Znak stop przy rozruchu - nowy dysk SSD


2

Mam MBP 13 w połowie 2012 r., W którym umieściłem nowy MX100 w miejscu starego HDD. Umieściłem stary dysk twardy w obudowie w miejscu superdrive i próbowałem zainstalować 10.10, ale instalacja nie powiodła się.

Następnie spróbowałem z tym dyskiem SSD w obudowie USB, udało mi się zainstalować & amp; boot 10.10. Następnie umieściłem dysk SSD z powrotem w komputerze Mac i otrzymałem znak stop przy starcie.

Na początku myślałem, że przyczyną problemu jest Filevault na dysku twardym, ale nawet po jego wyłączeniu mac nie chciał uruchamiać ...

Co przynosi mi 2 pytania:

  • Dlaczego uruchamia się po podłączeniu do obudowy USB, a nie od wewnątrz?
  • Jak mogę to naprawić?

Odpowiedzi:


2

Aby rozwiązać problemy, musimy umieścić dysk twardy w oryginalnym miejscu. Następnie umieszczamy dysk SSD w miejscu SuperDrive. Po prostu zainstaluj Yosemite jak zwykle i wszystko działa teraz.


0

Nie jestem pewien co do tego pierwszego pytania, nie otrzymując praktycznego, ale oto poprawka ...

Moja zwykła rada - uruchom Maca i pobierz instalator 10.10 z Apple. Nie uruchamiaj instalatora, anuluj go. Następnie zbuduj instalator USB z instalatora 10.10, aby móc przeprowadzić całkowicie czystą instalację. Weź pamięć USB 8 GB i (bardzo ważne) nazwij ją Nieuprawny . Następnie uruchom to polecenie w Terminalu ...

sudo /Applications/"Install OS X Yosemite.app"/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled --applicationpath /Applications/"Install OS X Yosemite.app" --nointeraction

Przetwarzanie zajmie kilka minut, więc bądź cierpliwy.

Kiedy to zrobisz, zamknij komputer Mac i dopasuj dysk SSD w żądanym miejscu. Następnie uruchom komputer Mac i przytrzymaj klawisz Option, aby wyświetlić selektor rozruchu. Wybierz instalator USB i kontynuuj.

Po uruchomieniu instalatora można wyczyścić dysk SSD za pomocą Narzędzia dyskowego, partycjonując go jako GPT (w opcjach karty Partycja) i sformatować jako Mac OS Extended (Journaled). Następnie pozwól instalatorowi wykonać swoje zadanie i powinieneś mieć prawidłowo uruchamialny wewnętrzny dysk SSD. Kiedy to zrobisz, otrzymasz możliwość migracji danych ze starego dysku, jeśli tego chcesz.


Nie zadziałało, wciąż to samo skrzyżowane koło w czasie uruchamiania.
Maxime Mangel

Czy wykonałeś wszystkie kroki, w tym uruchomienie z USB, uruchomienie Narzędzia dyskowego w celu podzielenia dysku na GPT, przed formatowaniem jako Mac OS Extended? Czy instalator działał zgodnie z oczekiwaniami? Jeśli tak, połączenie z napędem powinno być w porządku. Mamy około 60 2012 13-calowych MBP i mieliśmy 6 z uszkodzonymi kablami HDD. Pierwszym objawem jest uruchomienie systemu naprawdę powoli, jeśli dysk jest rzeczywiście wykrywany w czasie rozruchu. Jeśli umieścisz swój dysk twardy w pierwotnej lokalizacji, możesz uruchomić system z tego porządku?
ScunnerDarkly
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.