Mac mini (koniec 2009 r.) + Yosemite: nie można czytać płyt CD / DVD


1

Sprzęt komputerowy: Mac mini (koniec 2009 r.)

OS: Yosemite 10.10.2

Problem: nie można odczytywać płyt CD / DVD za pomocą dysku wewnętrznego lub zewnętrznego.

...

Po włożeniu dowolnego typu dysku CD lub DVD, ISO, UDF, HFS, oryginalnego nośnika lub nie, komputer Mac mini próbuje odczytać przez kilka sekund, między 15 a 30, a następnie wysuwa nośnik. Na dysku pozostają tylko puste nośniki, więc Finder, gdy Narzędzie dyskowe może je zidentyfikować, ale gdy próbujesz coś napisać, dysk zostanie wysunięty.

Próbowałem kilku porad znalezionych na blogach, ale nic nie może sprawić, że Mac mini przeczyta dyski.

Wypróbowałem także mój zewnętrzny dysk, zewnętrzną obudowę USB z DVD-RW z LG, magistralę IDE, która działa idealnie na moim komputerze z Windows 8.1 i Linux OpenSUSE 13.2, a także działa doskonale na moim starym kumplu wojennym, PowerBooku G4 .

My Mac mini po prostu nie chce odczytywać płyt, zarówno przez wewnętrzny, jak i zewnętrzny napęd! Wina Yosemite?

Czy ktoś ma rozwiązanie lub coś, co może pomóc mi znaleźć sposób na zrozumienie i rozwiązanie tego problemu?

disc burning info


Gdyby ten sam problem okazał się sprzętowy. Czy możesz sprawdzić napięcie zewnętrznego napędu i upewnić się, że nie ma innych podłączonych urządzeń?
bdecaf

Problem dotyczy tylko czytnika optycznego. Umieszczenie HD w obudowie USB działa normalnie. Przetestowałem go z czytnikiem Samsunga w tej samej obudowie USB, ten sam problem, Yosemite kontynuuje wysuwanie dowolnego włożonego dysku. Przetestowano również z inną obudową USB i ten sam problem występuje nadal. Yosemite po prostu wysuwa płytę. Odnotowując, że obie obudowy USB, zarówno z czytnikiem optycznym LG i Samsung, działają normalnie pod Windows 8.1, Linux i Powerbook (z Mac OS X Tiger).
ElvisVinicius

Odpowiedzi:


1

Mój zrobił to samo, jednak po zakupie zewnętrznego napędu LG Mac / PC od Best Buy, teraz odnoszę sukces w czytaniu dysków. Używam kabla dostarczonego wraz z nim z tyłu mojego portu Mac Mini USB. Jest to tańszy i ma cienką tacę CD, ale działa.


0

Wydaje się, że każdy może „wyczyścić głupią tacę DVD” lub „kupić inny zewnętrzny głupi napęd”. Prawda jest taka, że ​​jest to problem z aktualizacjami systemu operacyjnego. Jak wyjaśniłbyś, że dysk działa dobrze w bootcampie po stronie Windows i nie działa po stronie Mac? Dość denerwujące i wsparcie Apple jest zerowe.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.