Nie można uruchomić trybu odzyskiwania w Mavericks Mid 2009 17 "Macbook Pro


2

Próbuję przywrócić nowy dysk SSD, który umieściłem w moim MBP przy użyciu kopii zapasowej Time Machine na zewnętrznym HD. Aby to zrobić, przeczytałem, że muszę mieć możliwość przejścia do trybu odzyskiwania podczas uruchamiania systemu. Aby to zrobić, powinienem nacisnąć ⌘ Polecenie R Podczas uruchamiania. To nie działa.

Po pierwsze, zdałem sobie sprawę, że nie ma żadnych dzwonków startowych, gdy ponownie uruchomię MBP. podążałem ten wątek zresetować pamięć NVRAM i wydawało się, że działa, ponieważ podczas tego procesu otrzymałem dwa dzwonki Teraz po ponownym uruchomieniu słyszę dzwonek. Jednak po naciśnięciu ⌘ Polecenie R podczas ładowania systemu nadal nie mogę przejść do trybu odzyskiwania. Zamiast tego, jak poprzednio, przechodzę bezpośrednio do ekranu logowania.

Co może być nie tak?

Odpowiedzi:


1

Twój MacBook jest za stary, aby korzystać z odzyskiwania Internetu. Należy ponownie zainstalować z dysków przywracania dostarczonych z komputerem Mac, detalicznej kopii 10,6 DVD lub instalatora Mavericks USB (utworzonego na innym Macu).

Jeśli nadal masz dostęp do wymienionego dysku, możesz umieścić go w obudowie USB i uruchomić z niego, a następnie przejść do procedury instalacji Mavericks, wybierając nowy dysk SSD jako miejsce docelowe.

Aby zbudować instalator USB z aplikacji instalatora Mavericks / Yosemite, możesz użyć narzędzi innych firm lub wykonać tę procedurę ...

Pobierz instalator Mavericks / Yosemite, ale zamknij go, gdy będzie próbował uruchomić.

Weź pamięć USB 8 GB i nazwij ją Nieuprawny .

Następnie uruchom to polecenie w Terminalu (zastąp oba wystąpienia Mavericks do Yosemite jeśli używasz aplikacji instalacyjnej 10.10) ...

/Applications/"Install OS X Mavericks.app"/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled --applicationpath /Applications/"Install OS X Mavericks.app" --nointeraction

Wątpię, aby metoda USB działała na komputerze Mac z napędem optycznym. Nigdy nie zadziałało na moim, najlepiej mogę zbudować bootowalny HD na innej maszynie
Tetsujin

Metoda USB działa wszystko Intel Mac, zakładając, że instalator został utworzony poprawnie. Instalatory 10.7 i 10.8 można utworzyć, otwierając zawartość pakietu aplikacji instalatora i używając Narzędzia dyskowego Przywracać funkcja do kopiowania zawartości Zainstaluj.ESD w SharedSupport na dysk USB. Nie miałem żadnych problemów z tworzeniem instalatorów USB od pierwszej generacji komputerów Mac z procesorami Intel.
ScunnerDarkly

Wygląda na to, że muszę wykonać odzyskiwanie z Internetu? Miałem nadzieję, że uda mi się przywrócić czystość z kopii zapasowej maszyny czasu HD (która działa dobrze, ponieważ używam jej do uruchamiania od teraz) bez konieczności angażowania Internetu. Twoja metoda wygląda na to, że odbudowałbym od podstaw. Czy sugerujesz, że w ogóle nie będę mógł przywrócić z kopii zapasowej?
writofmandamus

Moją radą jest stworzenie instalatora USB Mavericks, zgodnie z powyższymi instrukcjami (wymagana pamięć USB 8 GB). Następnie uruchom komputer Mac z instalatora i wykonaj czystą instalację. Pod koniec procesu instalacji zostaniesz poproszony o migrację danych z różnych możliwych źródeł, w tym kopii zapasowych Time Machine. W tym momencie możesz wybrać kopię zapasową TM, a stary profil zostanie przeniesiony na dysk SSD. Jeśli nie masz dostępnej pamięci USB, pobierz (jeśli to konieczne) instalator Mavericks z App Store i uruchom instalację.
ScunnerDarkly

Skończyło się na tym, że zadziałało (udało się wejść w tryb odzyskiwania), gdy podłączyłem mój oryginalny dysk twardy bezpośrednio do portu USB mojego laptopa. Miałem też podłączony kabel ethernetowy.
writofmandamus

0

Podsumowując niektóre informacje, które otrzymałem naprawię to podczas gdy ja próbowałem rozwiązać ten sam problem na moim początku 15-calowym Macbook Pro 15 ”Core 2 Duo (MacbookPro4,1):

  • Sprawdź połączenie kablowe dysku twardego, ewentualnie zastąp je (można je kupić w serwisie eBay, Amazon, sklepie ifixit)
  • Czasami połączenie SATA nie jest bezpieczne. Umieść cienką warstwę taśmy maskującej na złączu SATA (po przeciwnej stronie szpilek), aby uzyskać bezpieczniejsze połączenie z kablem
  • Dysk może być zły / uszkodzony, spróbuj zastąpić go znanym dobrym dyskiem (pamiętaj, aby go sformatować jako Mac OS Journaled)
  • Reset SMC, reset NVRAM

Ostatecznie udało mi się wykryć dysk w trybie odzyskiwania, podłączając go do zewnętrznej stacji dokującej USB SATA. Sugeruje to, że miałem problem z fizycznym połączeniem z napędem lub płytą logiczną.

Możesz również spróbować uruchomić podczas trzymania Opcja zamiast ⌘ Polecenie + R . Według Dokumentacja Apple Spowoduje to przejście do Menedżera startowego, który pozwoli ci wyświetlić dostępne dyski.


Cześć, mamo, i zapraszam do zadawania różnych pytań! Na tej stronie staramy się uzyskać najlepsze odpowiedzi na nasze pytania, więc po prostu posiadanie linku jest uważane za niskiej jakości. Gdybyś mógł opracować i wyjaśnić kroki, które znajdują się w linku w twojej odpowiedzi, byłoby to bardzo mile widziane. Szczęśliwa odpowiedź!
Jackson1442

Pamiętaj, że może być wiele powodów, dla których nie można uruchomić odzyskiwania, a dysk, który nie jest rozpoznawany, to tylko jeden. Ponadto, chciałbyś umieścić tutaj główne punkty swojej odpowiedzi, ponieważ odpowiedzi tylko na link często stają się nieaktualne, co czyni go bezużytecznym.
Allan

Dzięki! Zaktualizowałem swój komentarz, podając więcej szczegółów z połączonej dyskusji.
mumrah
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.