Czy istnieje sposób, aby Siri słuchała poprawnie?


18

Podczas pisania wiadomości za pomocą Siri oprogramowanie przestaje nasłuchiwać wiadomości przy najmniejszej przerwie.

Na przykład:

Ja: wyślij wiadomość do Johna

Siri: Dobra, co chciałbyś powiedzieć?

Ja: Cześć John ...

Siri: Dobra, twoja wiadomość do Johna brzmi „Cześć John”, czy chciałbyś, żebym ją wysłał?

I to trwało za każdym razem, gdy zostawiłem przerwę, aby pomyśleć, co chciałem powiedzieć dalej.

Naprawdę denerwujące. Zwłaszcza podczas jazdy samochodem lub rowerem.

Czy istnieje sposób, aby Siri zaczekał i słuchał poprawnie?


11
Naucz się rozmawiać z Siri inaczej, ona nie jest człowiekiem ... "wyślij wiadomość do Johna, cześć John, jestem w drodze" wszystkie jedno zdanie. po prostu najpierw zbierz swoje myśli i powiedz to wszystko na raz, nie rozmawiaj z nią, zawsze będziesz niezadowolony z wyniku.
Tyson

2
@Tyson Jestem z tobą - w rzeczywistości cenię ludzi, którzy piszą do mnie bity, które można wykorzystać zamiast narracji. Całe „Cześć Mike, zastanawiałem się, czy masz czas” oznacza, że ​​nie powinni byli używać wiadomości błyskawicznych, aby o coś poprosić. To prawie tak, jakby robot, który nauczył nas, kiedy dochodzić do sedna, pomaga (przynajmniej niektórym segmentom ludzi) w lepszej komunikacji.
bmike

1
Tutaj dyktowanie w aplikacji wiadomości świeci dla dłuższych tekstów.
bassplayer7

2
„Cześć John, um, um, um, um, jutro zdążysz na spotkanie? Um um um ...”
Michael

2
@Tyson Jednak analizujecie treść jej wypowiedzi, a nie problem. To samo dziwactwo denerwuje mnie bez końca. nie musi to być „Cześć John bla bla ...” JAKĄKOLWIEK mikroskopijną pauzę w wiadomości, nawet mniej niż sekundę, „… i nie zapomnij o tym”, a ona cię odetnie. To bardzo frustrujące zachowanie i dałbym dużo, aby mieć nawet nieco wyższy próg.
Cypr106

Odpowiedzi:


15

O ile mi wiadomo, nie ma sposobu na obejście tego, jeśli chcesz nadal używać Siri z ekranu blokady lub przytrzymując przycisk Home.

Twoim jedynym rozwiązaniem w tej chwili jest albo upewnienie się, że mówisz wszystko bez pauzy, lub włączenie i użycie funkcji dyktowania na klawiaturze - Słucha w nieskończoność, dopóki nie klikniesz „gotowe”, dzięki czemu będziesz mógł zatrzymać się, by pomyśleć, nie przerywając .


6

Po prostu przytrzymaj przycisk Home (lub przycisk mikrofonu Siri) po aktywacji Siri i rozpoczęciu rozmowy.

Jeśli to zrobisz, Siri zaczeka, aż puścisz przycisk, aby przetworzyć to, co powiedziałeś, abyś mógł zrobić przerwę dla zadowolenia swojego serca bez uruchamiania akcji „Zatrzymałem”.


4

Nie - Siri obecnie nie ma możliwości zaprogramowania przerw w celu wykrycia, kiedy skończysz mówić. Możesz mieć otwarte notatki siri, a następnie użyć funkcji dyktowania, aby dyktować swoje myśli pauzami za pomocą polecenia klawiatury, a następnie edytować je, a następnie w końcu przekazać skomponowaną myśl do wiadomości, ale to przeszkadza w łatwości użycia siri do automatyzacji wysyłania wiadomości wiadomość.

Nie znając swojego kontekstu (Czy prowadzisz samochód i masz wolne ręce? Czy nie masz funkcji rąk / palców ani tymczasowo, ani na stałe?) Trudno jest ustalić, czy istnieje rozwiązanie dla twojego celu końcowego, ale twoim krótkoterminowym rozwiązaniem jest zmiana sposobu wchodzisz w interakcje z Siri, aby zostawić mniej pauzy. Być może po prostu pomijam formalność „Cześć John” i po prostu wymazuję to, czego John potrzebuje, aby wiedzieć / robić.

Gdy już przygotujesz się do wysłania głównej wiadomości, możesz popracować nad „przecinkiem dzięki tak bardzo wykrzyknikowi” (lub kropką) lub czymkolwiek, co chcesz humanizować główny punkt, który ma zostać wysłany.


Dobre pytania dotyczące kontekstu: są przeznaczone do jazdy samochodem i jazdy na rowerze.
Baumr

@ Baumr Tak - mikrofon iPhone'a po prostu nie działa dla mnie w samochodzie lub na rowerze. Zegarek Apple jakoś działa znacznie, znacznie lepiej - prawdopodobnie odległość moich ust od mikrofonu i być może sprzęt jest lepszy.
bmike

Dzięki za udostępnienie. Podczas jazdy na rowerze używam mikrofonu słuchawek Apple Ear - myślę, że chodzi raczej o to, że oprogramowanie nie jest wystarczająco sprytne.
Baumr

-4

Lub możesz po prostu przejść 2 ustawienia głosu i zmienić je 2 nigdy nie wygasają, bo to właśnie zrobiłem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.