Czy muszę przenosić aplikacje, jeśli przeprowadziłem się do innego kraju?


23

Niedawno przeprowadziłem się do krajów i musiałem zaktualizować adres rozliczeniowy w iTunes (zmiana pełnego adresu i danych karty kredytowej). Poszło dobrze, żadnych problemów. Oznaczało to również, że musiałem zmienić sklepy z aplikacjami.

Niestety w tym procesie wszystkie przedmioty z mojej listy zakupów zniknęły. Jeśli tylko ich nie ma na liście, nie dbam o to, ale chciałbym wiedzieć, czy nie będę więcej obciążany, gdy chcę je zaktualizować, co w gruncie rzeczy oznaczałoby odkupienie aplikacji.


Czy próbowałeś zalogować się ponownie przy użyciu nowego adresu e-mail?

Tak. Brak szczęścia. :(
Michał M.,

Hmmm, brzmi dziwnie. Zmieniłem wcześniej swój adres e-mail, ale nigdy nie spotkałem się z tym problemem

Spróbuj zmienić kraj z powrotem na pierwotny i sprawdź, czy działa

1
Nie sądzę, że to kraj to powoduje. Może spróbuj ustawić stary adres e-mail jako podstawowy (i login), ale nie chcę zepsuć. Myślałem, że najpierw zapytam tutaj, czy ktoś to zrobił.
Michał M.,

Odpowiedzi:


9

Więc ... niestety odpowiedź brzmi ...

Tak, ale są na to sposoby ...

Wszystkie aplikacje zakupione w kraju A są na stałe przypisane do Twojego AppleID. Po przeprowadzce do kraju B i zaktualizowaniu swoich danych (adresu rozliczeniowego):

  • nadal mogę ich używać
  • nie można ich ponownie pobrać
  • nie możesz ich zaktualizować
  • nie można przekonwertować muzyki na iTunes Plus (ale nadal można oczywiście słuchać)

Istnieją dwa rozwiązania tego:

  1. Zmień kraj sklepu i aktualizuj dane rozliczeniowe za każdym razem, gdy chcesz aktualizować swoje aplikacje (lub pobrać je ponownie). Jest to jednak dość bolesny proces, dlatego lepszym rozwiązaniem jest ...
  2. Utwórz nowy identyfikator AppleID ze szczegółami rozliczeń dla kraju B. Przełączanie między identyfikatorami AppleID jest znacznie łatwiejsze i szybsze niż zmiana kraju sklepu i aktualizacja adresu rozliczeniowego.

Pozwól mi zacytować, dlaczego tak musi być:

[...] tak zaprojektowano iTunes.

Więc. Będzie to problematyczne, ale tak naprawdę nic nie da się zrobić. :(


1
Co więcej, w ten sposób opracowywane są systemy prawne wspierające. Pracowałem dla firmy zajmującej się płatnościami internetowymi i mają one podobne ograniczenia - kont utworzonych w jednym kraju nie można przenieść do innego, ponieważ wszystkie umowy, które zostały „podpisane” (czytaj: kliknąłeś OK na), a późniejsze wymagania KYC były w celu spełnienia prawa danego kraju, a zatem zasadniczo nie można go przenosić. TL; DR: obwiniaj to prawników i polityków.
adib

Właściwie nie musisz płacić ponownie od kwietnia 2017 r. Zobacz odpowiedź @mojuba poniżej apple.stackexchange.com/a/239802/49307
Xji

4

W przeszłości nie można było tego robić bez kontaktu z pomocą techniczną. Nie wiem, kiedy Apple zmieniło iTunes na komputerach, ale możesz po prostu zalogować się na swoje konto i zmienić kraje, o ile nie jesteś zarejestrowany w iTunes Match lub nie masz salda w bieżącym sklepie. Anuluj lub wydaj w razie potrzeby, a następnie możesz rozpocząć proces zmiany.

Nie polecam nikomu lekkiej zmiany krajów - istnieją poważne wady, takie jak brak ponownego pobierania, aktualizacji aplikacji i ogólne zamieszanie związane z pomocą techniczną, ponieważ konto założone w jednym kraju i przeniesione do innego jest skrajnym przypadkiem, który łamie wiele założeń na temat jak działa App Store (i nie działa).

