Jaka drobna rzecz w Lion sprawia, że ​​się uśmiechasz lub zaskoczyła Cię?


178

Chciałbym wezwać miejsce, w którym można wymienić kilka drobiazgów, które zaskakują cię w Lionie. Jest tak wiele artykułów i list o wszystkich nowych funkcjach z nadmiarem informacji, wolę skupić się na tym miejscu na drobnych zachwytach, z uwagą, dlaczego to dla ciebie robi różnicę .

Proszę o jeden temat na odpowiedź , to nie jest wyścig, aby wyliczyć wszystko, co się zmieniło. To nie jest miejsce na masowe tematy, takie jak implikacje FileVault 2 dla całego przepływu pracy - wystarczy przejść obok kilku małych klejnotów, zabawnych osobliwości lub subtelnych zmian charakterystycznych dla Lion.

Odpowiedzi muszą odnosić się do tego, dlaczego i jak korzystać z tej funkcji - linki do oficjalnych wskazówek i samouczków są świetne, ale ich celem jest zebranie małych klejnotów, które wpływają na sposób korzystania z systemu. Oczekuj, że odpowiedzi, które nie są specyficzne dla lwa lub które nie zawierają osobistego przypadku użycia, zostaną mocno zmodyfikowane lub usunięte.


10
Nie mogę się doczekać, aż ktoś napisze „Naturalne przewijanie” jako jedną z odpowiedzi ...
Enrico Susatyo

8
@the_great_monkey Przyznaję, że czuję się całkowicie komfortowo przy „naturalnym przewijaniu” i używam Lwa dopiero od piątku.
CajunLuke

2
@CajunLuke też, zajęło mi tylko 15 minut.
Enrico Susatyo

4
Naturalne przewijanie ma sens tylko wtedy, gdy używasz gładzika, jeśli spróbujesz tego z kółkiem przewijania, doprowadza cię to do szału :)
Martin Marconcini

1
Szczególnie cieszę się z ceny Lion (29,99 USD ulepszenia od SnowLeopard), ale nie warto podawać jako odpowiedzi.
bneely

Odpowiedzi:


136

Używanie aparatu FaceTime do dodawania podpisów do plików PDF w podglądzie.

Kliknij przycisk adnotacji na pasku narzędzi i użyj menu rozwijanego obok ikony podpisu, aby pobrać podpis z kawałka papieru, na którym go zapisałeś. Następnie wystarczy kliknąć i przeciągnąć dokument, aby go umieścić. Tak naprawdę jeszcze go nie potrzebowałem, ale jest tak ładnie zaimplementowany, że zrobiłem to dla zabawy.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Och, to jest to miłe. Mówiąc o faceTime, nie kupiłem go za 99c w AppStore, ale teraz mam go dzięki Lion.
TessellatingHeckler

To jest najbardziej podekscytowany po zrobieniu kilku dokumentów pożyczkowych.
Sam

Nie miałem pojęcia, że ​​to istnieje. Taki wygodny. Używane, gdy
robiliśmy

3
Miły! To w zasadzie zastępuje dla mnie PDFPenPro.
whaley

Użytkownicy komputerów Mac Pro są w stanie: p (alias: me)
Martin Marconcini,

114

Finder - utwórz nowy folder z wyborem plików

Biorąc pod uwagę, ile razy musiałbym wykonywać Cmd-Shift-N / highlight / drag dance, jest to zdecydowanie mój ulubiony:

Nowy folder z wyborem


1
Niesamowite! Czy jest jakiś sposób odwzorowania skrótu klawiaturowego na to polecenie?
peterjmag,

7
Jest już jeden! Podświetl elementy i przejdź do menu Findera File, a zobaczysz, że jest to Ctrl-Cmd-N.
Gauzy,

1
To jest naprawdę coś, czego chciałem, ale nigdy się nie spodziewałem.
ocodo

1
To polecenie jest wyłączone, gdy wybrany jest tylko jeden plik, może być jednak najbardziej denerwującą cechą Lion.
Lri,

109

Dostęp do znaków akcentowanych został znacznie ułatwiony.

Wystarczy przytrzymać literę, aby wyświetlić listę alternatyw. Niesamowite.

Przykład wyskakującego menu znaków akcentowanych w systemie OS X Lion

Naciskając cyfrę i kontynuując pisanie, żądana litera zastępuje ei pozwala trzymać palce na klawiaturze. Double Awesome.

