Jak utrzymać chłód swojego MacBooka Pro (unibody)


11

Jestem programistą / administratorem systemu / facetem unix, więc mam wiele IDE / edytorów / terminali, a także jestem maniakiem temperatury ... Lubię to zimno, oto kilka wskazówek, które zrobiłem, aby utrzymać mój MacBook Pro Unibody pod 46 stopni C ~ 115 stopni F. Podaj swoje wskazówki.

 • Oczyść wentylatory MacBooka Pro od wewnątrz ... to proste, otwórz dolne zamknięcie i wysadź tych piekielnie.
 • Pobierz i zainstaluj Fan Control i uruchom wentylatory przy 2800-3000 RPM
 • Ustaw MacBooka na twardej powierzchni
 • Porzuć wszystkie przeglądarki na Safari, wypróbowałem je wszystkie Firefox do wersji 5 i 7 (Aurora), Chrome i Opera ... nic nie przebije wykorzystania procesora (mniej) niż Safari. Z jakiegoś powodu również flashowane filmy z YouTube'a działają z mniejszą ilością zasobów w Safari. Blokuj niepotrzebne treści (reklamy)
 • Jeśli to możliwe - nie używaj Adobe Flash
 • Użyj szybsze GPU na zasilaczem i opuść na zasilaniu bateryjnym (wykorzystanie gfxCardStatus do przełączania źródła GPU-based)
 • Wymień wewnętrzny dysk twardy na dysk SSD
 • Utrzymuj monitor działający przy 90% jasności lub mniej
 • Trzymaj lub wyłączaj światła klawiatury

1
Czy uruchomienie ekranu przy mniej niż 90% nie pomogłoby bardziej, jeśli w ogóle? Ponadto mój (przed Unibody) MBP zwykle działa w temperaturze ~ 170 stopni F, bez żadnych problemów. Nie sądzę, żeby upał był tak wielkim problemem, jak niektórzy to robią.
Cajunluke

Safari FTW, wykorzystuje również o połowę mniej pamięci niż następna najbliższa przeglądarka (przetestowałem Chrome, FF3 i FF4)
Odinulf,

Wiele dysków SSD zużywa więcej energii na biegu jałowym niż dyski twarde, więc nie zgadzam się z tym, że wymiana tego elementu to pewny sposób na ogień w celu zmniejszenia wytwarzania ciepła. (szczególnie dla osób, które mają przypadki użycia, w których HDD może się obracać)
bmike

1
Haytham - dlaczego nie weźmiesz każdej z odpowiedzi i nie zmienisz / nie przeniesiesz ich do oficjalnych odpowiedzi. Widzą te, na które ludzie głosują najwięcej.
bmike

bmike, ciepło nie pochodzi z poboru mocy tak bardzo jak z obracającego się silnika tarczowego. Myślę, że wskazówka SSD jest subiektywna ... trzeba wykonać więcej testów. Jeśli chodzi o twoją sugestię, praktycznie wszystko, co można zrobić, aby ochłodzić twój system, może być warte zrobienia ... więc nie wymaga głosowania.
Haytham Elkhoja

Odpowiedzi:


9

Zwykle jestem sceptyczny wobec każdego, kto wysuwa roszczenia bez ważnych i wiarygodnych danych. To powiedziawszy, niektóre praktyki, które wymieniasz, mają kluczowe znaczenie; inni, nie jestem sprzedany ani trochę. Proszę, nie bierz tego do siebie, ale jako krytykę twoich ogólnych twierdzeń (i braku danych naukowych w nich zawartych). Co więcej, jeśli wprowadzisz wszystkie te zmiany naraz, nigdy nie będziesz wiedział, która z nich naprawdę zmieniła, a która absolutnie nic nie zrobiła. Właściwa metodologia naukowa wymaga manipulowania jedną zmienną względem kontrolki (chyba że chcesz uruchomić bardziej złożoną ANOVA ).

Oczyść wentylatory MacBooka Pro od wewnątrz ... to proste, otwórz dolne zamknięcie i wysadź tych piekielnie

Absolutnie . Jest to zdecydowanie najbardziej skuteczny sposób na zapewnienie nominalnego działania systemu przez lata. Jest to niestety najbardziej zaniedbane. Kurz przywiera do łopatek (i większości elementów wewnętrznych), tworząc „lepką” pozostałość i nie tylko zapobiega obracaniu się łopatek wentylatora w ich optymalnym położeniu, ale poważnie ogranicza przepływ powietrza. Komputery zazwyczaj gromadzą znacznie więcej pyłu, niż ludzie się spodziewają. Regularne czyszczenie jest niezbędne!

