Jak podłączyć MacBooka opartego na USB-C do wyświetlacza Thunderbolt?


27

Biorąc pod uwagę, że nowy 12-calowy MacBook Retina nie ma Thunderbolt i ma tylko port USB-C, jak podłączyć go do istniejącego ekranu Thunderbolt?


Jest to zasadniczo szczególny przypadek tego ogólnego pytania: apple.stackexchange.com/q/20313
bmike

@bike: Wydaje się, że jest to odrębny przypadek od pytania, które cytujesz ... To pytanie dotyczy komputerów Mac z portem miniDisplay, nowy 12-calowy MB nie ma tego portu. Ma tylko USB-C.
Bryan P

@BryanP chodzi o to, że potrzebujesz portu Thunderbolt, aby połączyć się z Thunderbolt Display. Brak adapterów do improwizacji grom z dowolnego innego źródła.
bmike

Nie możesz pisać odpowiedzi (chroniony pytanie), ale to powinno działać: apple.com/shop/product/MMEL2/...
TimH

Zastanawiam się, czy ten klucz sprzętowy obsługuje również nowego MacBooka Pro podczas przesyłania wideo, USB i Ethernet. To byłoby niesamowite.
Francisco Gutiérrez

Odpowiedzi:


6

Jak już powiedział @Kevin McKenzie, i po prostu rozwinąć.

Obecnie nie ma adaptera USB-C na Thunderbolt.

Oto cytat z http://9to5mac.com/2015/03/09/apples-12-macbook-gets-new-usb-c-power-vga-usb-and-hdmi-adapters/

Thunderbolt Gen 1 i 2 nie obsługują w tym przypadku USB 3.1, Type C ani nawet 3.0. Adapter nie rozwiązałby tego problemu. Jednak Apple wypuszcza Thunderbolt 3 w późniejszym terminie w 2015 roku. Nie jest jeszcze gotowy, ponieważ został opracowany z Intelem, a teraz funkcje Gen 3 są powiązane z układami Skylake - które wkrótce zastąpią Broadwell. Wiem. Myślisz „Ale Broadwell właśnie wyszedł!” To prawda, ale tylko z powodu opóźnień. Teraz możesz się zastanawiać, jak nowy MacBook bez portu Thunderbolt lub układu Skylake będzie obsługiwał wyświetlacz Thunderbolt.

Krótko mówiąc, nie będzie. Tak jest, chyba że Apple wyda aktualizację oprogramowania dla swoich kabli Thunderbolt. Którego nie zrobią. Więc prawdopodobnie nie będzie go obsługiwał. Biorąc pod uwagę ostatnią aktualizację, myślę, że zobaczymy aktualizację w WWDC, z portem USB C na samym wyświetlaczu.


2
Ta odpowiedź jest niepoprawna. Piorun najbardziej pewnie obsługuje USB3. Mam adapter firmy Kanex znaleziony tutaj: kanex.com/article/thunderbolt-adapters (głosowano -1)
Jann

2
@Jann Źle to zrozumiałeś. Nowy Macbook nie ma wyjścia Thunderbolt, ma tylko port USB-C. Potrzebny byłby więc adapter USB-C na Thunderbolt. W każdym razie dziękuję za głosowanie.
Ruskes,

Mój komentarz dotyczył „Thunderbolt Gen 1 i 2 nie obsługują w tym przypadku USB 3.1, typu C ani nawet 3.0. Adapter nie naprawiłby tego problemu”. .. Thunderbolt DOES obsługuje USB 3.0 - w przypadku adapterów to USB-C nie może (obecnie) obsługiwać komunikacji thunderbolt.
Jann

3

W tej chwili nie. Wyświetlacz Thunderbolt wymaga połączenia Thunderbolt jako danych wejściowych, a chociaż Apple ogłosił wczoraj niektóre klucze USB-C, żaden z nich nie był USB-C na Thunderbolt. Mogą równie dobrze wyjść z czymś w przyszłości, może też trzecia strona, lub wkrótce wypuszczą zamiennik wyświetlacza Thunderbolt, który również obsługuje wejście przez USB-C.


MacBook 12 "w połowie 2015 roku może obsługiwać zewnętrzne rozdzielczości do 4K. Adapter HDMI obsługuje tylko 1080p. Tak więc jedynym wyjściem będzie wyświetlacz lub adapter USB Type-C. Można mieć nadzieję, że Apple wkrótce wypuści nowe ekrany 4K. A może Apple czeka, aż inni producenci dostarczą ekran 4K USB Type-C.
Gawin

Podejrzewam też, że nowe wyświetlacze kinowe będą miały 5 tys. Pasujących do nowych komputerów iMac. Wygląda na to, że obecny MacBook jest przede wszystkim przenośny z pewną obsługą zewnętrznego wyświetlacza. Nowsze 15
calowe

Nie. MacBook po prostu nie ma pioruna. Zmiana będzie musiała nastąpić po stronie wyświetlacza - wyświetlacz Thunderbolt musiałby sprawdzić i obsługiwać zarówno wyjście DisplayPort / HDMI, które MacBook może zapewnić, jak i obsługę Thunderbolt, jeśli jest to źródło.
bmike