To zachowanie można wyłączyć. Wyłączenie tej nowej funkcji umożliwia działanie tradycyjnej funkcji powtarzania klawiszy dla wszystkich klawiszy, jak pokazano w oknie preferencji systemowych klawiatury.klawiatura


22
co? Dostaję list reppeeeeeeeeeeeating
Joel Spolsky

4
Wygląda na to, że zależy to od aplikacji. Działa w programie Word, ale nie w Chrome ...
Joel Spolsky

To jest dziwne. Dla mnie to też nie działa w polu komentarza ani edytorze postów. Wypróbuj adres URL, który powinien działać. Powinny być uniwersalne ...
Aron Rotteveel

2
DZIAŁA na komentarze w Safari. Tak jak te: áôćÿ :)
jm666

8
Właściwie to była pierwsza rzecz, którą miałem wyłączyć :) Nigdy nie użyłem znaków akcentowanych i to keeeeeeeeeepsssss mnie z powtarzających się rzeczy :(
bisko

99

Informacje o systemie są bardziej wizualne i szybkie

Informacje o systemie w Lionie (niegdyś Profiler systemu w Snow Leopard) zyskały lifting i ulepszenie. Informacje są prezentowane w znacznie bardziej użytecznym i graficznym formacie. Panel pamięci w Informacje o systemie Mac OS X 10.7

Oprócz liftingu, czas uruchamiania aplikacji jest zoptymalizowany pod kątem natychmiastowego reagowania, opóźniając długi sprzęt i oprogramowanie do wykrywania, dopóki nie poprosisz o ten poziom szczegółowości.

To sprawia, że ​​znacznie bardziej przydatne jest wskoczenie i skopiowanie numeru seryjnego bez czekania, aż aplikacja zakończy uruchamianie spisu całego oprogramowania na komputerze Mac.

Panel pamięci w systemie System Mac OS X 10.7


99

Wszystkie krawędzie okna umożliwiają zmianę rozmiaru

Co powiesz na możliwość zmiany rozmiaru okien ze wszystkich krawędzi okna?

Zmniejszony bałagan związany z brakiem zmiany rozmiaru jest przyjemny, ale moc pochodzi z tych opcji (które można łączyć):

 • shift - utrzymuje współczynnik kształtu podczas zmiany rozmiaru
 • option - utrzymuje punkt środkowy podczas zmiany rozmiaru

Tak naprawdę byłem rozczarowany. Był to uparty aspekt Findera, ale doceniłem to, ponieważ była tylko jedna interakcja. Finder to połączenie wielu elementów interfejsu.
Andrew,

50
I możesz przytrzymać Shift podczas zmiany rozmiaru, aby zachować proporcje, oraz Alt / Option, aby zakotwiczyć okno w jego środku, i oba dla kombinacji
Jonathan.

@Andrew - W rzeczywistości jest mniej elementów interfejsu, z wyjątkiem przycisku „pełny ekran”. „Uchwyt zmiany rozmiaru” zniknął.
Moshe

1
@Jathanathan To wyróżnia; Windows już od jakiegoś czasu zmieniał rozmiar krawędzi. Windows 8 prawdopodobnie będzie miał zmieniony współczynnik kształtu!
Thaddee Tyl

@Moshe Tak, jest ich mniej, ale powinienem był być bardziej szczegółowy. Chodzi mi o to, że Finder czuje się teraz bardziej „niepewnie” niż wcześniej. Paski przewijania pokazują i chowają się, sprężyste przewijanie, brak marginesu / dopełnienia między krawędzią okna a zawartością (więc nie do końca wiesz, gdzie złapać okno). Wszystkie te rzeczy się sumują i sprawiają, że Finder po prostu „czuje się” mniej stabilny. Mimo że uchwyt zmiany rozmiaru zajmował miejsce, reprezentował jeden sposób na zrobienie czegoś, a tym samym zapewniał stabilność. Czuję, że muszę napisać o tym cały post na blogu, żeby to wyjaśnić, ponieważ jest to bardzo osobiste i eteryczne.
Andrew

98

Aplikacja Stateful Terminal

Po zamknięciu Terminal.appi ponownym otwarciu nie tylko ponownie otwiera wcześniej otwarte zakładki (oczywiście bez ponownego uruchamiania poleceń, które były w nim uruchomione), ale także pokazuje 500 ostatnich wierszy, które zostały wyprowadzone w zamkniętym oknie terminala.

Ma to dla mnie dwie główne zalety:

 1. Mam to samo historyw tej samej zakładce, co miałem
 2. Widok starego wyjścia pomaga mi przywrócić kartę do stanu, w jakim był.

76

tmutil to interfejs wiersza poleceń do Time Machine.

time tmutil startbackup --block jest pełen wygranych.

Możesz teraz rozpocząć tworzenie kopii zapasowej, określić czas jej trwania i wiedzieć, ile danych zostało zapisanych - wszystko z wiersza poleceń!

Możesz opróżnić lokalny magazyn kopii zapasowych, aby zwolnić miejsce na dysku (lub w razie potrzeby włączyć lokalne kopie zapasowe):

 sudo tmutil disablelocal
 sudo tmutil enablelocal

Zarządzanie Time Machine za pomocą monitu unix jest trochę dziwaczne, ale chciałem przywołać to niezwykle przydatne narzędzie, które jest ukryte pod maską. tmutil compareNiezwykle przydatna jest także możliwość analizy różnicy między bieżącym komputerem Mac a ostatnią kopią zapasową za pomocą . Szczególnie przydatne oprócz zarządzania włączaniem / wyłączaniem oraz lokalnym / zdalnym statusem Time Machine, zarządzanie listami wykluczeń - te kilka poleceń wydaje mi się szczególnie przydatne (i dlatego wywołuję szeroki uśmiech, być może podobny do Lwa):

 • obliczony
 • wyjątkowy
 • najnowsza kopia zapasowa

Strona podręcznika jest świetna i faktycznie uczy, jak działają kopie zapasowe, i zachęca do eksploracji lokalnej pamięci masowej, dziedzicząc poprzednie kopie zapasowe i wiele więcej. Ktoś zasługuje na piwo lub lepsze w następnym WWDC.


