Jak prawidłowo uziemić MacBooka Pro


20

Mam MacBooka Pro 4.1. W przeszłości - od czasu do czasu - podczas pracy w trybie AC można było poczuć trochę prądu w pobliżu aluminiowej obudowy, ale teraz sytuacja się pogarsza. Cały czas czuję elektryczność, szczególnie blisko przycisku otwierającego i na rogach. Rozmawiając z innymi użytkownikami MBP, powiedziano mi, że cała seria MBP 1.4 ma ten problem i że jest to spowodowane obecnością aluminiowej obudowy. Czy to znany problem? Czy istnieje sposób obejścia problemu, aby prawidłowo uziemić laptopa?


Stuknąć obudowę w suchy kran? : D
Nathan Greenstein,

1
Możliwy duplikat MacBooka Air przekazującego mi prąd . Odpowiedzi na to pytanie obejmują to pytanie.
mspasov

Odpowiedzi:


14

Mac może się uziemić tylko przez złącze magsafe, jeśli używasz uziemionej wtyczki. W USA dwubiegunowe złącze „głowa kaczki” jest nieuziemione.

Artykuł na temat adapterów od Apple ma kilka dobrych wskazówek i ładne zdjęcie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nie powinieneś odczuwać mrowienia, ponieważ jesteś lepiej uziemiony niż komputer Mac, jeśli gniazdko jest odpowiednio uziemione.

Musisz skontaktować się z elektrykiem lub zanieść komputer Mac do innego gniazdka, o którym wiadomo, że jest prawidłowo uziemione, jeśli już uziemiasz go przez ścianę, jeśli nadal czujesz mrowienie za pomocą uziemionego przewodu.

Ten rodzaj prądu uziemienia doprowadza mnie do szału (mimo że zwykle jest całkowicie bezpieczny). Czasami celowo uziemiłem jedną z plastikowych nóżek folią, gdy czekam, aż elektryk naprawi gniazdko lub pracuję w miejscu, w którym nie mogę uzyskać właściwego uziemienia.


10

Właśnie doświadczyłem tego mrowienia na moim Macbooku Pro z zasilaczem magsafe 85 W i 3-pinowym przewodem z 3-pinową wtyczką UK.

Nie mogłem uwierzyć, że Apple nie uziemiłoby maszyny za pomocą adaptera magsafe, więc odłączyłem przewód zasilający od bloku zasilacza o mocy 85 W i sprawdziłem, jak to uziemiają. Blok zasilacza ma 2-stykowe połączenie pod napięciem i punktem zerowym, a uziemienie łączy się za pomocą kołka ze stali nierdzewnej o średnicy 10 mm, przez który wtyk [lub wtyczka bez przewodu] ślizga się, aby zablokować go na bloku. Potem zobaczyłem problem! Na końcu 10-milimetrowego kołka producent umieścił 12-milimetrowy dysk z ochronnego plastiku [folia typu peal-off, którą często można znaleźć na przykład na ekranie telefonu]. Więc starając się, aby szpilka wyglądała na błyszczącą i wypolerowaną, izolowali ją od połączenia elektrycznego, to znaczy izolowali EARTH STUD !! Po prostu oderwij go, połącz ponownie i [nic dziwnego] nie ma już mrowienia z aluminiowej obudowy.


1
Świetny haczyk - rozpakowałem tyle wtyczek, że nawet o tym świadomie nie myślę przy wyjmowaniu plastiku z zasilaczy. To z pewnością świetna rzecz do sprawdzenia!
bmike

Mam ten problem z moim MBPro6,1 17 "(około 2010 r.), Który pogarsza się znacznie po podłączeniu płaskiego wyświetlacza Lacie. Zgodnie z powyższym Paulem Churchillem stwierdziłem, że wymieniając szybkie 2-żyłowe złącze zasilania blok z dostarczonym kablem z 3-

7

tl; dr

Użyj przedłużacza! Jest uziemiony.

Uziemione szaleństwo Apple

Potrzebujesz uziemienia urządzenia. Ładowarkę można uziemić, ponieważ metalowy trzpień przytrzymujący adapter jest (subtelnie) również uziemieniem:

Ładowarka jest uziemiona

Musisz również uziemić wtyczkę. Oczywiście 2-stykowa wtyczka / bolec nie jest uziemiona , potrzebujesz jednej z 3, ale nawet w tym przypadku musisz sprawdzić, czy gniazdo / stopka adaptera ma metal (AKA jest podłączony do ziemi), ponieważ nie możesz tego uznać za Apple! Po prostu sprawdź to zdjęcie z tego artykułu :

Przykład okropnego projektu Apple

To wtyczka z 3 bolcami w Wielkiej Brytanii, która ma bolec uziemiający, ale go nie podłączono! Na szczęście na przedłużaczu jest połączenie. Musisz nosić ten dodatkowy 1,8 metra kabla ...

W Apple obowiązuje ogólna zasada, że ​​jeśli jest to przedłużacz , wówczas gniazdo jest podłączone do styku uziemiającego, więc prawdopodobnie jest uziemione , jeśli jest to mały adapter , wtedy nie ma połączenia w gnieździe, więc nie ma uziemienia dla Ciebie:

Przedłużacz ma uziemienie w gnieździe

Lewe zdjęcie z tej odpowiedzi pokazuje różnicę. Metal jest bardziej widoczny na powiększonym obrazie po prawej stronie.

