iMac traci połączenie Wi-Fi, nie pokazuje tego


2

W ciągu ostatnich kilku dni mój model iMac z wersją 2011 z Yosemite 10.10.2 zaczął zrzucać połączenie bezprzewodowe, ale wydaje się, że nie jest tego świadomy.

Będę korzystał z komputera i zauważam nagłą utratę połączenia internetowego. Wskaźnik stanu Wi-Fi na pasku narzędzi nie zmienił się, przytrzymanie opcji podczas klikania pokazuje, że jego zdaniem jest ona w pełni połączona, pokazuje informacje o sile sygnału, których oczekuję, mówi, że internet jest "osiągalny" itd.

Jednak pingowanie dowolnej domeny / adresu IP kończy się niepowodzeniem, a nawet pingowanie samego routera nie powiedzie się. Wyłączanie iMaca WiFi i ponowne włączanie - ale trwa tylko do następnego rozłączenia.

O ile mogę powiedzieć, to nie jest router. Mam komputer, inne urządzenia Mac oraz urządzenia iPad / iPhone i nie mają problemów.

Nie mogę powiedzieć na pewno, ale to się zaczęło dopiero po tym, jak nasz obszar doświadczył przerwy w zasilaniu, a mój komputer iMac został odcięty od zasilania.

Tydzień temu zainstalowałem nowy router Linksys WRT AC1900, ponieważ potrzebowałem rozwiązania siły sygnału i innych problemów z moim ostatnim routerem. Przez pierwsze kilka dni nie miałem problemów.

Mam dwa pytania:

 • Czy ktoś wie, co może to spowodować?
 • Jak mogę lepiej debugować problem?

Aktualizacja:

Oto zdjęcie alt + kliknięcia menu Wi-Fi, gdy zauważam, że internet nagle spadł:

Unreachable

A oto zdjęcie tego samego menu po ponownym połączeniu i dostępie do internetu:

Reachable

Podczas gdy nieosiągalny, nie mogę również pingować samego routera:

PING 172.168.1.1 (172.168.1.1): 56 data bytes
Request timeout for icmp_seq 0
Request timeout for icmp_seq 1

I ten sam ping, gdy połączenie jest z powrotem:

PING 172.168.1.1 (172.168.1.1): 56 data bytes
64 bytes from 172.168.1.1: icmp_seq=0 ttl=64 time=1.224 ms
64 bytes from 172.168.1.1: icmp_seq=1 ttl=64 time=1.064 ms
64 bytes from 172.168.1.1: icmp_seq=2 ttl=64 time=0.959 ms
64 bytes from 172.168.1.1: icmp_seq=3 ttl=64 time=0.940 ms

Domyślam się, że nadal jest podłączony do twojego routera (co pokazuje, że WiFi jest aktywne), ale straciłeś połączenie z Routera z dostawcą.
Buscar웃

Ale pingów do mojego routera są awarie, gdy występuje ten problem.
helion3

Następnie powiedz nam, jakie są twoje numery WiFi (alt kliknij na WiFi)
Buscar웃

Nazwa Wi-Fi? Czy jest udostępniany innym? To może powodować problemy
cde

Dodałem trochę informacji. Nikt nie korzysta z tego wifi, oprócz mnie i urządzeń w moim domu. W tej chwili powyższe informacje zostały zrobione, byłem jedyną osobą w domu i żadne inne urządzenie nie aktywnie korzysta z wifi.
helion3

Odpowiedzi:


1

Ten mały skrypt powie Ci, kiedy nie masz połączenia z Internetem. Jeśli chcesz zamiast tego pingować (i monitorować) router, zmień Google.com na adres routera.

Nie rozwiąże to Twojego problemu z połączeniem, który może mieć wiele innych przyczyn. Podobnie jak niestabilne połączenie z routerem, takie jak zatłoczony kanał, jak ograniczenie przez dostawcę IP dotyczące liczby połączeń i tak dalej.

Aby rozwiązać ten problem, potrzebujemy znacznie więcej informacji na temat konfiguracji i numerów połączeń.

repeat
  try
    do shell script "ping -c 5 google.com"
  on error
    display dialog "You are not connected to the internet"
  end try
end repeat

Jeśli chodzi o debugowanie, przytrzymaj klawisz alt i kliknij ikonę WiFi i wybierz otwartą diagnostykę bezprzewodową (na dole). Teraz będziesz mieć dostęp do 2 narzędzi do debugowania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.