3
tmutilMoim zdaniem najlepszą cechą jest tmutil disablelocal.
LaC

73

Szybki podgląd podglądów wyników wyszukiwania w centrum uwagi

Zwykle używam paska uruchamiania, więc nie polegam na wynikach Spotlight (prawy górny róg) ekranu, ale kiedy to robię, zawsze nienawidzę tego, że nie mogę szybko przeglądać ani nawet zobaczyć ścieżki wyników. Teraz jest możliwe, jeśli poczekasz na wynik przez sekundę, zobaczysz szybki przegląd:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Teraz spróbuj i kombinacje! Za pomocą jednego możesz zobaczyć, gdzie w pliku znajduje się ciąg (jak na zrzucie ekranu), a za pomocą drugiego możesz zobaczyć ścieżkę do pliku.

Również za pomocą, a strzałki będą przechodzić między kategoriami.

Niezłe szczegóły.


To jest naprawdę niesamowite. Zawsze trzymałem światło reflektorów i kazałem LaunchBarowi używać ^ -space (control-space) zamiast przejmować światło punktowe. Będzie to bardzo przydatne, gdy tylko przypomnę sobie, że tam jest!
bmike

3
Podoba mi się również dodanie Control-Option-Space, aby wywołać wyszukiwanie w oknie Findera (którego używam o wiele więcej niż samego Spotlight).
Matt Gallagher

Nie wiem, czy jest to właściwe miejsce, aby zapytać, ale czy możesz mi powiedzieć, jak wpisujesz te znaki. (polecenie, opcja, strzałka w górę itp.)
Jamie,

@Jamie Pewnie, możesz znaleźć wszystko o tych linkach KBD tutaj: meta.apple.stackexchange.com/questions/193/… - także same symbole można znaleźć w okienku Edycja -> Znaki specjalne, które jest dostępne dla większości aplikacji Cocoa.
Martin Marconcini,

71

Quicklook natywnie obsługuje animowane pliki GIF

Cholernie niesamowite.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


4
Och, za głośne wołanie ... TO! O CZASIE!
Jason Salaz,

8
@VxJasonxV - Awesome, prawda? :-D Również - automatycznie zmienia rozmiar szybkiego podglądu podczas przewijania zdjęć, aby dopasować je do zdjęcia. Wcześniej rozmiar byłby zmieniany raz (na 1. zdjęciu), a następnie skalowany w górę / w dół kolejnych zdjęć, aby dopasować ten jeden rozmiar. Cieszę się, że spojrzeli na to jeszcze raz.
Harv

6
Urgh, nienawidzę animowanych GIF-ów :-)
Matt Gallagher

Ja też ich nienawidzę cały czas, dopóki nie rozśmieszy mnie, po prostu dziwnie lubię coś, czego nienawidzę.
bmike

66

Nie kwalifikuje się jako taka drobna rzecz, ale ponieważ pojawiła się w komentarzach ...

Naturalne przewijanie

Przyzwyczajenie się do tego zajęło kilka dni, ale teraz jest to naprawdę naturalne: przesuwanie palcami po gładziku w taki sam sposób, jak przesuwałbyś rękę, jeśli zawartość leżała na biurku (lub iPadzie) i rzeczywiście miała sens.

Wiem, że nie jest popularny wśród wszystkich, ale jedynym powodem, dla którego tradycyjny kierunek przewijania jest normalny, jest to, że jesteśmy do tego przyzwyczajeni; kółko przewijania myszy i stara odpowiedź gładzika dotyczyły poruszania kciukiem przewijania w danym kierunku, a nie zawartości.

Nawet przed Lionem, kiedy korzystałem z iPada przez godzinę lub dwie, a potem usiadłem z gładzikiem na komputerze Mac, przez chwilę źle użyłem gładzika. Dlaczego nie mogłem podnieść strony w górę, jeśli chciałbym, żeby się przesunęła?

Ja jestem fanem.


