Czy można wypalić płytę DVD w instalacji Lion App Store?


Odpowiedzi:


22

Tak!

Po zakupie i pobraniu Lion ze sklepu App Store pojawi się ekran „Zainstaluj”:

Ekran instalacji systemu Mac OS X Lion

Przed kliknięciem Kontynuuj otwórz folder Aplikacje i poszukaj ikony z etykietą Zainstaluj Mac OS X Lion :

Ekran folderu aplikacji

Jeśli przegapiłeś tę szansę (a aplikacja została usunięta z systemu), zawsze możesz ponownie pobrać pakiet za pomocą aplikacji App Store . Nawet jeśli pokazuje Lion Installed, możesz przytrzymać optionwciśnięty klawisz, a następnie naciśnij przycisk, aby ponownie pobrać aplikację instalatora Lion.

Kliknij to prawym przyciskiem myszy (lub Ctrl + kliknięcie) i wybierz opcję Pokaż zawartość pakietu . Przejdź do spisu treści > SharedSupport i wygląd InstallESD.dmg .

Zawartość pakietu Zainstaluj pakiet Mac OS X Lion

Użyj Narzędzia dyskowego (w folderze Narzędzia w folderze Aplikacje), aby nagrać plik InstallESD.dmg na dysk DVD. Przeciągnij plik InstallESD.dmg do okna Narzędzia dyskowego, wybierz go, a następnie wybierz Nagraj ... z menu Obrazy.

Zostanie wyświetlone okno dialogowe umożliwiające nagranie go na dysk DVD. Nazwa DVD nie ma większego znaczenia, ale nazwałem mój Mac OS X Lion .

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Niezły tutorial Joel!
Goldorak84,

Mam pytanie. Czy powinienem zaakceptować odpowiedź Joela, ponieważ jest ona „ładniejsza”, czy też powinienem zaakceptować palanijara, ponieważ jest to pierwsza poprawna odpowiedź
Goldorak84,

5
Zaakceptuj ten, który rozwiązał twój problem ;-) Napisałem mój, ponieważ palanijara zależy od linku zewnętrznego. Zasadniczo nie lubimy odpowiedzi, które są tutaj tylko URL-em, ponieważ zasadniczo utworzyłeś stronę, która tak naprawdę nie odpowiada na pytanie dla nikogo, kto wyląduje w Google, to po prostu odpoczynek na drodze do prawdziwej odpowiedź.
Joel Spolsky

Jak duże to jest. Jakiego rozmiaru klucza USB potrzebuję do tego?
GEdgar

3


Dzięki za heads-up koiyu. Następnym razem opublikuję fragment z linkiem. Joel opublikował już szczegółową odpowiedź po moim poście.
palaniraja

@koiyu, Cóż, uczciwie, nie jest to tylko odpowiedź na link, odpowiada na pytanie prostym „tak”, a następnie podaje link. Być może odpowiedź może zawierać więcej szczegółów, ale nie jest to prosta odpowiedź z linkiem.
James McMahon,

0

Możesz skopiować. Zainstaluj Mac OS X Lion .app - w całości - na dysk DVD, którego nie można uruchomić.

Powszechnie promowany hack polega na użyciu tylko części aplikacji dla wersji 10.7 (kompilacja 11A511) do utworzenia dysku DVD (lub dysku flash USB lub zewnętrznej partycji dysku twardego), który można uruchomić. Nośniki rozruchowe wytworzone w ten sposób z tego źródła mogą być przydatne do niektórych zastosowań, ale należy zachować ostrożność: inne zastosowania mogą spowodować, że system będzie bezużyteczny .

Bądź świadomy znanych zagrożeń i niewiadomych związanych z odejściem od tego, co zaleca Apple.Jakie są zagrożenia? Jesteś bardzo złowieszczy, ale śledziłem twoje linki i nie rozumiem, co według ciebie może się wydarzyć.
benzado


Czy możesz to podsumować? Trudno mi śledzić dialog na czacie. Wygląda na to, że jest jakiś problem związany z FileVault, ale to jest to?
benzado

benzado, odpowiedzi mogą być liczne i złożone (więcej niż ja sam potrafię odpowiedzieć). Myślę, że byłoby to dobre pytanie, jeśli chciałbyś je zadać. Coś w rodzaju „Jakie zagrożenia wiążą się z niestandardowymi zastosowaniami plików .dmg w wersji 10.7 (kompilacja 11A511)?” …
Graham Perrin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.