Jak mogę wyłączyć losowe / automatyczne przechowywanie aplikacji w Docku?


10

Czasami Dock zachowuje aplikację ikon w Docku, mimo że nie ustawiłem jej jako takiej, mimo że wcześniej ją pozostawiłem w Docku po pierwszym użyciu dla mnie.

Czy istnieje sposób, aby to wyłączyć, jest to trochę denerwujące?


Czy aplikacje, których dotyczy problem, są losowe czy spójne? Oznacza to, że są to te same aplikacje, czy zdarza się to w przypadku prawie wszystkich aplikacji.
Randy6T9,

Myślę, że problem polega na tym, że aplikacje, które wcześniej zwalniałeś ze stacji dokującej, wydają się automatycznie pozostawać, jeśli utrzymasz je otwarte dłużej niż, powiedzmy, dzień. Chciałbym również wiedzieć, jak wyłączyć tę funkcję
buster

Odpowiedzi:


9

Zwykle aplikacje nie umieszczają się w stacji dokującej bez Twojej zgody lub wiedzy. Istnieje kilka sposobów, aby je tam umieścić. Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale może to być jeden z następujących powodów:

  1. App Store umieści aplikację w Docku podczas instalacji. Uwaga: Lion tego nie zrobi; po prostu umieszcza go w Launchpad.
  2. App Store umieści aplikację w Docku po zaktualizowaniu aplikacji. Uwaga: Indywidualna aktualizacja niezadokowanej aplikacji za pomocą karty aktualizacji ma miejsce, gdy zostanie ona ponownie umieszczona w doku. Jednak użycie przycisku „Aktualizuj wszystko” u góry strony nie spowoduje takich działań. Znowu zmienia się to w Lion.
  3. Jeśli uruchomisz aplikację, która nie jest przechowywana w doku i przeciągniesz ją w inne miejsce w dowolnym miejscu w doku, pozostanie ona w doku
  4. Przeciągnij aplikację do doku z Findera
  5. Kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację w doku i pod opcjami wybierz „Zachowaj w Docku”

1
Ponadto, jeśli ikona dokowania zniknie po zamknięciu aplikacji, ale wróci po nowym logowaniu, problem może stanowić opcja „Otwórz przy logowaniu” (również „w” ikonie doku z „Zachowaj w Docku”). Jeszcze jedno: zablokowanie (czy tylko odczyt?) ~/Library/Preferences/com.apple.dock.plistMoże spowodować przywrócenie ustawień Docka przy każdym logowaniu (patrz AD 17223 ).
Chris Johnsen,

@Chris to świetne sugestie. Myślę, że zasługują na przedstawienie jako alternatywną odpowiedź.
Randy6T9,

Może to być przesuwanie ikony wokół stacji dokującej, nigdy nie łączące ich z działaniami razem. Dzięki!
Vukašin

Dość często źle klikam moje kliknięcie, robię to, gdy kursor wciąż się porusza, i w końcu przeciągam ikonę na ułamek sekundy. Wynik: ikona pozostała w doku, mimo że nie prosiłem o to i nawet nie zmieniłem wyglądu ikon. (Zrozumiałem to dopiero dzisiaj, ale musiałem to robić od lat, nie zdając sobie sprawy, że to była przyczyna dziwnego przyklejenia się do doku. Być może ta podpowiedź pomoże komuś innemu.)
Tom Seddon

2
# 3 było dla mnie ogromną niespodzianką i wreszcie odpowiedziałem na tę irytującą tajemnicę! Dzięki Randy. Chciałbym następnie dowiedzieć się, czy można wyłączyć to zachowanie: Naprawdę chciałbym móc zmienić rozmieszczenie moich ikon pod kątem danego zadania bez konieczności przechowywania tych aplikacji na zawsze w doku.
Michael Liquori,

13

przejdź do „preferencji systemowych”, a następnie wybierz „Zadokuj” i odznacz przycisk „pokaż ostatnie aplikacje w doku”.


Dlaczego i kiedy Apple zmieniło to na domyślne? To nie było domyślne przed Mojave, prawda?
Sajjon

należy oznaczyć jako poprawną odpowiedź. jest to prawdopodobnie główny powód w większości przypadków
Ben Yitzhaki
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.