Na gładziku też go lubię.
XQYZ

1
Pomimo tego, że mam ochotę jeździć na rowerze do tyłu (coś, co możesz zmusić do zrobienia, ale brakuje ci zaufania lub dobrych odczuć w związku ze zmianą), widzę miesiąc po drodze absolutnie wstrętny „po staremu”. Przenoszenie czegoś jest prostsze niż przenoszenie kontrolki, która przenosi dane pod moją stałą rzutnią. Trudność dostosowania się do tego cofnięcia, ale przewiduję, że większość wkrótce przełączy się na „jazdę rowerem wstecz”.
bmike

1
Jest to miła funkcja, ale musiałem ją wyłączyć, ponieważ naprawdę mnie zawiodła, gdy próbowałem przewijać system Windows lub Linux.
Ferruccio,

3
Kocham to. Przyzwyczaiłem się do tego za około godzinę. Jeśli chodzi o to, kogo winić za tradycję przewijanie za pomocą kółka myszy: najprawdopodobniej Microsoft. IIRC przyszli z pierwszymi kółkami przewijania (genialny pomysł), ale niestety nie zastanowili się wystarczająco i odwzorowali złe kierunki :)
Rimantas

12
Nie wiem, to było dla mnie naprawdę denerwujące. Na iPadzie rzeczy porusza się z palcem i jesteś fizycznie dotykając go, więc ten styl ma sens. Na komputerze Mac monitor jest właściwie prostopadły do ​​gładzika, a całość dezorientuje i nie jest wcale intuicyjna.
Tejaswi Yerukalapudi

66

Karta logowania do negocjacji warunków sieci WiFi

Lion otworzy małe okno natychmiast po podłączeniu do sieci Wi-Fi, która wymaga strony internetowej, aby „wyrazić zgodę” na dowolne warunki usługi (TOS)

To naprawdę pomaga, jeśli masz aplikacje korzystające z http w tle, takie jak Twitter, ponieważ te programy mogą „otrzymać” formularz umowy i zignorować go, zanim my, użytkownicy, wiemy, jak otworzyć naszą przeglądarkę i zobaczyć warunki. Większość routerów poddaje się po wysłaniu pierwszych warunków powodujących zerwanie połączenia sieciowego dla wielu użytkowników.

Dodatkowo, WiFi jest teraz nazywane WiFi zamiast AirPort .


6
Pedantycznie moja nazywa się Wi-Fi, co z jakiegoś powodu wydaje mi się bardzo denerwujące.
Jodi Warren

Byłoby to bardzo pomocne około 2 miesiące temu ...
Jason Salaz

@Magnakai: Wi-Fi to poprawna pisownia; logo próbuje cię tylko zmylić. ;)
Sophie Alpert

2
Niestety arkusz logowania wydaje się nie działać, jeśli sieć Wi-Fi przekierowuje na niepotwierdzającą stronę SSL. Takie „zepsute” strony logowania są niestety typowe w świecie przedsiębiorstw.
Andrew,

Czy zwykle nie jest to nazywane captive portal?
sudo rm -rf

62

Bateria, czas i WiFi pokazane na ekranie logowania

Zegar, poziom naładowania baterii / status oraz wskaźniki stanu Wi-Fi, które są teraz wyświetlane na ekranie logowania; trzy bardzo przydatne informacje, nawet jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Oto fragment prawej górnej części komputera iMac przedstawiający Wi-Fi i czas (ustawienia domyślne).

Jeśli włączysz ukrytą preferencję, kliknięcie godziny pokaże się w kolejności:

 • Nazwa udostępniania Maca
 • Zainstalowana wersja (10.7) i kompilacja (11A511) OS X.
 • Adres IP komputera Mac

sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.loginwindow AdminHostInfo true


2
Ma mały błąd (podniosłem na nim radar), który pokazuje czas w formacie 12-godzinnym, nawet jeśli ustawienia regionalne komputerów wskazują 24-godzinny zegar.
Damien,

62

Tryb Clamshell uproszczony dla zewnętrznych wyświetlaczy

W programie Lion , jeśli chcesz używać zewnętrznego wyświetlacza z zamkniętym notatnikiem (znanym również jako tryb klapki), możesz wykonać następujące czynności:

 • Podłącz zewnętrzny wyświetlacz i zasilacz do notebooka.
 • Zamknij notatnik.
 • Zewnętrzny wyświetlacz pozostaje włączony!

Proces ten jest znacznie łatwiejszy, ponieważ Lion zakłada, że ​​zamknięcie notebooka nie oznacza „uśpienia mojego Maca”, jeśli masz także podłączony zewnętrzny wyświetlacz.

Lion zakłada również, że otwarcie notebooka oznacza, że ​​chcesz korzystać z jego wyświetlacza, więc nie musisz ręcznie wymuszać wykrywania wyświetlacza.

W systemie Snow Leopard , jeśli chcesz używać zewnętrznego wyświetlacza z zamkniętym notatnikiem, musisz wykonać następujące czynności:

 • Przy otwartym notebooku podłącz zewnętrzny wyświetlacz.
 • Zamknij notatnik. Poczekaj, aż komputer Mac przejdzie w tryb uśpienia, a zewnętrzny wyświetlacz zgaśnie.
 • Obudź notebooka z trybu uśpienia (za pomocą zewnętrznej klawiatury lub myszy), aby aktywować zewnętrzny wyświetlacz.

