Yosemite Messages Udostępnianie ekranu wyłączone


9

Próbuję udostępnić ekran z poziomu aplikacji Wiadomości z innym użytkownikiem iMessage. Oboje korzystamy z Yosemite i z powodzeniem wielokrotnie korzystaliśmy z nowej funkcji udostępniania ekranu w Wiadomościach. Pewnego dnia odkryliśmy, że przycisk udostępniania ekranu został wyłączony. Nigdy nie wrócił.

Udostępnianie ekranu jest włączone w menu Wideo i oboje korzystamy z najnowszej wersji Yosemite. Nie jestem pewien, jak szukać odpowiedzi, nawet bez komunikatu o błędzie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


3

Właśnie użyłem udostępniania ekranu Yosemite za pośrednictwem Wiadomości.

Uzyskanie go do pracy po obu stronach potrzebne mi włączyć z powrotem do mojego mac w Ustawienia systemowe pod iCloud . Po ponownym uruchomieniu aplikacji Wiadomości po obu stronach te dwa prostokąty stały się aktywne i udostępnianie ekranu działało.


To zadziałało dla mnie po poważnym majstrowaniu. Dzięki!
Mathieu,

Nie wiem, czy włączało funkcję Back to My Mac, czy też wylogowywało się z iCloud iz powrotem. Ale ja to zrobiłem i zdalne udostępnianie ekranu zaczęło działać w obu kierunkach.
mat

„Ustawienia zabezpieczeń mojego komputera Mac zostały zaktualizowane i wymagają podania hasła”. Wygląda na to, że ostatnia aktualizacja go wyłączyła. Ponowne włączenie rozwiązało problem, dziękuję.
użytkownik

0

Powinieneś także poprosić swoją zdalną osobę o zrobienie tego:

  • otwórz Wiadomości
  • w menu upewnij się, że zaznaczono Włączone udostępnianie wideo / ekranu

Wiem, że to głupie i oczywiste, ale zmarnowałem godzinę, pomagając komuś, zanim przypomniałem sobie, że taka opcja istnieje.


co dokładnie masz na myśli przez „w menu”
Sebastian Bean

Mam na myśli na głównym pasku menu OS X. Obecnie nie widzę tego elementu menu, co może być spowodowane tym, że nie jestem zalogowany na żadne konto Jabber, a może odeszło wraz z aktualizacją El Capitan? Z pewnością istniało, kiedy napisałem moją oryginalną zależność (i korzystałem z Mavericks).
zepsucie

W Mavericks opcja Udostępnianie ekranu jest włączona w menu wideo, ale wygląda inaczej w Yosemite i El Capitan.
Charlie

0

Odkryłem, że aby udostępnianie ekranu działało, wszystko, co musiałem zrobić, to zalogować się do mojego konta iCloud za pomocą preferencji. Następnie ikona udostępniania ekranu nie była już szara.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.