Jak zaakceptować licencję Xcode?


41

Chcę zainstalować przybornik oparty na C na oprogramowaniu MATLAB. Aby to zrobić, muszę zainstalować kompilator GCC. Myślę, że już to zrobiłem. Mam też Xcode.

Aby skonfigurować zestaw narzędzi, muszę pisać mex -setup;w oknie poleceń MATLAB. Mam następujące ostrzeżenie i nie wiem, jak je rozwiązać:

Ostrzeżenie: Xcode jest zainstalowany, ale jego licencja nie została zaakceptowana. Uruchom Xcode i zaakceptuj umowę licencyjną.

Błąd przy użyciu mex
Nie znaleziono obsługiwanego kompilatora lub zestawu SDK. Opcje można znaleźć na stronie http://www.mathworks.com/support/compilers/R2014a/maci64 .


Jaka wersja Xcode jest tutaj dostępna? Jaka kompilacja OS X? Czy oba pochodzą z Mac App Store?
bmike

Odpowiedzi:


73

W terminalu:

sudo xcodebuild -license

Który powinien wyświetlić / zaakceptować w imieniu wszystkich kont na tym konkretnym komputerze Mac.

W najnowszych wersjach Xcode możesz to zaakceptować w jednym kroku:

sudo xcodebuild -license accept

1
Uruchamianie xcodebuild -licensez wiersza poleceń (bez sudo) powoduje błąd Agreeing to the Xcode/iOS license requires admin privileges, please re-run as root via sudo., więc myślę, że sudo jest potrzebne.
DW

6
W najnowszych wersjach XCode możesz także użyć, sudo xcodebuild -license acceptaby uniknąć ręcznego wprowadzania danych.
Ohad Schneider

2
@OhadSchneider Dzięki za wskazówkę. Zastanawiam się dokładnie, do czego to służy, legalnie. Nie to, że ludzie faktycznie czytają ToS, ale XCode mając coś, w czym można skonfigurować skrypt, aby ślepo zaakceptować umowę prawną, sprawia, że ​​trudno byłoby egzekwować warunki w sądzie.
Andrew Theken,

należy zaakceptować odpowiedź.
alex grey

1
Tak więc odpowiedź na powyższe pytanie, ponieważ istnieje błąd przepełnienia stosu, który uniemożliwia mi edycję, polega na tym, że Xcode -license accept nie wysyła żadnych pakietów sieciowych, a zamiast tego modyfikuje plik na dysku. Może być konieczne przejście na stronę developer.apple.com/account i zaakceptowanie go w tym miejscu. Następnie musisz zrestartować Xcode, ponieważ nie może rozpoznać tego rozwiązania kanału bocznego. Ten wypełniony robakami taniec byłby przezabawny, gdyby nie zajęło mi to więcej niż godzinę.
kristopolous,

10

Musisz raz uruchomić / otworzyć Xcode, aby zaakceptować umowę licencyjną. Najłatwiejszym sposobem uruchomienia aplikacji jest kliknięcie ikony Spotlight w prawym górnym rogu i wpisanie jej nazwy.


1
Już to otworzyłem. Ale nic mnie nie zapytałem. :( Ja też stworzyłem projekt. @Patrix
Electricman

1
@Electricman Jeśli otworzysz terminal i wpiszesz te dwa polecenia, jakie są twoje wyniki? sudo xcode-select -ri sudo xcode-select --install(a jeśli mówi należy uruchomić aktualizację oprogramowania, sprawdź nie ma aktualizacji z Xcode oczekiwaniusudo softwareupdate -l
bmike

Napisałem sudo xcode-select -ri sudo xcode-select --installpojawiło się okno the xcode selected command requires the command line developer tools. would u like to install the tools nowz trzema przyciskami, w tym, nie teraz, pobierz xcode i zainstaluj. Tak więc wybrałem instalację Xcode i zaakceptowałem licencję, a następnie otworzyło się kolejne oprogramowanie do znajdowania w pudełku, które mówi, że nie mogę zainstalować oprogramowania, ponieważ nie jest ono obecnie dostępne z serwera aktualizacji oprogramowania. co powinienem zrobić? @bmike Również sudo softwareupdate -lnie pokazuje nic o potrzebach xcode do aktualizacji
Electricman

1
@Electricman Odd - czy tym komputerem zarządza korporacyjny dział IT? Czy Twój login jest użytkownikiem administracyjnym? Jeśli tak, utworzę nowe konto testowe administratora i ponownie uruchomię polecenia Xcode - może to być po prostu twój użytkownik lub uprawnienia są niepewne. Trudno powiedzieć bez siedzenia przy tym komputerze. Polecenia powinny zapewnić ci wszystkie potrzebne uprawnienia. W najgorszym przypadku zainstaluj wszystkie aktualizacje i spróbuj ponownie z nowym użytkownikiem.
bmike

To jest administrator. Założyłem nowe konto administratora, ale wystąpił również inny błąd. bardzo zła sytuacja @bmike
Electricman


0

Jeśli nie masz zainstalowanego XCode, możesz go pobrać z Apple Developer lub App Store.

Musiałem zrobić Clover-Space, wpisać xcode (Który wyciągnął XCode-Beta) i nacisnąć Clover-Enter, aby otworzyć lokalizację pliku. Odkryłem, że mój XCode wciąż znajduje się w folderze „Pobrane”.

Przeciągnąłem / upuściłem go do folderu Aplikacje, a następnie uruchomiłem: Pobierz Xcode lub przenieś go do folderu Aplikacje. Następnie otwórz terminal i uruchom oba te polecenia. Jedna po drugiej.

sudo xcode-select -s /Applications/Xcode-Beta.app/Contents/Developer

sudo xcodebuild -license

Następnie spację do dołu i wpisz „zgadzam się”


bret7600, jeśli chcesz odpowiedzieć swoją odpowiedzią, utwórz nową odpowiedź. Całkowicie usunąłeś cały punkt mojej odpowiedzi. Jeśli chcesz edytować czyjąś odpowiedź, dodaj jasność. Nie przepisuj wszystkiego.
Suamere

Zakładam, że [Apple Developer] [1] ma być linkiem?
tubedogg

@tubedogg Dzięki, musiałem zostać odcięty w edycji.
Suamere

0

Musisz zaakceptować licencję XCode. Jeśli nie masz zainstalowanego XCode / nie potrzebujesz aplikacji, możesz po prostu zainstalować narzędzia programistyczne, które również wypełnią umowę licencyjną:

# Install Command Line Tools
xcode-select --install

# Enable command line tools
sudo xcode-select --switch /Library/Developer/CommandLineTools

Źródło: https://github.com/nodejs/node-gyp/issues/569

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.