Jeśli następnie otworzyłeś notebook, abyś mógł także używać jego wyświetlacza, musisz zmusić komputer Mac do wykrywania wyświetlaczy.


Nie sądzę, żeby to było nowe. Clamshell działa dla mnie (dokładnie tak, jak opisałeś na początku swojego posta) od lat - od Leoparda i być może wcześniej!
dan8394

Ciekawy. Widziałem opisane powyżej zachowanie Snow Leopard na wielu MacBookach Pro.
cobra libre

Myślę, że ma to związek z tym, czy przewód zasilający jest podłączony.
jtbandes

Ach - Zawsze mam przewód zasilający podczas pracy z monitorem zewnętrznym. To chyba robi różnicę.
dan8394

1
Łał Myślałem, że to błąd w Lionie. Ponieważ, oczywiście, kiedy zamykam pokrywę mojego MBP, chcę, aby wyświetlacz dodatkowy również zgasł. Dzięki za udostępnienie.
ayaz

55

Aplikacje takie jak Preview mogą zamknąć się, gdy nie są potrzebne

Wcześniej, gdy otwierasz coś w Podglądzie i skończyłeś, pozostawało uruchomione (w tle).

Teraz, kiedy zamykasz wszystko, co przeglądasz i przełączasz fokus na inną aplikację, Preview zamyka się. Takie zachowanie zapisywania pracy i / lub zamykania aplikacji po zamknięciu ostatniego dokumentu jest standardową funkcją Lion dla wielu aplikacji.

Jestem trochę analny w utrzymywaniu nie wymaganych aplikacji, więc byłem zadowolony, że został wprowadzony w Lionie.

System również zamknie aplikacje, jeśli zasoby będą niskie

Jest to szczegółowo omówione w Lion to Quitter z TidBITS , ale system wkroczy i automatycznie zakończy aplikacje, co powoduje zamieszanie dla osób, które zwracają uwagę lub są przyzwyczajeni do starego sposobu, w jaki użytkownicy musieli celowo opuszczać aplikacje, aby zniknęli z karty dokowania i przełącznika aplikacji.


4
To nie tylko Preview.app, patrz tutaj: arstechnica.com/apple/reviews/2011/07/mac-os-x-10-7.ars/…
Agos

2
Jak mówi Agos, robi to tylko wtedy, gdy brakuje Ci potrzebnych zasobów i gdy jest jasne, że z nich nie korzystasz. Na przykład w przypadku bardziej wydajnych komputerów tak się nie stanie.
Randy6T9,

1
@HandyRandy dobrze, w moim przypadku Preview zamyka się bez względu na to, ile zasobów mam dostępnych. Z 2 GB pamięci RAM całkowicie za darmo i nieużywany nadal wychodzi z momentu, gdy skupię się na innej aplikacji.
Michal M

Wierzę ci. To samo robi na Macu mojego taty; TextEdit też. Jednak nie widzę takiego zakończenia na moim nowym Macu Mini z większą pamięcią RAM.
Randy6T9,

1
Nie zamyka 8 GB (MBP 2011).
Cedric H.,

52

Finder scalający foldery i pliki

Muszę powiedzieć, że najbardziej godną uśmiechu rzeczą, na jaką się natknąłem, jest łączenie folderów / zachowanie obu . Nadal trochę się kulę, gdy nawet myślę o przeciągnięciu folderu o nazwie zdjęcia do innego folderu o nazwie obrazy, ale gdy nauczę się mu ufać, chętniej posprzątam LAT starych dokumentów rozproszonych w skrzypiących zagnieżdżonych folderach o nazwie „stary” „porządki” „2002” „Dokumenty ze starego komputera Mac” i tym podobne.

To drobiazg, ale chłopcze, fajnie jest mieć poczucie, że mam inteligentne narzędzie do automatyzacji tego, co chcę, aby się wydarzyło - i nie tylko zastępowanie jednego folderu drugim, ponieważ poprzednie wersje systemu OS X były najlepszym wyborem.


8
To może być ostatnia funkcja, którą wypróbuję w Lionie. Jest to z pewnością dobrze zrobione i działa jak urok, ale 20 lat pamięci mięśni nadal długo powstrzyma mnie od zrobienia tego, co zawsze uważałem za ogromny, niemożliwy do naprawienia błąd. Zgadnij, stare nawyki umierają ciężko.
Cyrille

2
@Cyrille - och, można je odzyskać. Ci kopii zapasowej z Time Machine, nie jesteś? :-D </troll>
Harv

1
W jaki sposób ta funkcja jest uruchamiana / dostępna?
finiteloop

@segfault ta funkcja jest automatyczna, ale foldery muszą mieć w sobie unikalne nazwy plików. Jeśli zduplikujesz folder i spróbujesz go skopiować na siebie, ta funkcja nie pojawi się (ponieważ bez unikalnych nazw nie dojdzie do scalenia). Jeśli w każdym folderze znajdują się unikalne nazwy, wówczas „Część A” i „Nazwa B” pojawią się jako część okna dialogowego Kopiuj, a okno dialogowe Kopiuj będzie oferować przycisk „Zachowaj oba” połącz dwa foldery (oczywiście: identycznie nazwane elementy zostaną zastąpione).
Matt Gallagher