Ekran iTunes, aby zmienić kraj lub region zakupów

Czuję też potrzebę powtórzenia, nie polecam większości osób, aby kiedykolwiek zmieniały konto za pomocą aplikacji, których nie jesteś gotów po prostu odkupić do innego kraju.

Utrata aktualizacji aplikacji w przyszłości jest trudna do odgadnięcia, a ten przełącznik jest dość destrukcyjny - z mojego doświadczenia wynika, że ​​nie żongluję dwoma kontami na jednym urządzeniu.


1
Skontaktowałem się już z pomocą Apple. Naprawdę mam nadzieję, że istnieje dobre rozwiązanie, ponieważ jestem pewien, że nie jestem jedynym na świecie, którego to dotyczy.
Michał M.,

Będziesz miał kilka opcji - nowe konto to zła opcja IMHO - i nie mogą zawiesić wszystkich poprzednich zakupów podczas przeprowadzki. Chodzi tylko o to, czy potrzebujesz ludzkiej pomocy za każdym razem, gdy się przeprowadzasz (aby uniemożliwić ludziom ciągłe granie w zasady), czy możesz po prostu zrobić to raz na 90 dni. Proszę daj nam znać! Ludzie ze sklepu będą NAPRAWDĘ ZAJĘTY, więc odpowiedź może zająć trochę czasu. Zapytaj ponownie, jeśli nie otrzymasz odpowiedzi w ciągu kilku dni.
bmike

Dokładnie, chciałbym zapytać Apple w zeszłym tygodniu. To odłoży mnie na zakup Lwa, dopóki pytanie nie zostanie jednoznacznie udzielone.
Michał M.,

1
Wow - to wydaje się trudne. Nic dziwnego, że ludzie prowadzą dwa konta z dwoma adresami rozliczeniowymi - aby utrzymać aktualizacje przy życiu.
bmike

1
Pracuję i mieszkam w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii i mam trzy konta Apple, jedno dla mojej żony i ja, jedno do pracy w USA, jedno do pracy w Australii. Podobnie mamy trzy konta AMAZON. Jest to ból, ale działa, jeśli twój ruch jest związany z pracą, postaraj się, aby zapłacili za to.
Deesbek

4

Nie ma problemu ze zmianą kraju rozliczeniowego od listopada 2016 r. Pod względem zakupów.

Tyle że jedynym problemem, jaki miałem (po całkowitej zmianie kraju, w rzeczywistości z różnymi walutami) było to, że moja lista zakupów w aplikacji App Store była pusta. To był zupełnie nowy komputer bez wcześniejszych instalacji.

Oto jak to działało: kiedy znajdę aplikację za pomocą wyszukiwania, kliknij KUP, aplikacja App Store mówi coś w stylu „nie trzeba kupować tej aplikacji, ponieważ już ją masz”, a następnie pobiera ją bez żadnych problemów .

Przypuszczam, że Apple to naprawiło, a jedynym problemem była lista zakupów.


2
Mogę to potwierdzić, przeprowadziłem się z Holandii do Belgii, a kiedy kupiłem nowego MacBooka i chciałem zainstalować moje aplikacje, lista zakupionych produktów była pusta. Po ponownym kliknięciu i kupieniu tej samej aplikacji, po kliknięciu przycisku „Kup aplikację” pojawia się komunikat „Ta aktualizacja jest bezpłatna, ponieważ masz poprzednią wersję tego elementu”. Dzięki za odpowiedź, bez tej odpowiedzi nie sądzę, żebym spróbował ponownie kupić aplikacje. :)
Niels van Reijmersdal

Wow, to działa. Jest to dla mnie bardzo pomocne, ponieważ nie mam już żadnej karty kredytowej w moim poprzednim kraju, co oznacza, że ​​nigdy nie mogę wrócić. Ta odpowiedź powinna być teraz bardziej doceniana. Wydaje mi się, że Apple jakoś znalazło obejście, ale nadal powinny one również przywrócić historię zakupów. Po półtora roku bez komputera Mac nie pamiętam dokładnie, jakie aplikacje kupiłem i których użyłem w pierwszej kolejności ...
2017
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.