3

Jeśli przejdziesz do szczegółów technicznych, Thunderbolt Display, zgodnie z iFixit, jest technicznie monitorem DisplayPort wewnętrznie połączonym ze stacją dokującą Thunderbolt z wyjściem DisplayPort, a wewnętrzne połączenie DisplayPort jest w rzeczywistości odłączalne od zestawu stacji dokującej jako kabel Mini DisplayPort (! )

Jeśli więc masz dość odwagi, by zhakować monitor, dzięki szybkiemu wierceniu na podwoziu i przedłużaczowi Mini DisplayPort możesz faktycznie odłączyć wyświetlacz od wewnętrznej stacji dokującej i użyć go jako samodzielnego wyświetlacza i użyć stacji dokującej część maszyny niezależnie. Brzydki hack i prawdopodobnie nie warto, ponieważ Apple miał już w przeszłości Mini DisplayPort + USB Cinema Display.

Korzystając z jednego z zewnętrznych adapterów USB Type C na USB + Mini DisplayPort +, możesz używać najnowszej generacji Cinema Display na MacBooku.


To zneutralizowałoby piorun, ale, jak mówisz, byłoby wysoce ryzykowne. +1 za jedyne realne rozwiązanie, nawet jeśli jest to przypadek skrajny dla większości.
bmike

@bmike Jednak kino ostatniej generacji faktycznie lepiej pasuje do tej roli. Dzięki Skylake i Thunderbolt-3-over-USB-C rzeczy mogą się drastycznie zmienić. Niestety nie zamierzam wyjść poza Ivy Bridge, ponieważ Apple nie odświeża już modeli MacBook Pro i Retina innych producentów niż Retina, które nie pasują do mojej długoterminowej filozofii ciągłego ulepszania i muszę ciągle rozwijać moje jednostki Sandy Bridge i7 i Ivy Bridge i5.
Maxthon Chan,

Uwielbiam tę odpowiedź. Większości ludzi lepiej sprzedać wyświetlacz Thunderbolt i wybrać taki, który akceptuje HDMI / DP lub czekać na odświeżenie Apple na monitorach tej jesieni lub następnej wiosny.
bmike

0

Jeśli twój wyświetlacz to Thunderbolt, nie będzie działał, nawet jeśli podłączysz go poprawnie do sygnału mini-DisplayPort.

Jeśli masz wyświetlacz DisplayPort, możesz zacząć działać w następujący sposób:

Potrzebujesz trzech elementów, aby to zadziałało.

Pozwala to tylko na działanie samego wyświetlacza i konieczne będzie podłączenie USB w celu uzyskania funkcji głośników i aparatu.


Co powiesz na męski kabel HDMI na męski Mini DisplayPort, na żeński adapter mini DisplayPort (dostępny w serwisie eBay), a następnie podłącz do niego kabel Mini DisplayPort z wyświetlacza Apple. Czy to zadziała?
malhal 19.04.16

Jasne - HDMI -> DP to zwykle aktywny adapter o wartości 130 USD . Zasadniczo jest to specjalistyczny procesor graficzny do konwersji sygnałów. DP osadza HDMI, ale nie odwrotnie, więc tani adapter pasywny nie będzie działać, @malhal
bmike

-1

Apple z pewnością wkrótce wyświetli wyświetlacz USB-C. Wyświetlacz zapewnia USB2.0, Ethernet, FireWire, Thunderbolt itp. Kickerem jest to, że wyświetlacz może również ładować laptopa za pomocą kabla USB-C. Więc w zasadzie otrzymujesz stację dokującą na wyświetlaczu za pomocą jednego połączenia z USB-C. Bardzo zręczny, nawet jeśli monitor jest 2x koszt tego, co powinien być. = (


Opieram się na tym. Szkoda, że ​​nic nie zostało ogłoszone na WWDC. Może wyświetlacz USB-C to pobożne życzenie.
Jason R. Coombs

Apple ma już jeden: Cinema Display ostatniej generacji. Połącz go z zewnętrznym adapterem USB Type-C na mDP + USB + zasilacz i możesz zacząć.
Maxthon Chan,

-7

Czy może to być rozwiązanie pozwalające podłączyć nowego MacBooka do wyświetlacza Thunderbolt?

Korzystanie z następujących adapterów (i kabla Ethernet):

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
Wyświetlacz piorunów dodaje funkcjonalność Ethernet do komputerów przez piorun. Nie jest używany jako interfejs wyświetlacza.
Alexander - Przywróć Monikę

Myślę, że to też zbyt drogie rozwiązanie ...
k1r8r0wn

3
@kirbrown to nie jest rozwiązanie
Alexander - przywróć Monikę

1
Bardzo kreatywne. To mnie kręci!
Adrian Gunawan

2
Kto spędził czas na tworzeniu tego diagramu
j_mcnally
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.