1
Hm ... Bez względu na to, co robię, nie mogę uzyskać tej funkcji.
finiteloop,

50

Safari oferuje skonfigurowanie poczty, kalendarzy i czatu

Podczas pierwszego logowania do konta Gmail w Safari (i jeśli to konto nie zostało jeszcze dodane do „Poczty, kontaktów i kalendarzy” w Preferencjach systemowych), Lion zaproponuje dodanie tego konta. Ogromna dbałość o szczegóły sprawiła, że ​​się uśmiechnąłem.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

MobileMe, Gmail, Yahoo działały dla mnie do tej pory.


Zastanawiam się, czy to funkcja Lion, czy funkcja Google wykorzystująca Lion?
Enrico Susatyo

Jest natywny dla Safari (nie jest to nakładka internetowa czy coś takiego, to rzeczywisty arkusz modalny), więc wątpię w to.
René

Jest wymieniony jako nową funkcję Safari w gigantycznej liście funkcji Lion Apple: apple.com/macosx/whats-new/features.html#safari
Ross Churchley

48

Gest wielodotykowy, aby aktywować słownik / tezaurus / Wikipedię

Trójpalczaste podwójne dotknięcie podświetli stuknięte słowo, a następnie wyświetli ładny arkusz ze wszystkimi wynikami dotyczącymi wybranego słowa.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


10
Control + Command + D zawsze to robił.
X-Istence

Jest to miła funkcja, ale gesty takie jak „trzy dotykowe podwójne dotknięcie” są tak niejasne, że nie ma szans, żebym je zapamiętał.
calum_b

Naprawdę fajnie, wygląd również został ulepszony! +1 za wskazówkę i meta referencję bonusu
Agos,

Ten gest i wiele innych można skonfigurować Preferencje systemowe -> Trackpad. Wyłączyłem tę, ponieważ jest to dla mnie zbyt mylące. Lubię przeciąganie trzema palcami i inne bardziej ezoteryczne gesty. Zrobili też naprawdę fajny panel preferencji. Uwielbiam animacje.
Old Pro

46

Przeciągnij flokowanie z wieloma zaznaczeniami

Przeciągnij flokowanie:

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ładne animacje zwijania wszystkich obiektów do czystego stosu podczas przeciągania, a następnie inteligentnego ponownego odsłaniania poszczególnych elementów podczas najechania myszką na potencjalne miejsce docelowe, pomaga lepiej zrozumieć, co się stanie, jeśli przeciągniesz przeciąganie w tym momencie.


2
Podoba mi się to tak bardzo, że chcę, aby stało się to wcześniej z mniejszym opóźnieniem. Jeśli ktoś wie, jak skrócić opóźnienie tego przejścia, daj mi znać!
Randy6T9,

6
Nie wydaje mi się, że podoba mi się to, co wykręca mi się pod palcami!
joerick

@HandyRandy zgodził się, chciałbym, żeby to się stało natychmiast. w tej chwili dzieje się to mniej więcej w połowie drogi, co mnie dezorientuje, bo to, co przeciągam, leci po całym świecie.
Gauzy,

44

Przeciąganie historii strony za pomocą multi-touch w Safari.

Animacja przesuwania się między stronami w Safari powoduje, że uśmiecham się za każdym razem. To także świetny przykład przekształcenia nieco niezgrabnej interakcji (IMO) w przydatną i zachwycającą z niewielkim wzrostem interfejsu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Animacja jest płynna i płynna.


To utknęło mi na chwilę, zanim rozkoszowałem się, że machnięcie jest odwrócone do machnięcia SL trzema palcami.
Jonathan.

Jak dotąd znalazłem najbardziej udany przykład fizycznego analogu w Lionie. Używam Magic Mouse, więc może są lepsze na Magic Trackpad.
Jodi Warren

7
Jednym z głównych „gotcha” jest przeciąganie, które z łatwością usunie wszelkie komentarze, które zostały wprowadzone na większości stron internetowych. Zwykle system ostrzega przed opuszczeniem wpisu tekstowego, ale to przesunięcie po prostu cofa to, co zrobiłeś w większości przypadków, powodując utratę pracy :-(
bmike

Szkoda, że ​​obraz starej strony jest zapisywany przy użyciu kompresji JPEG. Artefakty powodują, że kulę się.
Zr40,

3
I nieoczekiwany element: inne rzeczy w Lionie, które mają przyciski Wstecz / Dalej, takie jak Preferencje systemowe lub sklep iTunes, nie działają z gestem dwóch palców do tyłu / do przodu.
TessellatingHeckler

43

Pokaż komunikat, gdy ekran jest zablokowany

Ustaw to w panelu preferencji systemu bezpieczeństwa, a komunikat pojawi się na dole ekranu blokady. Idealne do ustawienia komunikatu „wróć do ...”.

