Mac Mini ma głośny wentylator, nie chce się włączyć


1

Mój komputer Mac mini z procesorem Intel (model A1283, EMC 2336) odmawia uruchomienia. Kiedy go podłączam, wentylator obraca się bardzo głośno, ale wtedy nic się nie dzieje po naciśnięciu przycisku zasilania. Nie dostaję dzwonka rozruchowego, a lampka zasilania z przodu nie włącza się.

Postępowałem zgodnie ze wskazówkami tutaj dotyczącymi resetowania SMC, ale to nie wydaje się mieć żadnej różnicy.

Jakie są moje opcje? Czy muszę go schlepować, żeby zwrócić na siebie uwagę?


Mój Mac Mini ma dokładnie ten sam problem, chociaż czasami się uruchamia.

Odpowiedzi:


1

Najlepszą opcją byłoby systematyczne wykonywanie kroków producenta w celu rozwiązania problemu z komputerem Mac mini, który nie uruchamia się . Nawet jeśli nie widzisz lampki zasilania - wykonaj również kroki bez wideo - może to zaoszczędzić ci podróży lub rozmowy z technikiem.

Powodzenia!


Niestety przeszedłem przez te wszystkie. Wygląda na to, że nadszedł czas, aby przejść do genialnego baru.
Tim Howland,

Rzeczywiście - części w nich są dość tanie, jeśli chodzi o naprawy - mam nadzieję, że jest to taran lub coś innego tanie :-) Mam nadzieję, że mój mini przetrwa, dopóki nie pojawi się SSD + 1 TB Thunder Mini. (można marzyć, nie?)
bmike

Jeśli jest to problem z baranem, usłyszysz kilka sygnałów dźwiękowych, gdy spróbujesz go włączyć! Czy próbowałeś zresetować PRAM?
DreLambo,

Nie wierzę, że Intel Mac używa PRAM, prawda?
Tim Howland

NVRAM jest poprawnym terminem, jednak opcja klawiszy poleceń + polecenie + P + R używana do resetowania NVRAM prawdopodobnie utrzyma PRAM w pamięci przez długi czas.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.