Pobierz i zainstaluj Fan Control i uruchom wentylatory przy 2800-3000 RPM

To kursy poświęcają hałas (zwiększając go) i chciałbym zobaczyć dane o tym, o ile fajniej działają układy z tak małym wzrostem prędkości obrotowej.

Porzuć wszystkie przeglądarki na Safari, wypróbowałem je wszystkie Firefox do wersji 5 i 7 (Aurora), Chrome i Opera ... nic nie przebije użycia procesora (mniej) niż Safari. Z jakiegoś powodu również flashowane filmy z YouTube'a działają z mniejszą ilością zasobów w Safari

Ponownie chciałbym, aby niektóre dane były tym roszczeniem. Ci faceci przeprowadzili bardzo luźne testy, które potwierdzają twoje twierdzenie, i jestem skłonny zgodzić się, że Safari, ponieważ jest tak ściśle zintegrowany z OS X, powinien poprawić swoje konkurencje na całym forum, ale kilka cykli procesora tutaj i tam nie ma t będzie oznaczać spadek (drastyczny lub umiarkowany) temperatury (zaobserwowano bardzo małe różnice w wydajności).

Użyj szybszego procesora graficznego na zasilaniu prądem przemiennym, a mniej na zasilaniu bateryjnym (użyj http://codykrieger.com/gfxCardStatus do przełączania GPU na podstawie źródła)

Procesory graficzne odkładają ciepło, niezależnie od tego, czy są zintegrowane czy dyskretne. Widzę zmniejszenie mocy, ale zmniejszenie ciepła, znowu nie jestem sprzedany. W przypadku MBP modele posiadające dyskretne karty graficzne mają podwójne wentylatory (jeden dla procesora i jeden dla procesora graficznego). Tak więc użycie karty dyskretnej może wyzwolić dodatkowe ciepło, ale ma również dedykowany wentylator, który odepchnie to ciepło od maszyny. Obciążenie zintegrowanego układu spowoduje wzrost temperatury procesora, co oznacza, że ​​wentylator wykona więcej pracy, aby poradzić sobie z dodatkowym obciążeniem. Może się zdarzyć, że wentylator procesora (wraz ze zintegrowanym GPU) może być wystarczający do odciągnięcia nadmiaru ciepła, ale bez wątpienia koszt nadmiernego hałasu (generowanego przez 6000 obr./min). Nie wiem, czy ktoś zrobił testy, ale z własnego anegdotycznego doświadczenia ze starym MBP1,1,chcesz użyć dyskretnego wideo). Ciężar pracy stanowili zawsze fani procesorów.

Wymień wewnętrzny dysk twardy na dysk SSD

To nie tylko znacznie poprawi wydajność, ale nie zaszkodzi w obniżeniu temperatur. Pobór mocy na biegu jałowym / aktywnym dysku SSD wynosi odpowiednio około 0,5 W do 2 W. Średni pobór mocy tradycyjnego dysku twardego jest około dwa razy większy (odpowiednio 1 W do 2,5 W). Nie będę wiedział, do czego to przenosi się w dziale temperatur, ale na pewno nie zaszkodzi.

Utrzymuj monitor działający przy 90% jasności i nie wyłączaj lub nie podświetlaj klawiatury

Chciałbym zobaczyć dane na ten temat. Podświetlenie LED jest już dość wydajne i rozprowadza ciepło, ale nie jestem pewien, czy zmniejszenie (przynajmniej tak małe) mocy miałoby jakikolwiek wpływ. Jeśli chodzi o światła klawiatury, są to diody LED i tak jak w przypadku tak małych żarówek LED, są one niesamowicie energooszczędne i w rezultacie wytwarzają niewiele ciepła lub nie wytwarzają go wcale.

Biorąc to wszystko pod uwagę, powiedziałbym, że ponowne zastosowanie Arctic Silver 5 (lub mieszanki termicznej o równej jakości), a usuwanie kurzu z elementów wewnętrznych jest najskuteczniejszym (i sprawdzonym) sposobem na chłodzenie systemu. Nigdy nie widziałem danych, które przekonałyby mnie, że wyłączenie niektórych usług lub umieszczenie systemu na padzie z kilkoma fanami robi cokolwiek (poza być może utrzymaniem chłodu obudowy w dotyku), które jest warte zachodu.


zgadzam się, że moje powyższe twierdzenia i komentarze były nienaukowe, tylko spostrzeżenie
Haytham Elkhoja,

