Bezpośrednia konwersja analogowego wideo na iPada?


1

Nasza organizacja zamówiła kilka tysięcy nowych mini iPadów dla pracowników pierwszej linii. Jedną z rzeczy, których chce zarząd, jest możliwość importowania analogowego wideo (tj. Z VHS) bezpośrednio na iPada (nie pytaj dlaczego).

Widziałem takie urządzenia na sprzedaż: www.elgato.com/en/video/video-capture

Ale to urządzenie łączy się przez USB 2, a iPad nie ma USB. Prawdopodobnie iPad nie miałby niezbędnych sterowników, aby się z nim połączyć, nawet jeśli użyty został konwerter USB.

Czy są jakieś urządzenia, które łączyłyby się bezpośrednio z iPadem i umożliwiały import analogowego wideo?

Odpowiedzi:


3

Żadnych, których jestem świadomy. Dlaczego iPady nie mogą być aktualizowane bezprzewodowo, aby wszystkie pobierały ten sam wstępnie przekonwertowany film? Wykonanie tego zadania w sposób opisany w kółko dla każdego iPada zajęłoby znacznie więcej czasu i byłoby zbędne, nawet gdyby istniało takie urządzenie.


To nie jest to samo wideo za każdym razem. Personel pierwszej linii przechodzi do zdalnych stron (bez Wi-Fi) i musi połączyć się z rejestratorami DVR i pobrać wideo. Kierownictwo zdecydowało się na zakup iPadów (niezbyt dobra decyzja) i zostałem poproszony o znalezienie rozwiązania do podłączenia analogowego źródła wideo do iPada.
Sugrue,

Jeśli istnieje coś, co jest prawie rozwiązaniem, możemy być w stanie to dostosować. Koszt nie stanowi problemu.
Sugrue

0

Nie sądzę, że możesz nagrywać bezpośrednio na iPada, ale możesz to zrobić w 2-etapowym procesie:

  1. Nagrywaj z analogowego źródła wideo na kartę SD . Istnieją różne programy do przechwytywania ekranu i mobilne nagrywarki wideo, które mogą nagrywać na karty SD lub podobne urządzenia.

Coś jak to być może, choć nie jestem pewien co do kodeka wideo będącego iPad kompatybilne. Myślę, że potrzebuje również zewnętrznego zasilania (bez baterii). Nie przyglądałem się zbytnio i nie wiem dokładnie, jakie jest twoje wyjście analogowe (RCA? S-Video?) ...

Jeśli możesz uzyskać konwerter ze źródła analogowego na HDMI (który prawdopodobnie również będzie wymagał zasilania), na pewno istnieją pewne dobre opcje, często sprzedawane jako urządzenia do przechwytywania ekranu z gier wideo. Użyłem tego (lub czegoś bardzo podobnego) i działa całkiem dobrze, bez komputera, nagrywa bezpośrednio na kartę SD.

  1. Zaimportuj pliki wideo z karty SD na iPada . Do tego potrzebny jest tylko adapter Apple Lightning-to-SD . Istnieje również wersja dla starych 30-pinowych adapterów, jeśli korzystasz ze starszych iPadów.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.