Jak przenieść system operacyjny na nowy dysk twardy?


17

Będę instalował nowy dysk twardy o pojemności 500 GB w moim Macbooku. Jest to aluminiowy, 13-calowy ekran z końca 2008 roku. Po zainstalowaniu, w jaki sposób mogę uzyskać system operacyjny w wersji 10.7 lub nowszej (pobrany z App Store) na nagi / niesformatowany dysk?


Dla osób, które chcą ponownie zainstalować wersję 10.6 lub wcześniejszą, to podobne pytanie powinno pomóc. Kroki są nieco inne w przypadku nowszych systemów, które mają Recovery HD i tych, które zostały dostarczone na DVD.
bmike

Nie jestem pewien, czy korzystasz z systemu OS X na nowym dysku twardym o pojemności 1 TB, który teraz znajduje się w komputerze MacBook. Jeśli tak, możesz użyć Migration Assistant, aby przenieść ustawienia użytkownika i dane z zewnętrznego dysku twardego do tworzenia kopii zapasowych (zakładam, że jest to kopia zapasowa Time Machine). Asystent migracji znajduje się w obszarze Aplikacje: Narzędzia: Asystent migracji .
quip

Czy nowy HD liczy się jako „nowy komputer”? Mówi tylko, że należy użyć kopii zapasowej wehikułu czasu, aby przywrócić komputer, który był źródłem kopii zapasowej. Lub jeśli nowy komputer korzysta z Asystenta migracji ...
user131141

Wiele odpowiedzi odnosi się do stron firm trzecich, w jaki sposób utworzyć rozruchowy dysk USB za pomocą instalatora systemu macOS. Komentując, pamiętaj, że dostępny jest również oficjalny samouczek .
Jari Keinänen

Odpowiedzi:


19

Będąc domownikiem 1 Maca i specjalistą IT obsługującym tylko komputery osobiste, miałem trudny czas, próbując wymyślić, jak ponownie załadować system OSX po śmierci dysku twardego Mac mojego męża. Mam nadzieję, że poprawnie zdiagnozowałem zły dysk twardy (podam moją metodę) i mam nadzieję, że to pomoże komuś tam. To prawdopodobnie przesada w wykonywaniu instrukcji, ale są ludzie z PC, którzy mogą spróbować pomóc (znacznie więcej) rzadkiemu krytycznemu problemowi z komputerem Mac. Zrobiłem większość tego z pamięci, więc mogłem pomylić etykietę tu czy tam. Proszę, skorzystaj ze zdrowego rozsądku, jeśli to zrobię i rozejrzyj się po ekranie w poszukiwaniu czegoś, co wygląda tak, jak mówię.

UWAGA : Ten proces działał tylko dlatego, że dysk twardy nadal mógł uzyskać dostęp do trybu odzyskiwania, przytrzymując Command + R podczas uruchamiania. Jeśli komputer Mac nie może uzyskać dostępu do tej funkcji, może to nie działać, ale dołączyłem inne przydatne rzeczy, takie jak odzyskiwanie plików z dysku.

Początkowy objaw: Mac mojego męża wyłączał się losowo przez pewien czas, ale my go widzieliśmy. Wreszcie, pewnego dnia po uruchomieniu zobaczył pasek postępu, który się wypełni, a następnie urządzenie się wyłączy. Oto proces, który zastosowałem:

Rzeczy, których będziesz potrzebować:

 • Adapter SATA / IDE na USB (mój był Vantec USB 2.0, ale to nie powinno mieć znaczenia. Pamiętaj, aby uzyskać taki z zewnętrznym źródłem zasilania. Nie miałem żadnych sukcesów z urządzeniami zasilanymi przez USB.
 • Komputer Mac z systemem OSX Lion lub nowszym (wcześniejsze wersje nie miały partycji odzyskiwania)
 • Nowy dysk twardy zgodny z komputerem Mac.
 • Wkrętak Torx T8 Mini
 • Mały śrubokręt krzyżakowy
 • Polecam : zimne piwo i dużo cierpliwości
 • Na wszelki wypadek, gdy ściągniesz gumową powłokę, będziesz potrzebować narzędzia do zdejmowania obudowy, takiego jak używane do wymiany ekranu telefonu komórkowego. http://www.amazon.com/dp/B004XVPDSG/ref=tsm_1_fb_lk

