Czy mogę usunąć pliki lub foldery z katalogu / private / var / folder /?


Odpowiedzi:


24

Możesz bezpiecznie usunąć wszystko, /private/var/folders/ale nie sam folder

sudo rm -rf /private/var/folders/*

Zamknij wszystkie aplikacje przed ponownym uruchomieniem i uruchom ponownie później ... i cokolwiek robisz, nie dotykaj niczego innego /private/var/i nie usuwaj /private/var/folders/siebie.


Plotka głosi, że nie należy go usuwać /private/var/folders/zz. Ten artykuł sugeruje inaczej, ale jeśli chcesz być po bezpiecznej stronie, użyj

cd /private/var/folders
for i in *; do if [ "$i" != "zz" ]; then sudo rm -rf "$i"; fi; done
sudo rm -rf zz/*

zamiast.


2
Użyłem powyższego zapytania: cd / private / var / foldery dla i in ; zrobić, jeśli ["$ i"! = "zz"]; następnie sudo rm -rf "$ i"; fi; zrobić sudo rm -rf zz / to może nie uruchamia mac później. Musiałem ponownie zainstalować system operacyjny.
Aerin

Czy najpierw zapisałeś płytę CD w odpowiednim folderze? W przeciwnym razie wyrzuciłby trochę przypadkowych rzeczy ...
Tetsujin

oczywiście najpierw poszedłem do / private / var / folder ... chyba coś innego niż ZZ.
Aerin

El Capitan, 2017 czerwca.
Aerin

tbh, nigdy tak naprawdę tego nie próbowałem - było to po prostu badanie i publikacja z akredytacją.
Tetsujin

3

Z ogólnego bezpieczeństwa punktu widzenia integralności systemu:

Wszystko w hierarchii /private/var/folders/* może zostać usunięte. zzw zestawie.

Jednak ponowne uruchomienie powinno i tak zmniejszyć ilość plików tymczasowych i danych.

To samo dotyczy zamykania dobrze napisanych aplikacji, podobnie jak szybki cykl wylogowywania-logowania.

System ponownie zapełni puste miejsce /private/var/folders/*po ponownym uruchomieniu.

Z praktyczności i konsekwencji dla punktu widzenia użytkowników:

Jest mały haczyk: prawdopodobnie nie jest całkowicie pozbawione skutków ubocznych, aby po prostu wyczyścić wszystko i wszystko pod folders nim.

Chociaż te skutki uboczne są nieliczne. Wymuszanie usuwania wszystkiego za pomocą sudo rmjest możliwe, ale nie najlepsza opcja w systemie na żywo.

  1. Niektóre z tych plików mogą być obecnie w użyciu. W ten sposób trudno lub nierozsądnie jest po prostu usunąć je wszystkie z działającego systemu, jeśli czuje się to konieczne. Najpierw musisz wyjść z procesów, używając ich. Samo zakończenie procesu jest, jak wspomniano powyżej, wystarczające, aby automatycznie usunąć te pliki. Jeśli niektóre bazy danych, generowane głównie przez procesy Apple, wymykają się spod kontroli, może być konieczne przeniesienie ich do kosza, wylogowanie i zalogowanie, a następnie ich usunięcie.

  2. Niewielka liczba aplikacji lub usług może tam przechowywać niektóre preferencje.
    Jednym z przykładów jest NotificationCenter (NC) z ustawionymi tam ustawieniami: wybór aplikacji i to, które z nich mają tam być. NC odbudowuje swoje preferencje z włączoną obsługą wszystkiego w NC. Jeśli masz wiele aplikacji i wolisz, aby większość z nich nie przeszkadzała, jest to dość denerwujące, nawet jeśli zrobisz to tylko raz.
    Ale wtedy tak naprawdę nie są to niezbędne dane, które gubią się w ten sposób. Ponieważ ta praktyka jest wysoce niestandardowa, wygląda na to, że tylko Apple narusza własne wytyczne: nie pamiętam żadnych aplikacji innych firm przechowujących w tej hierarchii ważne, nieokreślone i niestabilne dane.

Podsumowanie:

Dlatego najlepiej jest zlokalizować, który z tych folderów należy do najbardziej aktywnego użytkownika, wejdź tam i poszukaj największych przestępców, aby usunąć je ręcznie. Rozsądnie jest również dowiedzieć się, które z twoich aplikacji pozostawiają tyle rzeczy. Zamykanie i ponowne uruchamianie aktywnie zaśmieconej aplikacji może często wystarczyć, aby zyskać tam trochę miejsca. Jeśli problem dotyczy drugiego połowu, oszczędzaj pliki związane np. Z NC przed usunięciem.


3
W jakiś sposób druga część twojego pytania jest sprzeczna z pierwszą.
nohillside

Czy mógłbyś zdefiniować „rzeczy”?
fd0

0

Za to, co jest warte (czyli zdecyduj, czy warto :-), robienie tego jest niebezpieczne na Catalinie (10.15). Zrobiłem to na Macbooku Air po aktualizacji do Cataliny. Nie można go zrestartować, a cóż za powrót do zdrowia po wehikule czasu ze złym ekranem wewnętrznym.

Miałem też inny zły ekran Macbook Air (i złą klawiaturę i zły gładzik, ale dygresję). Byłem paranoikiem, ponieważ używam tego do rozwoju. Zamiast tego znalazłem w Internecie inną sztuczkę. Przytrzymanie klawisza Shift podczas uruchamiania powoduje, że komputer Mac przechodzi w „tryb awaryjny”. Następnie Mac uruchomił się w trybie awaryjnym, a „sudo du -d 1 -h / private” potwierdziło 44 GB. Po kolejnym restarcie z powrotem do zwykłego Mac OS X i to samo polecenie pokazało 3 GB.

BTW, to nie działało ze zwykłą klawiaturą, musiałem znaleźć klawiaturę jabłkową.

O wiele bezpieczniejsze, jeśli jest to ból, robić to regularnie. Próbowałem darmowych programów czyszczących, ale żaden nie znalazł tych plików / folderów. I wolałbym nie wydawać 30–80 USD na urządzenie czyszczące, które prawdopodobnie również ich nie znajdzie ...


0

Na Catalinie zrestartowałem komputer Macbook w trybie odzyskiwania (CMD + R podczas uruchamiania). Następnie otworzyłem terminal, aby wyłączyć ochronę integralności systemu, pisząc csrutil disable. Następnie uruchomiłem ponownie w trybie normalnym. Zamknąłem wszystkie aplikacje. Uruchomiłem narzędzie dyskowe i kliknąłem pierwszą pomoc dotyczącą dysku systemowego.

Potem poszedłem do / private / var / folder /. Jest teraz 2019 i odkryłem, że niektóre foldery nie były modyfikowane od 2016 i 2017 roku.

Następnie skopiowałem zawartość folderu zz na dysk USB. Poszedłem do folderu zz i usunąłem wszystkie foldery, które nie były od dzisiaj. Poszedłem do folderu kt, skopiowałem zawartość z dysku USB i usunąłem foldery, które nie były od dzisiaj w folderach 0 i C i T. Przed ponownym uruchomieniem opróżniłem kosz na śmieci.

Odłączyłem dysk USB i uruchomiłem ponownie w trybie odzyskiwania, ponownie aktywowałem ochronę integralności systemu, wpisując csrutil enableterminal i to wszystko.

Zapisałem 50 GB


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.