Używanie Shazam do odbierania dźwięku przez wewnętrzną kartę dźwiękową / słuchawki


12

Niedawno odkryłem, że Shazam ma aplikację na Maca . Wygląda na to, że działa, słuchając wbudowanego mikrofonu (lub dowolnego mikrofonu).

Zastanawiałem się, czy byłby sposób, aby uzyskać zamiast tego kartę dźwiękową? Zwykle słucham strumieni radiowych przez VLC przez słuchawki i pomyślałem, że byłoby wspaniale móc używać Shazam do tych nieznanych melodii.

Dowiedziałem się o aplikacji Audio MIDI Setup.app, w której można tworzyć urządzenia agregujące. Pomyślałem, że może uda mi się jakoś przesłać wyjście do mikrofonu, ale tak naprawdę nie rozumiem tego, prawdę mówiąc.

Czy jest jakiś sposób, żeby to uruchomić?


Wiem, że to stare pytanie, ale wierzę, że Shazam robi to teraz domyślnie?
katalog

@catalog to robi? w wersji Mac? Czy istnieje sposób, aby to włączyć? Wydaje mi się, że nie robię tego dla siebie
GP89

Zdecydowanie tak. Korzystam z wersji 1.1.2 (kompilacja 29). Powodem, dla którego natknąłem się na to pytanie, jest to, że zastanawiałem się, czy ktokolwiek mógłby go uruchomić na słuchawkach Bluetooth. Wydaje mi się, że mogę pracować tylko ze słuchawkami podłączonymi do gniazda słuchawkowego.
katalog,

@catalog Jestem w tej samej wersji i wydaje się, że to nie działa dla mnie i nie widzę żadnych opcji ani preferencji. Czy twoje słuchawki wyciekają przez przypadek i mogą zostać złapane przez mikrofon?
GP89

Odpowiedzi:


9

Możesz to zrobić w następujący sposób:

  1. Zainstaluj Soundflower (z https://rogueamoeba.com/freebies/soundflower/ )
  2. Wciśnij Option i kliknij ikonę głośności i zmień urządzenie wejściowe i wyjściowe na „Soundflower (2 kanały)”
  3. Uruchom aplikację Soundflowerbed dostarczoną z Soundflower, a następnie kliknij jego ikonę w prawym górnym rogu (kwiatu) i wybierz „Wbudowane wyjście” z listy pod „Soundflower (2 kanały)”

Teraz wyjście audio systemu (np. VLC) wychodzi na wirtualnym kablu audio Soundflower, a wejście systemowe (np. Shazam) pochodzi z wirtualnego kabla audio Soundflower, więc Shazam może słuchać wszystkiego, co grasz na komputerze Mac, ale Soundflowerbed pozwala poprowadzisz również ten wirtualny kabel audio przez wyjście audio systemu, abyś mógł go cały czas słyszeć!

Może to mieć nieco negatywny wpływ na użycie procesora i opóźnienie, więc możesz nie chcieć korzystać z tego zestawu przez cały czas, jeśli nie używasz Shazam - w tym przypadku wystarczy kliknąć Option i kliknąć ikonę głośności (i w razie potrzeby wprowadź dane) z powrotem do „Wbudowanego”. Naprawdę fajnie jest mieć utwory Shazam IDing podczas słuchania miksu / stacji radiowej dla DJ-ów, i jest (czasem) imponująco dokładne!