Re: oprogramowanie wentylatora, po prostu ustawienie niestandardowej stałej prędkości jest bezużyteczne, ponieważ musiałbyś ustawić ją na pełną prędkość, aby mieć jakikolwiek rzeczywisty wpływ - temperatura wewnętrzna przy niskich obciążeniach nie jest problemem ze starszymi MBP. Oprogramowanie OTOH, takie jak MacsFanControl, pozwala ustawić niższą temperaturę dla fanów, aby mogli włączyć . To pozwoli utrzymać GPU poniżej 80 stopni Celsjusza przy umiarkowanych obciążeniach (np. Przeglądanie stron internetowych z drugim wyświetlaczem). Warto również kupić drugi zestaw fanów w serwisie eBay, ponieważ ciągłe prowadzenie prawdopodobnie ich zabije. Wentylatory są tańsze i łatwiejsze do wymiany niż procesory graficzne.
original_username

3

Stojak na laptopa

Nie zapomnij o trosce o środowisko: użyj zewnętrznej klawiatury / myszy i podstawki na laptopa.

Jestem częściowo zwolennikiem NoteBooka X firmy Targus: http://www.targus.com/US/productdetail.aspx?sku=AWE09US .. i wielu moich użytkowników ma stojaki Griffin „Elevator”: http://store.apple. com / us / product / H2619ZM / A

Dodatkowy bonus: Twój laptop ma większe szanse na przeżycie rozlania płynu na biurku.


Wypróbowałem stojak na laptopa Cooler Master Notepal X-Lite II przy maksymalnej prędkości wentylatora (0,98 wata). Wynik: 0 zmiana temperatury 11-calowej baterii MacBooka Air (nawet po ponownym uruchomieniu, który siłą aktualizuje temperaturę kokosowego akumulatora).
Pro Backup

W poprzednim komentarzu mogłem być zbyt negatywny, jeśli chodzi o stojak na laptopa Notepal X-Lite II . Powtórzyłem eksperyment jeszcze kilka razy. Są to temperatury baterii kokosowej: Uruchom nr 1 (dodaj X-Lite II): 35,6ºC, 31,6ºC, 31,4ºC. Przebieg 2 (usunięty X-Lite II): 31,6ºC, 32ºC, 32,3ºC, 32,8ºC, 32,2ºC, 32,1ºC, 32,2ºC. Przebieg 3 (ponownie dodany X-Lite II): 29,9ºC, 29,6ºC, 29,1ºC. Uruchom nr 4 (X-Lite II usunięto ponownie): 29,5ºC, 31,5ºC, 31,2ºC. Możliwe wnioski: # 1: 4ºC, # 2: 0,8ºC, # 3: 3º, # 4: 2ºC -> X-Lite II może schłodzić baterię MacBooka Air o 2 do 3ºC w temperaturach otoczenia 27ºC.
Pro Backup

2

Fajna stacja robocza MacBook

Zbuduj swoją własną stację roboczą, aby zapewnić chłodzenie komputera MacBook - zarówno w przenośni, jak i dosłownie. W dwóch łatwych krokach.

Krok # 1 - Grzęda

Kup jeden z tych świetnych podnośników do MacBooków, Roost . Kupiłem oryginalny model i jestem z niego całkowicie zadowolony. Teraz pojawi się nowa druga generacja.

Dodaj klawiaturę i mysz, aby przywrócić ergonomiczne zdrowie.

Zauważ, jak gorący spód MacBooka jest odsłonięty pod kątem.

zdjęcie używanego podnośnika do laptopa Roost

Krok # 2 - Wentylator

Kup ten pozornie wysokiej jakości mały 4-calowy wentylator od BestBuy.com. Tylko 6 USD na wyprzedaży, dziesięć dolców normalnej ceny. Twój wybór białego , niebieskiego lub „sorbetowego” różu .

Ustaw wentylator z tyłu, za swoim Roost. Kąt do góry, skierowany na spód MacBooka. Włącz cichy stały strumień powietrza chłodzącego.

zdjęcie 4-calowego wentylatora w kolorze białym

zdjęcie 4-calowego wentylatora w kolorze niebieskim

zdjęcie 4-calowego wentylatora w różowym kolorze „sorbet”

Zobacz mój post na blogu, aby uzyskać szczegółowe informacje.


2

Płyta chłodząca

Energooszczędne, ale hałaśliwe płyty chłodzące wykorzystują sprężarkę, taką jak lodówka / zamrażarka w domu, aka kompresor lub mechaniczne urządzenie chłodzące . Dodatkową korzyścią jest ich efektywność energetyczna, fe eta = 70 ~ 286% dla sprężarki prądu stałego Danfoss BD35K (COP = 0,70 ~ 2,86). Jednostki te są na przykład sprzedawane jako przyszłe jednostki wbudowane w sektorze morskim i gotowe do użytku w przemyśle spożywczym i napojowym oraz zakładach pogrzebowych. Minusem, oprócz hałasu, jest najwyższe ustawienie dla termostatu, często + 2ºC. Tak niskie temperatury są poniżej punktu rosy, co powoduje kondensację. Przykład płyty chłodzącej opartej na sprężarce jest produkowany przez Indel Webasto . Zainspiruj się informacją prasową Embraco Micro Compressor wielkości pióra , wycofaną w 2014 roku wedługarchive.org .

