IMac mojego kolegi łączy się z moim MacBookiem Pro przez Bluetooth bez mojej zgody i wszystko psuje!


9

Więc używałbym Magic TrackPad lub słuchał muzyki przez słuchawki Bluetooth i nagle kursor myszy zacząłby podskakiwać lub dźwięk Bluetooth zacząłby się rozpadać, i wtedy wiem, że moi koledzy iMac podłączyli się do mojego komputera. Wchodzę do menu Bluetooth i odłączam je. Po jakimś czasie łączy się ponownie ...

Nikt nie wie jak i dlaczego tak się dzieje.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, co się dzieje i jak to zatrzymać?

Och, zapomniałem wspomnieć, inny z naszych kolegów również narzeka na ten konkretny komputer iMac łączący się z jego MacBookiem Pro.

Aktualizacja : natychmiast po opublikowaniu tego się stało i zrobiłem zrzut ekranu. Oto jest

problem

Sprawcą jest 27 iMac Mahmouda .

Kolejna aktualizacja : 27 iMac Mahmouda nie pojawia się na liście sparowanych urządzeń

problem


sparuj / usuń Mahmoud
Ruskes

@Buscar 웃 proszę zobaczyć drugą aktualizację.
MK Safi

ok, to jest twoje udostępnianie BT WYŁ. w preferencjach udostępniania P
Ruskes

@Buscar 웃 Tak, udostępnianie BT jest wyłączone.
MK Safi

Mam ten sam problem i doprowadza mnie to do szaleństwa ... laptop kolegi ciągle łączy się z moim komputerem, a kiedy to robi, na krótko odłącza moją mysz / klawiaturę BT.
Hector Villarreal,

Odpowiedzi:2

Co się stanie, gdy wybierzesz 27 iMac Mahmouda w menu Bluetooth? Czy wyświetla komunikat Połącz z siecią lub Odłącz od sieci, czy coś innego?

Założę się, że iMac Mahmouda jest skonfigurowany do udostępniania połączenia internetowego przez Bluetooth, co prawdopodobnie wyjaśniałoby również, dlaczego nie pojawia się na liście urządzeń Bluetooth. Spróbuj zajrzeć do opcji Sieć w Preferencjach systemowych i sprawdź, czy pojawi się tam Bluetooth PAN. Jeśli tak, kliknij na niego i myślę, że pokaże 27 iMaca Mahmouda na liście urządzeń.

Aby to wyłączyć, w iMac Mahmouda przejdź do Preferencji systemowych> Udostępnianie, kliknij Udostępnianie Internetu po lewej stronie, a następnie albo odznacz to (aby całkowicie wyłączyć udostępnianie), albo obok „Do komputerów używających:”, odznacz pole obok do Bluetooth PAN. Jeśli Mahmoud nie chce tego wyłączać, na TWOIM komputerze możesz przejść do Preferencji systemowych> Sieć, kliknąć Bluetooth PAN po lewej stronie i kliknąć znak minus na dole listy.


27 iMac Mahmouda nie pojawia się nigdzie w Bluetooth PAN i.imgur.com/ohbz4lj.png W każdym razie usunąłem Bluetooth PAN z mojej sieci, ponieważ i tak go nie używam.
MK Safi

Aha, i aby odpowiedzieć na pierwsze pytanie, kiedy 27 iMac Mahmouda jest podłączony do mojego komputera przez Bluetooth, jedyną opcją w menu jest „Rozłącz”.
MK Safi

1
Nie jestem pewien, kto to głosował. To nie rozwiązuje problemu.
MK Safi

1

Po podłączeniu urządzenia Bluetooth naciśnij ALT / OPTION i kliknij ikonę Bluetooth. Po wybraniu urządzenia z listy zobaczysz opcję Usuń , która powinna przerwać, jeśli w przyszłości będziesz się łączyć.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Mam ten problem i nie ma opcji usuwania na komputerze Mac, tylko mysz / klawiatura.
mgol

1
Właściwie próbowałem go usunąć kilka razy, to nie działa.
Itachi,

0

Napotkałem tę samą sytuację i stwierdziłem, że mój kolega korzysta z aplikacji Notifyr ( http://www.getnotifyr.com/ ), która działa z połączeniem bluetooth. Poprosiłem go, aby przestał korzystać z aplikacji, problem wydaje się rozwiązany w ciągu tych dwóch dni.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.