dwuteownik) i mogę zalogować się na maszynie AFP, przeglądaj dyski itp.

Wolę nie uruchamiać ponownie twardego komputera. Ale nie mogę nacisnąć Alt-Tab poza Safari, nie mogę wymusić zamknięcia Safari i nie mogę klikać żadnych menu ani korzystać z Docka. Co jest dziwne, ponieważ nadal mogę poruszać kursorem myszy.

To naprawdę dziwny rodzaj zamrożenia, którego nigdy wcześniej nie widziałem. Ta maszyna działa bezbłędnie od pięciu lat.

Ponieważ mogłem zalogować się przez AFP, czy jest coś, co mogę zrobić, aby rozwiązać ten problem bez ponownego uruchamiania komputera Mac Pro?

Uwaga: odłączyłem wszystkie urządzenia USB, DVI i FW (oprócz mojego napędu TimeMachine) i ponownie je podłączyłem, bezskutecznie.


czy alt + cmd + esc nadal działa, skąd można wyjść z Safari
Ruskes

także spojrzenie do twojego dziennika konsoli może rzucić nieco światła
Ruskes

Command-alt-escape nic nie robi. Próbowałem innej klawiatury USB na innym porcie i nadal nic. Naciśnięcie przycisku zasilania na komputerze Mac zwykle próbuje miękkiego wyłączenia, ale nic nie robi. Nie mogę otworzyć konsoli, ale mogę otworzyć określone dzienniki przez sieć ... na który powinienem spojrzeć?
CommaToast

Masz inny problem niż Safari. Alt + cmd + esc powinien wywołać okno wymuszenia.
Ruskes

Skończyło się na twardym ponownym uruchomieniu. Z system.log wydaje się - wielka niespodzianka - stoi za tym Adobe Flash. rozbił się.
CommaToast,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.