Proces „powerd” zużywa dużo procesora


67

Często po powerdwybudzeniu komputera Mac ze stanu uśpienia (który jest demonem zarządzania energią? Który w szczególności zajmuje się spaniem komputera Mac i wybudzaniem go?) Zużywa wysoki procesor, zwykle około 25% do 50% na moim procesorze i7.

Czy ktoś wie, jak mogę dowiedzieć się, co go powoduje i co mogę zrobić, aby to naprawić? Wydaje się, że to problem z budzeniem się ze snu, ale nie wiem co.

Ten problem zaczął się pojawiać po tym, jak kilka tygodni temu zaktualizowałem komputer Mac Mini do wersji 10.10.2.


1
Zajrzałbym do konsoli, żeby zobaczyć, co ona robi!
Ruskes,

Nie widzę nic istotnego w konsoli. W ciągu ostatnich 30 minut nie było żadnych istotnych elementów, a filtrowanie dla powerdprogramów pokazuje jedną linię: 15/03/04 12:27:27.000 am kernel[0]: PM response took 3152 ms (26, powerd)wydaje się, że tak jest, kiedy uśpiam Maca.
Gary

Ile pamięci używa? Mam go przy 0 CPU i 1 MB pamięci
Ruskes

powerdma 25% procesora i 30 MB pamięci.
Gary

hmm, wpisz „power” w filtrze konsoli (nie powerd), aby zobaczyć, co się włącza / wyłącza, powinno to być lotnisko i HDMI ect ..
Ruskes

Odpowiedzi:


43
sudo kill -HUP $(pgrep powerd)

(Nie mam odpowiedzi na „dlaczego”)


19
Bardziej zwięźle,sudo pkill -HUP powerd
danorton

1
wydaje się, że uruchamia się ponownie na HUP, więc zwykły TERM może wykonać tę samą pracę. Gdyby tylko udokumentowali cokolwiek na temat demona na stronach podręcznika.
jrg

1
To go zabije, ale nie wyjaśnia, dlaczego tak się stało.
Greg Glockner

1
Racja, Greg. Zwróć uwagę na nawiasowe wyrażenie w mojej odpowiedzi.
Tyler A.,

Jeśli @AndyDent jest poprawny (poniżej), to nie jest to problem, aktywny tylko wtedy, gdy uruchomisz ActivityMonitor, aby sprawdzić, czy jest aktywny.
Joshua Goldberg

23

Czy próbowałeś przestać powerdo Activity Monitor? To rozwiązało dla mnie zużycie procesora.

Ale po zatrzymaniu powerddostałem dziwny efekt Activity Monitor- wyglądało to tak, jakby Update Frequencyzostał zmieniony z Often (2 sec)na Nonstop (0 sec), tzn. Ciągły bez żadnych opóźnień. Więc musiałem zrezygnować Activity Monitor.

Po tych operacjach i ponownym uruchomieniu Activity Monitorwszystkich działa dobrze.


Z tego, jak to opisujesz, nie brzmi to jak dobre rozwiązanie. Zgadzam się, że ponowne uruchomienie komputera Mac jest często najlepszym sposobem na naprawienie tych niekontrolowanych procesów.
Gary

1
Nie jestem pewien, czy pełne ponowne uruchomienie komputera Mac przy każdej awarii jakiegoś narzędzia jest raczej dobrą opcją. Jeśli to narzędzie nie wpływa na stabilność systemu.
std.denis,

Okej, zabiję to, żeby zobaczyć, jak to będzie, następnym razem. Ale szukam bardziej trwałego, długoterminowego rozwiązania.
Gary

3
Zrobiłem to samo i zobaczyłem, o czym mówisz w Monitorze aktywności - ale jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz, że tak naprawdę dzieje się to, że utworzono kopię zapasową samego Monitora aktywności i szybko wykonuje aktualizacje sukcesja, aby spróbować nadrobić zaległości. Mój był zalegany przez kilka dni (na mało używanej maszynie) wygląda i zajmuje to trochę czasu, aby nadrobić zaległości.
Kem Mason,

15

Na moim komputerze to Monitor aktywności spowodował, że powerdproces zużywał dużo procesora (20-30%, czasem 50%, resetowanie SMC nie pomogło). Wyjście z Monitora aktywności „rozwiązało” problem. Sprawdzono w terminalu, uruchamiając top.