Zrzut ekranu z preferencjami systemu bezpieczeństwa


3
To świetny przypadek użycia!
bmike

5
Możesz również ustawić ten tekst w Snow Leopard, ale będziesz musiał przejść do terminalu:sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.loginwindow LoginwindowText "This computer belongs to ..."
zrootuj

39

QuickLook in Stacks

Możesz teraz nacisnąć spacedowolny element na stosie:


39

Przeglądarka stron / selektory danych inteligentnych w aplikacji Terminal

Podoba mi się, jak kliknięcie prawym przyciskiem myszy dowolnego tekstu w Terminalu i wybranie Open man Pagepowoduje wyświetlenie okna strony obsługiwanego przez GUI. O wiele łatwiej jest czytać i poruszać się po instrukcji, mając jednocześnie oryginalny kontekst w widoku.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Elementy menu apropos i wyróżnienia są również przydatne, jeśli strona podręcznika nie trafi w oczekiwany artykuł.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Ponieważ znajdujesz się w wierszu poleceń, warto również wspomnieć, że natychmiast po wpisaniu polecenia możesz wpisać Command-Option-? aby otworzyć to okno.
Samuel Mikel Bowles,

Fajnie, nie zauważyłem tego.
calum_b

Działa również w przypadku adresów URL! Kliknij jeden z nich prawym przyciskiem myszy.
Carmine Paolino

1
Musi to być polecenie-kontrola-zmiana- ?.
ganbustein

38

Safari otwiera nowe karty w stosunku do bieżącej karty

Otwarcie nowej karty w safari nie powoduje przejścia do prawej karty, ale bezpośrednio przylega do bieżącej karty. Wiele kart odradza się od jednej strony do następnej po poprzedniej - ale wszystkie jako grupa przed innymi istniejącymi kartami.


1
Teraz jest jak Firefox.
GEdgar

2
@GEdgar - Chrome. Chrome najpierw zrobił to zachowanie karty.
Fałszywe imię

Myślę, że firefox zrobił to jeszcze przed
premierą

5
Większość. Niesamowite. Rzecz.
XQYZ

5
czas najwyższy.
Randy6T9,

36

Kontrolki pobierania i animacje Safari

Uwielbiam nowe kontrolki pobierania Safari (pasek menu / wyskakujące okienko / menu iPada).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Fajnie jest, że pliki do pobrania nie są kolejnym luźnym małym okienkiem zaśmiecającym mój obszar roboczy. Przyjemne jest również sortowanie według ostatnich pobrań.


Nie jestem pewien, czy jest to Safari 5.1, czy Lion, ale prawdopodobnie tak powinno pozostać.
bmike

1
Nie działa to tak w Safari 5.1 na SL.
jpc,

3
Chciałbym, aby istniał sposób przypisania do tego starego skrótu KB bez konieczności używania skryptu (takiego jak ten ). To miłe rozwiązanie, ale wolałbym nie mieć osobnego programu, aby przypisać ten skrót.
Gauzy

1
Szkoda, że ​​nie mogę pobierać plików jako osobnego okna, którego nie muszę za każdym razem klikać. To ogromne rozczarowanie dla osób używających skrótów klawiaturowych, ponieważ nie jest to już możliwe. Kosztuje trochę czasu za każdym razem, gdy tego potrzebuję. (Apple niestety usunął dużo klawiatury z Lionem).
MacLemon

1
Możesz także przeciągnąć z listy pobierania, aby przenieść pobrany plik do wyszukiwarki. Możesz przeciągnąć na pulpit, a plik zostanie przeniesiony z folderu pobierania.
ridogi

34

Kliknięcie prawym przyciskiem myszy ikony doku wyświetla listę ostatnio otwieranych elementów.

Szczególnie przydatny w aplikacjach takich jak TextEdit i Pages!

Ponadto: jeśli aktywujesz Exposé aplikacji, za pomocą ctrl + strzałka w dół lub skrót, wyświetla ostatnie elementy jako ikony.

Jeśli przypiszesz gest myszy do App Exposé (za pomocą Preferencji - Trackpad - Więcej gestów), możesz go użyć do aktywacji App Exposé dla dowolnej aplikacji w Docku. Po prostu najedź myszką na ikonę aplikacji i wykonaj gest. Aplikacja nie musi się skupiać.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


możesz także zrobić naciśnięcie klawisza Ctrl w dół na skoncentrowanej aplikacji, aby uzyskać ten sam efekt.
Vaibhav Bajpai

1
Przeciągnięcie czterema palcami w dół również to zrobi, jeśli ją włączysz. Jest to obecnie jedna z moich najczęściej używanych funkcji.
qubyte

32

QuickLook działa w tle

Często używam QuickLook jako de facto zamiennika dla QuickTime X, ponieważ robią one zasadniczo to samo (oczywiście bez przycinania i eksportowania). Teraz, gdy mogę kliknąć przycisk Findera, a okno QuickLook będzie nadal odtwarzane, wszystko to dla mnie jest o wiele prostsze!


