Jak naprawić iPhone'a 5S zgłaszającego nadmierne wykorzystanie miejsca w bibliotece zdjęć?


10

Mam iPhone'a 5S z systemem iOS 8.1.3. Usunąłem wszystkie zdjęcia z telefonu (tzn. Rolka aparatu jest pusta). Jednak w obszarze Ustawienia -> Ogólne -> Użycie -> Zarządzaj pamięcią, informuje, że 1,9 GB jest nadal w użyciu dla zdjęć i aparatu. W szczególności poniżej informuje, że 1,9 GB jest używane na bibliotekę zdjęć (która jest pozornie pusta). To duża część pamięci w moim telefonie o pojemności 16 GB!

Próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne telefonu i przywrócić go z kopii zapasowej bez żadnego efektu; nadal zgłasza nadmierne zużycie pamięci. Sprawdziłem następujące:

  • Biblioteka zdjęć (i ostatnio usunięta) jest pusta.

  • Strumień zdjęć nie jest włączony.

  • „Zdjęcia” iCloud nie są włączone.

  • Nie ma możliwości udostępniania zdjęć w jakikolwiek sposób.

Czy jest jeszcze coś, na co powinienem zwrócić uwagę, aby ustalić, dlaczego zgłaszane jest nieprawidłowe użycie?


Czy zameldowałeś się ostatnio usunięty? Usuwa się tam przez miesiąc, jeśli nie opróżnisz go ręcznie.
Tetsujin

1
@Tetsujin: Dzięki za pomysł. Chciałem postawić to w swoim pytaniu; Sprawdziłem i ręcznie wszystko spłukałem.
Jason R

Dzieje się tak na moim telefonie i telefonie mojej żony. Nadal nie mam rozwiązania. Wyciągnąłem wszystkie zdjęcia i filmy z telefonu za pomocą iPhoto (którego nienawidzę), a następnie usunąłem wszystkie zdjęcia. Następnie usunąłem każdy istniejący folder, nawet jeśli zawierał 0 zdjęć. Nadal mam używane 2,3 GB i nie widzę w telefonie żadnych zdjęć.
GregB,

@Tetsujin, gdzie jest „Ostatnio usunięte”?
Pacerier

@Pacerier - ostatni folder w albumach
Tetsujin

Odpowiedzi:


7

najwyraźniej „niedawno usunięta” funkcja w iOS8 jest zepsuta. Usunięte zdjęcia nie znikają po 30 dniach, są po prostu ukryte na twoim urządzeniu. Używana pamięć nie jest „wykorzystaniem fantomowym”, ponieważ zdjęcia są nadal bezpiecznie przechowywane. Najłatwiejszym rozwiązaniem krótkoterminowym jest przesunięcie daty w telefonie z miesiąca na miesiąc (do czasu wydania iOS8), a usunięte zdjęcia pojawią się ponownie w folderze „niedawno usunięte”. Tam możesz je ręcznie i trwale usunąć.

Dopóki regularnie usuwasz wszystkie „ostatnio usunięte” obrazy, pamięć nie będzie się zapychać.

Jeśli chcesz uzyskać przegląd zdjęć na swoim iPhonie, pobierz iexplorer. Tam zobaczysz wszystkie, nawet te, których nie widzisz na swoim iPhonie.

Oto post na blogu na ten temat: https://blog.tmoehle.de/ios-photo-problem/

Twoje zdrowie,


1
Doskonale, działało idealnie! Mam nadzieję, że Apple rozwiązuje ten błąd.
Jason R

2

Istnieje błąd polegający na tym, że Ostatnio usunięte nie obejmuje wszystkich usuniętych zdjęć. Obejściem tego problemu jest cofnięcie zegara: https://discussions.apple.com/docs/DOC-8281

Możesz także sprawdzić aplikację Wiadomości, w której ukrywa się wiele załączników do zdjęć. Dla każdego wątku dotknij Szczegóły, przewiń w dół do załączników, naciśnij długo (dotknij i przytrzymaj) jeden z nich, dotknij Więcej… w menu edycji, a następnie możesz wybrać zdjęcia i usunąć je.


0

Ten problem wystąpił również w iOS 13.1, po utworzeniu kopii zapasowej i usunięciu wszystkich moich zdjęć (nie na iCloud). Zmiana daty na kilka dni wstecz i przywrócenie prawidłowej daty rozwiązało problem.


-1

Chociaż denerwujące jest to, że zostało niepoprawnie zgłoszone, pomyślałbym, że gdyby rzeczywiście potrzebowało tego miejsca na inne dane, telefon powinien następnie zastąpić tak zwaną „bibliotekę zdjęć” i pozwolić na korzystanie z tej pamięci


2
Niestety tak nie jest. Telefon zachowuje się tak, jakby faktycznie wykorzystywana była przestrzeń fantomowa, co oznacza, że ​​w przypadku wykorzystania pozostałej przestrzeni nie ma już miejsca.
Jason R

-1

miałem ten sam problem i znalazłem ten film na YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=8WT3Z0Hals4

pomogło ;)

To właściwie twoje usunięte zdjęcia.

W niektórych iPhone'ach Twoje zdjęcia nie są usuwane samodzielnie, musisz je usunąć i ręcznie zmienić ustawienie daty ...


Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie.
grg

@grgarside Dałem pomysł taryfy, dlaczego tak się dzieje;) ..... to z powodu błędu w iOS ... wystarczy oszukać i usunąć te zdjęcia, zmieniając ustawienia daty;) i nie ma potrzeby głosowania za tym mogłeś mnie zapytać ... TYLKO
ODPOWIADAŁEM
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.