Dostępne miejsce na iOS nie sumuje się


11

Czy myślę, czy liczba na poniższym obrazie w ogóle nie ma sensu? moje 10 najlepszych aplikacji wydaje się mieć zaledwie ~ 15 GB, więc dlaczego moja przestrzeń jest tak wysoka?

Nazywam to błędem. Sekcja „inne” mojego telefonu zajmuje 40 GB miejsca. Pomyślałem, że po prostu zrobię kopię zapasową i przywrócę mój telefon, ale ponieważ nie ma dostępnego miejsca, nie mogłem wykonać kopii zapasowej za pośrednictwem iTunes. Tak więc usunąłem moją muzykę Spotify, a 40-calowy „inny” powiększył się niemal natychmiast, zajmując resztę miejsca. Próbowałem więcej wkładać telefon do samolotu, ale przycisk nie przestawił go w tryb samolotowy - musiałem zrestartować i zrobić to (chwilowo również straciłem użycie przycisku blokady i przycisku Home). Użyłem narzędzia innej firmy do zrobienia kopii zapasowej i usunąłem wszystkie moje zdjęcia, a pamięć przestała rosnąć z 42 GB. Oto mój zrzut ekranu iTunes na chichoty:

iTunes

Próbowałem zaktualizować iOS, nic. Sprawdziłem za pomocą iMazing w strukturze katalogów moich telefonów (pozwala to na przeglądanie rozmiarów folderów) i żaden z moich folderów nie miał 40 GB, łączna kwota była równa temu, co zgłaszał mój telefon (~ 15 GB).

Nie mam pojęcia, dlaczego to robi, więc zamierzam przeprowadzić pełne przywracanie z nowo utworzonej kopii zapasowej.


korzystasz z iTunes? Jeśli tak, muzyka nie jest liczona tak, jak można się spodziewać.
Tyson

@Tyson, nie, nie jestem.
Więzień

1
Suma twoich aplikacji nie jest obliczana łącznie. Jest tam lista aplikacji, dzięki czemu możesz zobaczyć, z czego korzystają aplikacje, a na tę listę możesz mieć wpływ, usuwając aplikację. Duża suma obejmuje wszystko, więcej niż tylko listę aplikacji. iTunes może dać ci nieco lepszy wgląd.
John Keates,

1
Następną rzeczą, o której pomyślałbym, jest próba wykonania pełnej kopii zapasowej za pomocą iTunes i sprawdzenie, czy jest to pełny rozmiar. Jeśli tak, sprawdź zawartość za pomocą iPhone Backup Extractor na komputerze. Jeśli tak nie jest: zresetuj iPhone'a i przywróć kopię zapasową. Jeśli to nie zadziała: Apple prawdopodobnie powinien wymienić iPhone'a.
John Keates,

1
Mam dokładnie ten problem. Miałem 15-20 GB odcinków Podcastu, a potem nagle wszystkie zniknęły (pod względem interfejsu Podcast), ale żadna przestrzeń nie wróciła. Użycie mówi, że podcast ma tylko 2,5 GB, ale patrząc na moje urządzenie> podcasty w iTunes, na liście jest tona. Podejrzewam, że to zły błąd w aplikacji Podcasts.
Stiggler

Odpowiedzi:


3

Czy to urządzenie jest starsze niż 2 lata i nigdy nie zostało zresetowane?

Nie mogę ci dokładnie powiedzieć, co robić, ale w tym artykule przytoczono kilka możliwych rozwiązań:

  • Czy zdarza ci się wysyłać i odbierać wiele wiadomości za pomocą multimediów? może to powodować zatkanie części pamięci, zwłaszcza jeśli ustawisz opcję usuwania wiadomości na „nigdy”.

  • Ile miejsca zajmuje Otherkategoria? Othermoże zawierać:

    Jeśli kiedykolwiek podłączyłeś iPhone'a do iTunes, wiesz, że „inne” rzeczy zajmują miejsce na twoim urządzeniu. Te dane zawierają takie elementy, jak pamięć podręczna przeglądarki Safari, wiadomość e-mail, pamięć podręczna Siri, przypomnienia, notatki, akcje, dane pogodowe, wiadomości e-mail (w tym załączniki), wiadomości tekstowe, wiadomości iMessages (w tym obrazy i filmy), dane aplikacji itp.

    • Sprawdź wiadomości głosowe?

    • Spróbuj zresetować pamięć podręczną Safari i dane.

EDYCJA: OP wskazał, że problem dotyczy rzeczywiście kategorii „Inne”, w tym artykule zawarto kilka wskazówek, jak spróbować zlokalizować i zwolnić miejsce zajmowane przez różne elementy tworzące tę kategorię. Sprawdź także wątek na forach Apple. Pobierz tam wspomniane oprogramowanie po zrobieniu własnego DD.

Oto, co obejmuje „Inne” w całości:

Pamięć podręczna przeglądarki

Pamięć podręczna poczty

Wiadomości e-mail

Załączniki do wiadomości

Lista czytelnicza Safari

Kopie zapasowe iTunes

Crud wynikający z jailbreakowania twojego iDevice

Dane gry

Zapisane pliki danych

Historia rozmów

Notatki

Głoska bezdźwięczna

Notatki głosowe


2
Podłączyłem telefon i „inne” zajmują 40 GB, co jest INSANE. Pobrałem iExpolorer i zrobiłem odświeżanie folderów, aby uzyskać rozmiary, a żaden z folderów nie zawiera niczego ponad 5,3 GB używanego do obrazów.
Więzień

To jest naprawdę szalone. Proszę odnieść się do linku, który dodałem do mojej odpowiedzi.
zerohedge

1
Tak, to naprawdę szaleństwo. Przejrzałem mnóstwo różnych elementów i wyczyściłem je i to nie miało znaczenia, próbowałem nawet zaktualizować iOS, co nie miało znaczenia. Śmiej się, zobacz edycję mojego oryginalnego pytania.
Więzień

2

Po rozmowie z pomocą Apple doradzili, aby spróbować wykonać kopię zapasową i przywrócić (po tym, jak zasugerowali zrobienie „wyczyść wszystkie ustawienia”, co się nie udało). Problem polegał na tym, że w weekend to się powtórzyło i nie mogłem nawet zrobić kopii zapasowej, ponieważ telefon ciągle się rozłączał z powodu problemu z miejscem. Na szczęście w zeszłym tygodniu zrobiłem kopię zapasową, którą mogłem przywrócić.

Zasadniczo jedynym sposobem rozwiązania tego problemu było wykonanie pełnego przywracania z poprzedniej kopii zapasowej. Absolutny żart naprawdę!


2
To zadziałało dla mnie! Poszedłem z 64 MB do 3,4 GB po prostu przez tworzenie kopii zapasowej, kasowanie i przywracanie. I tutaj pomyślałem, że wkrótce będę potrzebować większego telefonu.
Nick Spreitzer,

@Nick Mam nadzieję, że masz na myśli GB
Rob

1
@Rob Aby wyjaśnić, moja DARMOWA przestrzeń wzrosła z 64 MB do 3,4 GB. Brak literówki w moim oryginalnym komentarzu.
Nick Spreitzer,

1

Miałem problem z pamięcią telefonu i nauczyłem się sztuczki. Jeśli ręcznie zmieniłeś datę w telefonie na kiedyś (cofnąłem się o dwa lata), nagle masz w telefonie wszystkie zdjęcia i filmy, które myślałeś zostały usunięte dawno temu. Przejdź, usuń je ponownie, a możesz zwolnić znaczną ilość miejsca

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.