Awaria aplikacji, ikona dokowania pozostaje, nie można zrestartować komputera, ale nie ma procesu ps ps do zabicia


35

Od czasu aktualizacji do Yosemite napotkałem niezwykle irytujący problem. FCPX (ale miałem raporty o tym problemie na innych komputerach z finder.app i safari.app) czasami zawiesza się przy wyjściu (bez wykrywalnego śladu dziennika), a jego ikona pozostanie w doku ze zwykłą „tą aplikacją” nie odpowiada ”ostrzeżenie menu. Wymuszone zamknięcie nie działa Ponowne uruchomienie można wykonać tylko na poważnie, ponieważ zablokowana aplikacja uniemożliwia miękki proces, ale żaden proces dotyczący FCPX nie jest wyświetlany, gdy jest na monitorze aktywności, ani nie ma go w psaux. Nie znaleziono procesów zombie; wydajność komputera jest w porządku. Jeśli otworzę bibliotekę FCPX, pojawi się okno dialogowe z informacją, że „Aplikacja„ Final Cut Pro ”nie jest już otwarta”, co jest dość irytujące:

Jestem na MBP Retina na początku 2013 r. 15 '

Czy ktoś ma pojęcie, co się tutaj dzieje? Często zdarza się, że twardy reset za każdym razem nie jest realnym rozwiązaniem długoterminowym.

Byłbym również bardzo przydatny, aby wiedzieć, co zrobić, gdy dzieje się to na innych komputerach z innymi aplikacjami (:

Mam nadzieję, że ktoś może pomóc

Dzięki Marco


1
Czy nadal możesz opublikować dziennik konsoli wokół znacznika czasu zainteresowania, aby zobaczyć, co się dzieje. Ponadto, jeśli uruchomisz „ps -A> process.txt” plik wyjściowy do katalogu domowego, możesz go użyć do zapisania, które procesy są aktywne (przed awarią).
Ruskes,

1
Chrome robi to dla mnie bardzo rzadko. Nie częściej niż raz na dwa tygodnie, gdybym miał zgadywać.
bassplayer7

1
Napotkałem bardzo podobne problemy. Skończyło się przejście na Mavericks, co było dość proste i nie mogę powiedzieć, że w ogóle żałuję tego kroku. Nie będzie już używać Yosemite w najbliższym czasie.
beta

1
dzięki za miłe odpowiedzi; niestety dzienniki są zawsze całkowicie ciche podczas awarii, a jak już wspomniałem, ps też nie jest użyteczny, ponieważ po awarii nie ma ani jednego procesu powiązanego z FCPX. Jednak po ponownym napotkaniu problemu opublikuję zarówno dzienniki, jak i dane wyjściowe ps. Należy również zauważyć, że ostatniego dnia wymusiłem wysunięcie jednego dysku zewnętrznego i to samo po raz pierwszy od miesięcy wypuściłem mojego zombie FCPX. Czy to jest przydatne? Dzięki Marco
Marco Carandente

Odpowiedzi:


51

(Wiem, że to stare pytanie, ale myślę, że to może komuś pomóc)

Miałem ten sam problem z NetBeans i to działało dla mnie:

sudo killall launchservicesd
sudo killall Dock

Mam nadzieję, że to pomoże.


1
Czy ktoś mógłby wyjaśnić, co launchservicesdrobi?
Matthieu Riegler

1
@MatthieuRiegler Strona nie jest zbyt pomocna: Description: launchservicesd is used internally by MacOS X to track and coordinate information about the running applications on the system.czy znalazłeś bardziej kompletne i przydatne informacje?
jsejcksn

2
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co skłoniło NB do zrobienia tego? Mam ten sam problem i nie mogę wymyślić, jak to naprawić. Postępowanie zgodnie z tą procedurą pozwala mi ponownie uruchomić komputer, ale nie rozwiązuje problemu.
sprinter

1
Nie, od dawna nie miałem błędu. Czy korzystasz z najnowszej NB?
loco.loop

1
Działa zawsze w przypadku źle zachowującego się firefoxa na el-capitan.
akhan

6

Używam OS X 10.11 „El Capitan” na moim Macbooku Pro i mam ten problem z Mozilla Firefox. Niestety, w moim przypadku polecenia sudo killall launchservicesdi sudo killall Docknie rozwiązują tego problemu: po wykonaniu tej czynności nadal nie mogę np. Zrestartować systemu operacyjnego.