Hacky rozwiązanie

Technicznie rzecz biorąc, możesz zhakować nieuziemiony adapter z 3 bolcami w Wielkiej Brytanii (Typ G) (o którym wspomniałem wcześniej), aby podłączyć bolec do uziemienia do bolca uziemiającego, jak pokazano w tym samouczku . Oczywiście, chyba że chcesz używać go z gniazdem typu G zamiast wielu innych typów , będziesz musiał użyć innego (uziemionego!) Adaptera, aby przekonwertować go na pożądane (uziemione!) Gniazdo ścienne.


3

Skończyłem z rozwiązaniem w tym linku . Wystarczy podłączyć uziemienie adaptera 3 ping i styk uziemienia ładowarki.

Drut cewki wokół bolca uziemienia


2

W rzeczywistości problem ten staje się naprawdę poważny, gdy podłączasz wtyczkę 3,5 mm ze słuchawek do swojego MBP, możesz usłyszeć brzęczenie od prądu, muszę odłączyć MBP od gniazdka elektrycznego, aby uniknąć tego brzęczącego dźwięku (który jest naprawdę wysoki i głośno), muszę znaleźć sposób na uziemienie laptopa, stwierdziłem, że jeśli go dotknę, zmniejszy to buczący dźwięk, więc podłączę kabel od ciała do jakiegoś metalu, aby zobaczyć, czy to pomoże, dopóki nie znalazłem dłuższego rozwiązania.


Jakieś lepsze rozwiązanie tego?
retrografia

1

Oto proste rozwiązanie tej wady projektowej. Ktokolwiek pomyślał o zakończeniu obwodu uziemiającego na pinie transformatora, gdzie łączy się on z plastikowym kanałem adaptera wtyczki w Wielkiej Brytanii, musi zostać wysłany na długie wakacje. W końcu uruchomiłem mój gładzik (podczas gdy ładowarka była podłączona do komputera), zapewniając ciągłość między stykiem uziemienia transformatora a stykiem na wtyczce w Wielkiej Brytanii.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Właśnie zauważyłem, że złącze kabla przedłużającego ma możliwość uziemienia w miejscu, w którym naturalnie łączy się z transformatorem. Apple są zwykle dość dobre w logice, ale w tym przypadku wydaje się, że wyjątek potwierdza regułę!
Edmund Butler,

0

Użyj przedłużacza dostarczonego z magsafe, ponieważ ma on uziemienie do kołka 10 mm, którego nie ma na nierozciągniętym bloku wtyczki


0

Dodajmy do tego: jeśli kupisz zasilacze innych firm, aby zastąpić oryginalne, często nie mają ziemi * (króciec, na który nasuwa się kabel, jest plastikowy, ale Amerykanie ledwo używają ziemi w amerykańskim modelu tego laptopa i wydają się przetrwać.

* AKA „ziemia”


0

Ten sam problem jest teraz widoczny w nowym MacBooku Air. Zadzwoniłem do Apple i przyznają, że brak jest uziemienia / uziemienia, gdy używane jest 3-stykowe złącze wtykowe w Wielkiej Brytanii. Apple cytuje aprobatę UL i IEC, która mówi, że uziemienie nie jest wymagane, gdy indukowane natężenie prądu jest znikome. Chociaż nie sugeruję, że poziomy prądu są szkodliwe, są bardzo irytujące, wymagając ode mnie przestania działać, polizania palca i dotykania metalowej obudowy. To NIE BYŁO w przypadku mojej starej książki Air.


-4

Na końcu kołka 10 mm z żadnym z modeli 2013 nie ma plastiku ochronnego. To, co mówisz, Paul Churchill, jest błędne. Nie można rozwiązać problemu z prądem elektrycznym przepływającym przez wszystkie MacBooki. Tylko Apple może to naprawić, ale nie chce tego naprawić.

Oczywiście jest niezdrowe i nienaturalne, gdy przez ciało przepływa zewnętrzny prąd elektryczny, bez względu na to, jak mały. Wpływa na cały układ elektryczny w twoim ciele. Wszystkie sygnały nerwowe, wszystkie narządy i wszystkie funkcje w twoim ciele funkcjonują poprzez własny system prądu elektrycznego.

Zauważyłem to również i zwrócę wszystkie moje produkty Apple przewodzące prąd elektryczny. Uważaj więc, jeśli dbasz o swoje zdrowie i nie chcesz poważnie zachorować na dłuższą metę.


„Apple” nie usunie tych treści, ponieważ ta strona internetowa nie jest w żaden sposób z nimi powiązana; jest to prowadzona przez społeczność witryna z pytaniami i odpowiedziami na temat produktów Apple. Jeśli Twoja odpowiedź została odrzucona lub oznaczona do usunięcia, dzieje się tak dlatego, że odwiedzający witrynę uznali ją za nieprzydatną lub moderatorzy (także członkowie społeczności) postanowili, że kryteria te zostaną usunięte.
Dan J

1
Z zadowoleniem przyjmuję odniesienie wyjaśniające kryteria dotyczące tego, jaki poziom prądu uważasz za niezdrowy. Twój początkowy post brzmi jak medycyna ludowa / FUD bez żadnego uzasadnienia, dlaczego elektrony na powierzchni twojej skóry są „niezdrowe i nienaturalne”, ponieważ gdyby tak było, każde dziecko z balonem i swetrem byłoby zagrożone.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.