7
Wykonanie próbki procesu powerd sugeruje, że Monitor aktywności może nadal pobierać z niego informacje o wpływie energii.
jturcotte,

Tak, pracował dla mnie.
rahmu

Kto by to zgubił? Nigdy bym nie pomyślał, że Monitor aktywności będzie odpowiedzialny, ale z pewnością wydaje się być winowajcą mojej maszyny. Dzieki za sugestie.
user1718097,

6

Używam iStatMenus monitorować szereg rzeczy i potwierdza, że powerd jest tylko przy użyciu dużo CPU podczas Activity Monitor jest uruchomiony. W innych przypadkach nie pojawia się na liście użytkowników o wysokim CPU.


Uważam to twierdzenie za trochę wątpliwe. Z pewnością nie pasuje to do logicznej oceny moich doświadczeń. 1) System działa wolno z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu. 2) Otwórz, Activity Monitoraby zbadać sprawę. 3) powerdwydaje się być winowajcą. ( Tak, to nie jest sprzeczne z twoim twierdzeniem, ale ... ) 4) Zabij powerd5) Nagle wydajność się poprawia. ( To zdecydowanie sugeruje, że powerd jest to winowajcą i być może iStatMenusnie jest to zgodne z twoją wiarą;;) )
Rozczarowany

3

Musisz zresetować SMC . Podobnie jak inna odpowiedź, nie mam powodu, ale mam rozwiązanie.

 Mac mini, iMac, Mac Pro

Wyłącz komputer Mac, odłącz przewód zasilający, poczekaj 30 sekund, podłącz przewód zasilający, poczekaj 5 sekund, uruchom komputer Mac.

MacBook

Wyłącz komputer Mac, najpierw naciśnij Shift+ Ctrl+, Alta następnie naciśnij przycisk zasilania. Nie powinno się zacząć. Spójrz na diodę LED na przewodzie zasilającym, która powinna zmienić się na kilka sekund. Następnie zwolnij Shift+ Ctrl+ Alt i uruchom komputer Mac.


11
i uzasadnienie?
hbogert

5
Czy możesz poprawić swoją odpowiedź, aby mniej przypominała ruchy modlitewne :). <br> Jak diagnozuje się „Potrzebujesz”?
dan

3
Ponowne zainstalowanie SMC nie pomaga, to restart komputera, który pomaga. Najdłuższy mój czas bezawaryjności, tym więcej mocy zajmie (tylko gdy monitor aktywności jest uruchomiony). Nie restartowałem się od 10 dni i zajmuje to 50% jednego rdzenia. To zniknie, jeśli uruchomię ponownie.
jturcotte

3

Na stronie internetowej Apple: Resetowanie kontrolera zarządzania systemem (SMC) na komputerze Mac omówiono, kiedy i dlaczego należy zresetować kontroler zarządzania systemem (SMC). Nie wspomina o tym problemie, ale przynajmniej pozwala dowiedzieć się więcej o tym, co oznacza resetowanie SMC!

W tej chwili mam też ten problem.

Aby zresetować SMC na komputerach Mac Pro, iMac i Mac mini z procesorem Intel, musisz:

  1. Wyłącz komputer.
  2. Odłącz przewód zasilający.
  3. Poczekaj piętnaście sekund.
  4. Podłącz przewód zasilający.
  5. Poczekaj pięć sekund, a następnie naciśnij przycisk zasilania, aby włączyć komputer.

1
Dzisiaj nadal miałem problem z zasilaniem (25-45% użycia procesora). Zamykam aplikacje pojedynczo na wypadek, gdyby przyczyną była jedna aplikacja, ale powerd nadal uruchamiał procesor. Następnie uruchomiłem ponownie i to rozwiązało problem. Jak wspomniano powyżej, monitor aktywności wydawał się odtwarzać nadrabianie zaległości przez kilka sekund po ponownym uruchomieniu, pokazując dane, które zostały zebrane (zakładam) przed ponownym uruchomieniem. W tym czasie aktualizacje monitora nadeszły szybko i wykazały, że powerd wciąż używa 40% procesora. Po kilku sekundach monitor ustabilizował się, a powerd zniknął z listy monitorów użytkowników procesora.
Nigel Martin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.