Jak dodać podpis do obrazu w Pages


20

Jak utworzyć podpis do obrazu na Pages? W programie Word jest to proste, wystarczy kliknąć obraz prawym przyciskiem myszy i „Wstaw podpis…”, ale nie mogę znaleźć żadnego sposobu, aby to zrobić w Pages?

Możesz ustawić „Opis” na obrazie, jednak wpływa to tylko na lektor, co doceniam! Chcę też mieć możliwość przenoszenia obrazu i jego podpisu razem.

Używam Pages 5.5.2, rozumiem, że jest to łatwiejsze w Pages '09, ale nie mam już tej wersji…

Edycja: jedyną metodą, którą znalazłem, która działa niejasno, jest utworzenie nowego pola tekstowego, ręczne ustawienie pola tekstowego tego samego rozmiaru co obraz i tekstu, ustawienie stylu akapitu na podpis, a na koniec grupowanie obrazu i pole tekstowe razem, aby były traktowane jako jednostka. Mam nadzieję, że istnieje jakiś prostszy sposób, za którym tęskniłem!


Zazwyczaj wystarczy wpisać podpis pod obrazem i
nadać

@ sdmeyers problem polega na tym, że wtedy muszę osobno utrzymywać lokalizację podpisu i lokalizację obrazu, nawet w zakresie upewnienia się, że pozostają one na tej samej stronie. Co gorsza, jeśli mam dwa obrazy w linii, to prawie niemożliwe jest wyśrodkowanie podpisów pod każdym obrazem.
Paul Wagland,

Dlaczego głos negatywny?
Paul Wagland,

2
Wstaw> Pole tekstowe. W Inspektorze zawijania ustaw na Pływający. Wprowadź tekst. Dostosuj pozycję. Wybierz zarówno zdjęcie, jak i pole tekstowe, a następnie Rozmieść> Grupuj.
Ruskes,

@Buscar 웃 dzięki. Właśnie to zaktualizowałem w edycji. Miałem nadzieję na łatwiejszą metodę, którą moje dziecko może zrobić z łatwością, ale ten proces tak naprawdę nie jest taki.
Paul Wagland,

Odpowiedzi:


19

Nie ma automatycznego sposobu dodawania podpisu.

  • Jeśli obraz jest wbudowany, dodaj poniższy tekst za pomocą stylu tekstu Podpis.
  • Jeśli Twój obraz jest ruchomy, musisz dodać pole tekstowe poniżej obrazu. Możesz je zgrupować, jeśli chcesz.

Nie takiej odpowiedzi chciałem, ale obawiam się, że będzie to najlepsze, co otrzymam! 😄
Paul Wagland,

2
Po zrobieniu pierwszego ustaw obraz jako symbol zastępczy, a następnie po prostu naciśnij + D, aby powielić więcej. Zostanie zastosowane formatowanie.
bjbk,

13

Często tworzę stół, który ma dwa rzędy. Wklej obraz do górnej komórki, umieść podpis w komórce poniżej i usuń ramki. Liczba jest skalowana wraz z rozmiarem komórki, a podpis przesuwa się wraz z tekstem. Jednak nie mogę tego zrobić na stronach w iCloud, więc jeśli korzystasz z edycji w iCloud, grupowanie obiektów wydaje się bardziej niezawodne.


1
Główny problem polega na tym, że jeśli masz tabelę odwołań do obrazów, używając wiersza tabeli, nie pojawia się na niej.
Lechucico,

2

Znalazłem sposób dodania etykiety tabeli w Inspektorze dla innych osób, które mogą zastanawiać się, jak dodać podpis. Kliknij opcję Tabela w Inspektorze, aw sekcji z nagłówkiem Stopka wybierz Etykieta tabeli.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.