Czy istnieje sposób na eksport ustawień składni kolorów z jednej instalacji Xcode do nowej?


Odpowiedzi:


35

Niestandardowe motywy kolorów składni znajdują się w

~/Library/Developer/Xcode/UserData/FontAndColorThemes/

(Pamiętaj, że ten katalog może nie istnieć, jeśli nie zmodyfikowałeś żadnego ze swoich motywów lub nie utworzyłeś własnego motywu niestandardowego, ale zostanie on utworzony jak najszybciej).

Pliki mają .dvtcolorthemerozszerzenie. Po prostu pobierz plik z tego katalogu i skopiuj go do tego samego katalogu na innym komputerze.


Bardzo lubię motywy Solarized Ethana Schoonovera ; Uważam, że są one bardzo czytelne i łatwe dla oczu i można je zainstalować, jak wyjaśniono powyżej.


Nadal obowiązuje w Xcode 9!
leanne

Obowiązuje również w Xcode 10 !!
Sri Harsha Chilakapati

Dostaję tylko xccolorthemeplik, zmieniam rozszerzenie, .xccolorthemeaby .dvtcolorthemedla mnie działało.
ooOlly

1

Znalazłem tę odpowiedź, szukając sposobu przeniesienia nowego (w momencie pisania tej odpowiedzi) Motywu obywatelskiego w Xcode 8 na Xcode 7.3. Teraz motywy są zawarte w pakiecie aplikacji Xcode w następującej ścieżce:

Xcode.app/Contents/SharedFrameworks/DVTKit.framework/Versions/A/Resources/FontAndColorThemes

Również motyw Xcode8 ma rozszerzenie, xccolorthemepodczas gdy Xcode7.3 ma dvtcolortheme. Z mojego doświadczenia - można bezpiecznie zmienić rozszerzenie bez modyfikowania samego pliku.


0

Dzięki Themeinstaller możesz po prostu otworzyć pliki .dvtcolortheme, a zostaną one zainstalowane w folderze Xcode.

Jeśli chcesz nowych motywów, wiele można znaleźć na codethemes.net, mając Themeinstaller, możesz je zainstalować, klikając „zainstaluj” pod dowolnym wyborem.


Jak uzyskać motyw z obecnego Xcode?
user151019,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.