Dlaczego Spotlight wybiera aplikację DVD Player, gdy wprowadzam równanie matematyczne 5 * 3?


1

Używam Spotlight tylko do szybkiej matematyki. Z tego powodu postanowiłem zmodyfikować moje preferencje Spotlight (Preferencje systemowe -> Spotlight -> Wyniki wyszukiwania), aby wyświetlały tylko wyniki konwersji i kalkulatora (wszystko inne nie jest zaznaczone).

Jednak po wprowadzeniu równania 5*3wybiera aplikację Odtwarzacz DVD. Zauważ, że jeśli to zrobię 5 * 3(z dodanymi spacjami), pokaże wyniki kalkulatora, czego właśnie pragnę. Jak dotąd 5*3uruchamia tylko aplikację DVD Player.

Zgaduję, że wyniki Spotlight są buforowane, a po prostu używa wyników buforowanych. Krótko mówiąc: starając się, aby Spotlight wyświetlał tylko wyniki kalkulatora, odznaczyłem wszystko w preferencjach Spotlight oprócz Kalkulatora. Jednak Spotlight w ogóle nie działał, nawet w przypadku prostych równań. Próbowałem majstrować, sprawdzałem Aplikacje, wpisałem 5*3i wcisnąłem Enter, zakładając, że kalkulator zostanie użyty, ale zamiast tego aplikacja DVD Player została otwarta. Odznałem Aplikacje i zaznaczyłem Konwersja, dzięki czemu kalkulator działał. Ale teraz 5*3powoduje otwarcie aplikacji odtwarzacza DVD, a nie kalkulator.

Czy moje przeczucie, że Spotlight buforuje swoje wyniki, jest prawidłowe? Jeśli tak, to jak długo ta pamięć podręczna jest ważna (tj. Kiedy spowoduje 5*3użycie kalkulatora zamiast odtwarzacza DVD)?

Proste przechwytywanie ekranu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy przebudowałeś Indeks Spotlight?
user3439894,

1
Co się stanie, gdy wpiszesz 15?
bobbyalex,

Odpowiedzi:


1

Pierwszą rzeczą, którą bym zrobił, to usunięcie lokalnego magazynu Spotlight z woluminu rozruchowego: -

sudo mdutil -E /

Wykonaj powyższe czynności w wierszu polecenia terminalu.

Możesz także spróbować dodać cały wolumin do okienka „Prywatność” w Preferencjach systemowych → Spotlight.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.