32

Przeprojektowany ekran blokady

Blokada ekranu to mała, stosunkowo nieistotna rzecz, która sprawiła, że ​​się uśmiechnąłem. (Całkiem dosłownie, kiedy poproszono mnie o zdjęcie pod koniec konfiguracji.) Podoba mi się to, że nad tapetą Andromeda Galaxy pojawia się małe okno. Po prostu wydaje się bardziej dopracowany niż stary czarny ekran.


Ach, to by mnie drażniło. Mam nieuzasadnioną nienawiść do tapet. Daj mi płaskie szare lub czarne tło i jestem szczęśliwy. Czy to można skonfigurować?
Chas. Owens

@ Chas.Owens - Nie jestem pewien, przepraszam!
Moshe

32

Przyciski interfejsu są teraz RoundRects

Zaokrąglone przyciski „Aqua” poprzednich wersji OS X zostały teraz zastąpione RoundRectsem w stylu Classic Mac OS.

Nowe przyciski i animowane okna dialogowe itp. Są znacznie lepsze niż kiedyś.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy faktycznie nazywają je kwadratowymi guzikami, a nie prostokątnymi?
GEdgar

LoL ups ... masz rację ... „prostokątny”
AJ digitalFocus

Technicznie rzecz biorąc, wcześniej były to RoundRect, z promieniem narożnika maksymalnie na połowie wysokości guzików. :)
75th Trombone

31

Obsługa systemu operacyjnego dla aplikacji pełnoekranowych!

Mam tylko 13-calowego laptopa, a podczas tworzenia aplikacji na iPada nigdy nie widzę całego interfejsu użytkownika iPada w XCode - co jest nieco uciążliwe. Teraz, gdy XCode obsługuje pełny ekran, ten problem jest mniej bolesny.

Ponadto Pages i Safari wyglądają pięknie na pełnym ekranie.

W przypadku Pages, jeśli masz drugi monitor, użyje go do palet, np. Inspektorów, czcionek i kolorów. Wydaje się, że nie wszystkie aplikacje jeszcze to obsługują, ale sprawia, że ​​pełny ekran jest bardziej sensowny na wielu monitorach. .


37
„Pełny ekran” to koszmar dla użytkowników wielu monitorów. Całkowicie wyłącza wszelkie monitory wtórne lub trzeciorzędne. Aplikacja pełnoekranowa obecnie wysyła aplikację do głównego monitora bez możliwości jej zmiany. Moim skromnym zdaniem jeden z największych przepływów pracy zawodzi w historii Apple.
Nick Bedford

1
Przykro mi to słyszeć - uwielbiam pracować w trybie wielo-monowym, po prostu jeszcze nie miałem okazji z moim laptopem. Mam nadzieję, że przyszła wersja zajmie się tym ...
Martin S. Stoller

3
Tak, to właściwie jedna z tych chwil twarzy. Nie wiem, jak mogliby tego chcieć ...
Nick Bedford

1
Przynajmniej można zobaczyć dok, jeśli przeciągniesz myszą nad dolną stronę ekranu, a następnie przeciągniesz ponownie (dziwny gest). Jeśli to zrobisz, pojawi się stacja dokująca.
Martin Marconcini,

1
Robienie czegokolwiek, gdy tworzysz okno na pełnym ekranie, inne niż zatarcie wszystkich dodatkowych monitorów, jest nietrywialnym problemem interfejsu użytkownika. Dla początkujących użytkowników - dla których tryb pełnoekranowy jest z pewnością głównie przeznaczony - może to szybko stać się bardzo mylące. Apple nie wdraża funkcji, dopóki nie w pełni uwierzy, że są gotowe na najwyższy czas; pewnego dnia wymyślą (co ich zdaniem jest) najlepszym sposobem na zrobienie czegoś pożytecznego w tej sytuacji.
75. puzon

30

Mail.app jest pełen uśmiechów i zgrabnych animacji

Został BARDZO poważnie odnowiony i czuje się zintegrowany i zintegrowany z samym systemem operacyjnym. Po raz pierwszy, odkąd zacząłem korzystać z mojego konta Gmail w pełnym wymiarze godzin, nie używam okna przeglądarki do pobierania mojej poczty.

Małe, nieoczekiwane zachowanie wywołujące uśmiech?

 • Po naciśnięciu przycisku „wyślij” wiadomość, którą właśnie skomponowałeś, przesuwa się w górę ekranu i przechodzi do Internetu.
 • Efekt harmonijki przy rozszerzaniu cytowanego tekstu
 • animacje podczas przechodzenia od zgrupowanej wiadomości do innej (lub następuje grupowanie)

Te małe animacje nie pomagają aplikacji poczty wykonać jej zadania, pomagają nam widzieć i wizualizować to, co się dzieje. Zmienianie odwiecznego fenomenu wysyłania wiadomości e-mail nie jest czymś, co powinno się podobać, ale uwielbiam to.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.