Całkowicie odinstaluj aplikację iOS i wszystkie powiązane dane


10

tło

Jestem programistą po stronie serwera, pracującym nad interfejsem API dla aplikacji na iOS. Od czasu do czasu, gdy jesteśmy w fazie rozwoju (kiedy mamy duże zmiany w bazie danych), resetujemy nasz serwer. Ten proces usuwa wszystkie dane po stronie serwera dla członka, w tym wszelkie tokeny urządzeń aplikacji używane do powiadomień wypychanych.

Problem

W tym samym czasie, gdy resetuję bazę danych serwera, próbuję odinstalować aplikację i usunąć wszelkie powiązane dane aplikacji. Miałem nadzieję, że jeśli to zrobię przy następnej instalacji aplikacji, to będzie tak, jakby to było pierwsze pobranie. To nie działa.

Jak to robię:

Wypróbowałem kroki wymienione w następującej witrynie https://developer.apple.com/library/ios/recipes/xcode_help-devices_organizer/articles/remove_app_from_device.html .

Próbowałem również odinstalować przez telefon:

W obszarze Ustawienia> Ogólne> Użycie> PRZECHOWYWANIE> Zarządzaj pamięcią. Kliknąłem aplikację, a następnie kliknąłem Usuń aplikację;

W obszarze Ustawienia> Ogólne> Użycie> ICLOUD> Zarządzaj pamięcią. Kliknąłem bieżące urządzenie, a następnie wybrałem aplikację i wyłączyłem tworzenie kopii zapasowych i usuwanie.

Miałem nadzieję, że spowoduje to usunięcie wszystkich danych, dzięki czemu po ponownej instalacji za pośrednictwem Xcode lub Test Flight App aplikacja uruchomi się ponownie jak pierwszy raz. Tak się jednak nie dzieje. Wygląda na to, że aplikacja pamięta niektóre ustawienia, w szczególności wydaje się, że wysłałem już token urządzenia i nie poprosi mnie o to ponownie.

Pytanie

Jak odinstalować aplikację z urządzenia, aby wszystkie dane aplikacji zostały usunięte, a przy następnej instalacji będę traktowany jak nowy użytkownik?


3
Czy zresetowałeś urządzenie (naciśnij i przytrzymaj Home i Sleep, aż pojawi się logo Apple) między usunięciem aplikacji a jej ponownym zainstalowaniem? Dane aplikacji nie są tak naprawdę usuwane, dopóki urządzenie nie zostanie zresetowane, a jeśli ponownie je zainstalujesz, ponownie wykorzysta stare dane.
tubedogg,

Tak, wydaje się, że to pomaga w przypadku większości ustawień (nie powiadomień PUSH). Musiałem także upewnić się, że wylogowałem się z aplikacji, w przeciwnym razie informacje o sesji będą przechowywane w pęku kluczy. Nadal mam problemy z ustawieniami powiadomień wypychanych, bez względu na to, co robię, nie mogę sprawić, by aplikacja myślała, że ​​jestem nowym użytkownikiem i poprosiła mnie o ponowne przesłanie identyfikatora urządzenia na nasz serwer.
Levi Putna,

2
@tubedogg, zresetować urządzenie? Czy nie usunę wszystkiego? Jak przejść do usuwania samej aplikacji i jej danych?
Pacerier

Jestem pewien, że @tubedogg zasugerował ponowne uruchomienie systemu operacyjnego na iPhonie.
Gogowitsch

1
@tubegodd To nie jest reset, to po prostu ponowne uruchomienie iPhone'a.
Todd
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.