Hej, działa świetnie! Czy chodziło Ci raczej o kliknięcie opcji zamiast kliknięcia cmd? Jedynym problemem jest to, że dźwięk kierowany przez Soundflower wydaje się być nieco cichszy, ale na pewno działa. Wielkie dzięki!
GP89

1
Ach tak, kliknij opcję! Będę odpowiednio edytować, mylę się z tymi wszystkimi klawiszami modyfikującymi;) Jeśli chodzi o głośność dźwięku - musisz pamiętać, że masz na to teraz dwa poziomy głośności: poziom głośności w wirtualnym kablu audio Soundflower (który możesz ustawiane, gdy jako wyjście wybrano Soundflower 2ch) oraz poziom wyjścia audio komputera Mac (który można ustawić, gdy wybrane jest wyjście audio). To, co zwykle robię, to zwiększenie głośności wyjściowej audio, niż normalnie słuchałem, a następnie ustawienie Soundflower na 100%, z miejscem na nieco głośniejszy dźwięk.
Tom D

Jedną z rzeczy, które znalazłem, jest to, że czasami dźwięk trzeszczy trochę, ale można tego uniknąć, zwiększając rozmiar bufora w Soundflowerbed
Tom D

Wygląda na to, że Soundflowerbed nie jest już dostępny? To nie było z instalatorem
Ven

1

Spójrz na wewnętrzny darmowy router audio Soundflower


Niesamowite - dam mu odejść (gdy będę w stanie zrestartować mojego
Maca

Życzę powodzenia - nie próbowałem tego dla konfiguracji, o której wspomniałeś; tak naprawdę od jakiegoś czasu go nie potrzebowałem, więc trochę z niego nie ćwiczę, stąd moja dość zwięzła odpowiedź;), ​​ale kiedyś uważałem to za bardzo przydatne.
Tetsujin,

Jeśli wybiorę Soundflower jako wyjście w VLC, nie będę już nic słyszeć przez słuchawki. Próbowałem stworzyć urządzenie zbiorcze z wbudowanym wyjściem i dźwiękiem, ale wciąż nie słyszę niczego przez słuchawki - może nie robię tego dobrze?
GP89,

Minęło już dużo czasu, odkąd go użyłem; Nie mam go nawet zainstalowanego na tym komputerze - myślę, że musisz sprawdzić dane wyjściowe systemu i dane wyjściowe Soundflower… Znalazłem to - sylvanadvantage.com/index.php/support/how-tos/…
Tetsujin

1

Ponownie działa z Soundflower na El Capitan. WoW, zainstalowałem Soundflower w wersji 2.0b2 i najpierw odinstaluj wcześniejsze wersje z podanym skryptem w instalatorze 2.0b2 (dostępnym na GitHub). Jeśli ustawisz opcję Alt-Click na ikonie głośności, wszystkie (zarówno wejściowe, jak i wyjściowe) na Soundflower (2chl). Jeśli nie masz już prawdziwego wyjścia audio, możesz stworzyć np. Urządzenie z wieloma wyjściami w konfiguracji audio / midi. Spowoduje to wyłączenie regulacji głośności dźwięku. Zamiast tego mogę ponownie użyć Soundflowerbed wer. 1.1.6 bez problemów na OSX El Capitan 10.11.6 Z Soundflowerbed kontrola głośności wciąż kontroluje.-3

Nie nie nie.

Najłatwiejszy sposób, w jaki to robisz - TO POPRZEZ ustawienia DŹWIĘKU WINDOWS (przejdź do nich i wybierz NAGRYWANIE, następnie STEREO MIX i włącz je, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy (miks stereo) i kliknij SŁUCHAJ, a następnie Słuchaj tego urządzenia (dodatkowo wybierz to, które urządzenie jest odtwarzanie dźwięku).

Następnie naciśnij OK, a shazam zadziała (być może będziesz musiał wyłączyć wszystkie inne mikrofony lub po prostu ustawić domyślny mikser stero).

Zwykle potrzebujesz do tego trochę karty dźwiękowej (Asus działa dobrze) - ale w sterownikach asus powinieneś zawsze wyłączać FX i GX i używać Classic jako efektu. Również w celu ogólnej poprawy jakości kart dźwiękowych - wystarczy wyłączyć nieużywane urządzenia odtwarzające / nagrywające (używaj tylko tych, których używasz).


6
Gdzie znajdę ustawienia dźwięku systemu Windows na komputerze Mac?
GP89
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.