Alternatywnie element Peltiera, czyli chłodzenie termoelektryczne zwane TEC, pozwala zbudować cichą, wydajną około 20 ~ 450% (COP = 0,2 ~ 4,5) płytę chłodzącą. Doprowadzenie prądu elektrycznego powoduje, że jedna strona płyty dochodzi do 70ºC poniżej jej gorącej strony. Aby nie uszkodzić elementu przez przegrzanie, ciepło musi zostać odprowadzone za pomocą medium, takiego jak powietrze lub woda. Korzystanie z powietrza wymaga radiatora i wentylatora, które są produkowane na przykład przez Fischer Elektronik jako LAM (miniaturowe o szerokości 30 mm) i wentylatory z pustymi żebrami LA (o szerokości 62 mm). Aby zoptymalizować efektywność energetyczną, należy uruchamiać TEC przy niższym prądzie niż ich maksymalna wartość znamionowa: np. Przy 2,5 zamiast 6 amperów powoduje wzrost wydajności z COP 0,4 do 2,6. Różnica temperatur między stroną gorącą i zimną, a zatem wydajność chłodzenia będzie niższa, wymagając więcej elementów TEC.

Aby sprawdzić, czy schłodzona dolna część korpusu MacBooka obniży temperaturę wewnętrznej baterii, przeprowadziłam 2 eksperymentalne testy z 200 ml paczki lodu (przypuszczam, że odpowiada to ± 5 watogodzinnej wydajności chłodzenia) na MacBooku Air 11 cal działa przy zamkniętej pokrywie. Pewnego razu mogłem schłodzić wewnętrzną baterię o 7ºC (z 34,5ºC do 27,6ºC) i 6ºC (od 32,4ºC do 26,5ºC) w temperaturze otoczenia 26 ~ 28ºC.

MacBook-Air-200 ml-chłodzony lodem


1

Odinstaluj Flash - http://daringfireball.net/2010/11/flash_free_and_cheating_with_google_chrome

Chrome nie jest zły dla witryn, w których trzeba wyświetlać flash - i łatwiej jest zamknąć tę aplikację, aby odzyskać cykle procesora z tej wtyczki. Mam kilka godzin pracy na bateriach z tej jednej wskazówki.


Problem nie dotyczy samego Flasha, mam wiele kart, które pozostają otwarte (i bezczynne) przez cały dzień (lub tydzień), głównie Gmail, FB, Google Reader i teraz westchnienie Google+ , a z moich testów nic nie przebije Safari jeśli chodzi o użycie procesora na biegu jałowym.
Haytham Elkhoja

Zgadzam się z tym, że safari jest dobre w przypadku niskiego zużycia procesora na biegu jałowym - ale czuję, że odinstalowanie pamięci flash sprawi, że Mac będzie działał chłodniej, niż jeśli pozostawisz go zainstalowany.
bmike

1

Jeśli masz konto logowania do YouTube, możesz skonfigurować swoje konto tak, aby odtwarzało większość filmów przy użyciu HTML5 zamiast Flasha. Nazywa się to programem HTML5 Beta. Wyszukaj go na youtube.com.


Adres URL to youtube.com/html5 .
CyberSkull


0

Zgadzam się, że monitor działający przy 90% jasności wcale nie pomaga.

 • Dysk SSD wpłynął jednak na moją ogólną temperaturę systemu i na dotyk.
 • Moi fani są nastawieni na 3500 RPM i nigdy ich nie słyszę, więc nigdy mnie to nie niepokoiło.
 • Zauważyłem również, że przełączanie przez Mission Control powoduje wzrost wydajności procesora (z oczywistych powodów).
 • Przeglądarki się zmieniają, wróciłem do Firefoksa 7, jest on bardzo dobrze zoptymalizowany, cykle procesora są minimalne
 • Coreaudiod Lion's 10.7.0 i 10.7.1 działa z 8 ~ 10% CPU podczas odtwarzania muzyki / iTunes, gdy procesor się nagrzewa

Oto ogólna temperatura mojego systemu: http://cl.ly/3R2S3x1a1f1A3h0q2009


1
jakiej aplikacji używasz do monitorowania temperatury? i czy poleciłbyś użyć podkładki chłodzącej? Dzięki!
Pennf0lio

Używam iStat Menu 3, to jest naprawdę fajne. W tej chwili nie używam żadnej podkładki chłodzącej.
Haytham Elkhoja,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.