Jak zatrzymać tekst na mowę, aby wznowił odtwarzanie od miejsca, w którym zostało przerwane?


9

Mam 40 stronicowy dokument Pages, który jest transkrypcją z ręcznie pisanego pamiętnika. Chcę używać funkcji zamiany tekstu na mowę, aby czytać fragmenty z mojego dokumentu Pages, dzięki czemu mogę sprawdzić tekst w stosunku do oryginalnej wersji. Działa to dobrze, z tym wyjątkiem, że kiedy podświetlasz fragment tekstu w dokumencie i chcę zatrzymać (wstrzymać) zamianę tekstu na mowę, zaczyna się on tylko na początku podświetlonego tekstu i nie uruchamia się ponownie od momentu zatrzymania.

Jeśli użyję skrótu klawiaturowego start / stop w preferencjach systemowych zamiany tekstu na mowę, sytuacja będzie gorsza. Bez względu na to, czy masz podświetloną część tekstu, rozpocznie się on ponownie od początku dokumentu !!

Pytanie brzmi: Jak zatrzymać proces zamiany tekstu na mowę zamiast go zatrzymać?


Mam ten sam problem. W poprzednich wersjach Pages klawisze skrótu zamiany tekstu na mowę przełączały się między czytaniem / nie czytaniem tylko podświetlonej części tekstu. Teraz przełącznik ponownie uruchamia czytanie od góry dokumentu.

Oznaczyłem ten system OS X, ale edytuj pytanie (i w razie potrzeby tagi), jeśli korzystasz ze stron w systemie iOS. Punkty bonusowe za dodanie wersji systemu operacyjnego.
bmike

To jest jeszcze jeden sposób. Możesz zapisać cały dokument jako plik txt i otworzyć go w dowolnej przeglądarce, przetestowanej na Chrome lub Safari. Wybierz wszystko i kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie „dodaj do iTunes jako ścieżka mówiona”. Zajmie to kilka minut, a następnie otrzymasz plik audio, który możesz odtworzyć. Naciśnij klawisz pauzy na klawiaturze, aby wstrzymać lub wznowić czytanie.
Pradeep Singh

Odpowiedzi:


5

To była cecha, której ludzie chcieli od dawna, ale nigdy nie przyszła. Alternatywą jest użycie głosu, ale tak naprawdę nie pozwala na głośne czytanie wyróżnionego tekstu, musi to być cały dokument. Aby go aktywować, domyślnym skrótem jest polecenie F5. Musisz włączyć to w ustawieniach, po prostu wyszukaj głos.

Jest jeszcze jeden sposób. Możesz zapisać cały dokument jako plik txt i otworzyć go w dowolnej przeglądarce, przetestowanej na Chrome lub Safari. Wybierz wszystko i kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie „dodaj do iTunes jako ścieżka mówiona”. Zajmie to kilka minut, a następnie otrzymasz plik audio, który możesz odtworzyć. Naciśnij klawisz pauzy na klawiaturze, aby wstrzymać lub wznowić czytanie.


dzięki „aeroxy”, twoja wskazówka jest genialna, nawet geniusze jabłek w sklepach z jabłkami nie byli w stanie udzielić takiej odpowiedzi. Chcę dodać, możesz również przesłać plik AIFF do iPhone'a i odczytać go jak moją ulubioną aplikację, głos głośno, który pozwala androidom mówić, powtarzać, wstrzymywać itd. Funkcja, której iPhone nigdy nie miał.
Ściągnąłem

2

To, czego chcesz, to Capti, czytnik duchów lub Kurzweil.

Capti jest darmowy, więc prawdopodobnie najlepszy (zwłaszcza, że ​​jest dość dobrej jakości). Podświetla, pauzuje itp. Możesz eksportować do telefonu. W przeciwieństwie do plików mp3 lub innych plików audio odczytuje go jako tekst, więc nie zajmuje dużo miejsca w telefonie.

Czytnik duchów jest również dobry, ale kosztuje i nie może eksportować

Kurzweil to oprogramowanie klasy premium, ale szczerze mówiąc, nie zainwestowałbym w to, ponieważ dotyczy to bardziej dysleksji i nauki niż zwykłego tekstu na mowę.

Wiem, że czytnik marzeń głosowych może również robić, co chcesz, ale nigdy tego nie testowałem.

Mowa jest bliska, ale wersja komputerowa nie jest dokładnie taka, jak chcesz ( czyta rsvp ), telefon jest.

Jedynym potencjalnym minusem jest to, że Capti może upaść trochę z OGROMNYMI dokumentami.

Jeśli korzystasz z systemu Windows, zdobądź balabolka. Robi to, co chcesz. I możesz przekonwertować na MP3, jeśli chcesz.


1

Możesz pobrać Dictater . Oferuje wszystkie potrzebne funkcje od tekstu do mowy. Sprawdź listę funkcji znalezionych na stronie:

funkcje

  • Wstrzymaj dźwięk
  • Przejdź do przodu według zdań lub akapitów
  • Powtórz zdania
  • Wskaźnik postępu
  • Tryb telepromptera - Czytaj wraz z dźwiękiem


-3

dodaj [[slnc 1000]] na pauzę 1 sekundy

dodaj [[slnc 2000]] na pauzę 2 sekund

i tak dalej...


2
Jak można to zrobić podczas czytania dokumentu? Czy możesz edytować swoją odpowiedź, aby rozwiązać problem wskazany przez PO?
fsb

-3
let text = "Text you would like to hear with [[slnc 10000]] pause for 10 seconds. [[slnc 4000]]. It is AppleScript programming language"
-- open it in Script Editor
say text
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.