Odkryłem, że następujące polecenie działa na komputerach Mac:

sudo shutdown -r now

Jeśli twoje konto użytkownika ma uprawnienia administracyjne w systemie OS X , uruchomienie powyższej komendy w terminalu wymusi ponowne uruchomienie systemu OS X. Niestety nie jest to rozwiązanie problemu, ale jako „obejście ostatniego zasobu” działa jak urok.


3

Jest to oparte na odpowiedzi loco.loop. To zdarzało mi się bardzo często z aplikacją Synergy. Teraz zamieniłem to w skrypt bash.

sudo echo "#!/bin/bash
sudo killall launchservicesd
sudo killall Dock" > /usr/local/bin/fixDock && sudo chmod +x  
/usr/local/bin/fixDock

Teraz po prostu piszę fixDockw swoim terminalu. :)


2

Otwórz Monitor aktywności, wyszukaj proces uruchamiania usługid. Podświetl proces i wymuś wyjście z procesu. Odpowiedź na laptopa zajmie trochę czasu, ale aplikacja zombie również zostanie zamknięta. Działa dobrze w najnowszych wersjach Firefox i Mac OS X El Capitan 10.11.3.


1

Miałem problemy z innymi rozwiązaniami, ponieważ mój komputer utknął w trybie „próby zamknięcia”. Innymi słowy, nie mogłem otworzyć okna terminala ani niczego innego, ponieważ system operacyjny próbował zamknąć wszystkie aplikacje. Ale po prostu się zawiesił, czekając na ten błędny proces.

W końcu zrobiłem twardy problem. Oznacza to, że przytrzymałem przycisk zasilania przez cztery sekundy, aż do momentu wyłączenia zasilania.

Poczekaj dziesięć sekund i włącz zasilanie. Wszystko dziala. Mam nadzieję że to pomoże.


1

Miałem podobny problem po wymuszeniu zamknięcia aplikacji (stało się to z Firefox, SQL Developer, Eclipse) na Yosemite. Znalazłem rozwiązanie, które nie wymaga faktycznego ponownego uruchomienia:

  1. Kliknij ikonę Apple w lewym górnym rogu, kliknij Uruchom ponownie i kliknij Uruchom ponownie w wyskakującym oknie dialogowym. Niby nic się nie stanie
  2. Powtórz ten proces około 10 razy. Po wyświetleniu monitu może być konieczne zamknięcie niektórych aplikacji, aby nie przerywały procesu ponownego uruchamiania. Staraj się unikać zamykania czegokolwiek, co zbytnio Ci utrudnia.
  3. Robiąc to, należy okresowo sprawdzać, czy aplikacja nadal jest uważana za „uruchomioną” (tj. Przytrzymaj naciśnięcie ikony - jeśli wyświetla się komunikat „Wymuś zakończenie”, to jeszcze nie działało).
  4. Ostatecznie zadanie ponownego uruchomienia zakończy działanie zablokowanej aplikacji. Kiedy to zauważysz, przestań mówić o ponownym uruchomieniu.

To jedyne rozwiązanie, jakie znalazłem. To więcej sztuki niż nauki, ale wygląda na to, że w ciągu 60 sekund zadanie ponownego uruchomienia pozbywa się zepsutej aplikacji i wszystko jest w porządku. Dla mnie było to znacznie wygodniejsze niż ponowne uruchomienie komputera - niektóre aplikacje nie przywracają się zbyt dobrze. Próbowałem tego samego podejścia z Force Quit (tj. Wielokrotnie Force Quitting) i nie otrzymałem żadnych rezultatów.

Za każdym razem, gdy mi się to przydarzyło, udało mi się pomyślnie zrezygnować z ponownego uruchomienia (zwykle odmawiając zamknięcia aplikacji blokujących ponowne uruchomienie) po zamknięciu uszkodzonej aplikacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.