Jak ustawić domyślny rozmiar okna wyszukiwarki?


27

Jak ustawić domyślny rozmiar okna wyszukiwarki na wybrany przeze mnie rozmiar? Obecnie za każdym razem, gdy otwieram okno wyszukiwarki, otwiera się ono w bardzo małym rozmiarze i muszę je dostosować, zanim zacznę szukać plików. Prowadzę Yosemite.

Odpowiedzi:


55

Bardzo łatwo to zrobić:

 1. Otwórz nowe okno Findera.

 2. Podczas zmiany rozmiaru okna przytrzymaj klawisz Command ⌘(nie Alt/ Option). Zamknij okno o zmienionym rozmiarze.

 3. Następnie przytrzymaj klawisz Alt/ Option, klikając prawym przyciskiem myszy Finder w Docku i klikając Uruchom ponownie .

 4. Wszystkie okna Findera otwarte po tym otworzą się w tym rozmiarze.

Uwaga: Nie działa to w przypadku okien otwieranych z folderów na pulpicie.


1
Nie działa podczas otwierania udostępnionego dysku sieciowego.
dbernard

2
Nie działa dla mnie.
tog22

Uwaga: Po jednorazowym ponownym uruchomieniu okna wyszukiwarki, powyższą metodą, trzeci krok nie jest wymagany do ponownego otwarcia wyszukiwarki. Okno wyszukiwarki otworzy się z podanym rozmiarem, nawet po ponownym uruchomieniu komputera Mac. Testowane na - Mac wersja 10.13.6
Chaitanya

@ tog22: nie masz racji.
Mausy5043,

@ tog22: Tak, popieram „nie trzymasz się tego” (z wyjątkiem dodania „może jesteś ...”). Musiałem to zrobić kilka razy, zanim zauważyłem, na przykład, że musisz zwolnić przycisk, zanim zwolnisz klawisz polecenia, i musisz puścić zarówno klawisze Alt, jak i Ctrl (nie miałem mysz, którą można kliknąć prawym przyciskiem myszy) przed wybraniem opcji „Uruchom ponownie”. Byłoby to o wiele łatwiejsze jako rzeczywista opcja do wyboru, zamiast tej głupiej przeciągania.
Mike Williamson,

4

Otwórz folder w widoku listy lub widoku przepływu okładki. Następnie naciśnij cmd+ J. Teraz przytrzymaj optionklawisz i naciśnij Return to defaultprzycisk na dole. Nowe okna wyszukiwarki zostaną otwarte normalnie. Możesz spróbować usunąć .DS_Storeplik z folderów z fałszywym widokiem.

Możesz również usunąć normalnie ukryty plik .DS_Store za pomocą niektórych narzędzi lub aplikacji terminalowej i usunięcia wiersza poleceń - ponieważ Finder odtworzy ten plik, gdy go brakuje, można go bezpiecznie usunąć.

 rm .DS_Store

Musisz przejść do katalogu, aby móc pisać, cda następnie przeciągać do folderu, który wymaga wyczyszczenia. (Przejdź o jeden folder w górę w widoku ścieżki lub za pomocą paska tytułu okna wyszukiwarki) i przeciągnij folder do okna terminala po wpisaniu cdispace


Tak, wymaga ustawienia widoku listy. Nie można tego zrobić w widoku kolumny. Musiałem zrobić więcej kroków niż ta odpowiedź opisuje. Ale w końcu udało mi się to uruchomić.
Crowder


1

Działa to dla mnie w MacOS Catalina 10.15.2:

 1. Otwórz nowe okno Findera;

 2. Zmień rozmiar okna do pożądanego rozmiaru (jednak nie przesuwaj go jeszcze do żądanej lokalizacji) ;

 3. Aby zablokować lokalizację i rozmiar:

  1. uruchomić przez naciśnięcie Command ⌘ i Alt / Optionklucze razem i przeciągnąć okno do żądanej lokalizacji;
  2. najpierw zwolnij przycisk myszy, a następnie zwolnij klawisze Command ⌘AND Alt/ Option;
 4. Zamknij okno o zmienionym rozmiarze;

 5. Wszystkie okna Findera otwarte po tym otworzą się w tym rozmiarze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.