Krok 1: Rozwiąż problemy z urządzeniem

 1. Wyłącz urządzenie
 2. Przytrzymaj klawisze Command + R podczas uruchamiania urządzenia. Kontynuuj przytrzymywanie klawiszy, aż narzędzie Recovery Utility wyświetli monit o wybranie języka (szary ekran) ** UWAGA: ** Może być konieczne przytrzymanie klawiszy przez maksymalnie dwie minuty.
 3. Po wybraniu preferencji języka wybierz pozycję Narzędzie dyskowe z listy narzędzi.
 4. Wybierz dysk na lewym panelu nawigacyjnym (prawdopodobnie jest już wybrany)
 5. Kliknij przycisk Zweryfikuj dysk w Narzędziach dyskowych. Prawdopodobnie pokaże niektóre błędy. Kliknij przycisk Napraw dysk , który pojawi się dopiero po kliknięciu Weryfikuj . Rób to, dopóki nie wystąpią błędy lub (jak ja) pojawi się komunikat, że nie można naprawić dysku.
 6. Kliknij przycisk Zweryfikuj uprawnienia do dysku . Jeśli operacja zakończy się powodzeniem, kliknij Napraw uprawnienia dysku UWAGA. Może to rozwiązać problem. Jeśli nie otrzymałeś nieprzyjemnego komunikatu w kroku 5, mówiącego, że dysk jest uszkodzony, wykonaj kopię zapasową plików i tak dalej, dobrze dla ciebie! Spróbuj kanadyjskiego rozwiązywania problemów - w trybie doot (wątpliwości) Uruchom ponownie!

Krok 2: Usunięcie dysku twardego z komputera Mac

Oto świetny wizualny przewodnik po poniższych krokach: https://www.ifixit.com/Guide/MacBook+Pro+13-Inch+Unibody+Mid+2010+Hard+Drive+Replacement/4305

 1. Wyłącz MacBooka.
 2. Wyjmij dysk twardy z urządzenia, odkręcając 8 śrub z dolnej części MacBooka i zdejmując dolną pokrywę, uważając, aby nie pociągnąć za krawędzie, ponieważ spowoduje to ściągnięcie gumowej powłoki . Jeśli przypadkowo to zrobisz, wskazówka do naśladowania. Aby pociągnąć za pokrywę, połóż palce na zawiasie ekranu MacBooka (od dołu) i wyjmij z metalowej części pod gumową osłoną.
 3. Zobaczysz mały czarny pasek przytrzymany dwoma śrubami tuż obok dysku twardego. Należy go usunąć przed wyciągnięciem dysku twardego.
 4. Jeśli twój dysk twardy jest OEM, powinien być plastikowy zaczep, który należy delikatnie pociągnąć, aby unieść dysk twardy, zachowując ostrożność w stosunku do kabla SATA
 5. Delikatnie pociągnij za złącze kabla umieszczone na końcu dysku twardego skierowane na zewnątrz obudowy, aby odłączyć dysk twardy.

Jeśli popsułeś i zdjąłeś gumową powłokę:

 1. Po zakończeniu zdejmowania dolnej pokrywy wyjmij narzędzie do usuwania skrzynek z listy rzeczy, których będziesz potrzebować, starannie zamawiając z nowym dyskiem twardym za jedyne 1 USD
 2. Przytrzymaj gumową powłokę na metalowej obudowie metalową częścią (wewnątrz pokrywy) skierowaną do siebie.
 3. Delikatnie wsuń krawędź narzędzia do wyjmowania skrzynek pod krawędzie gumowej powłoki, tak aby krawędź narzędzia była skierowana w twoją stronę, a następnie unieś krawędź ponad krawędź metalowego podłoża.
 4. Powoli przesuwaj narzędzie po krawędzi, unosząc gumę z powrotem na miejsce, zachowując szczególną ostrożność w rogach.
 5. Odłóż tylną płytę i nie oddychaj nią, w przeciwnym razie gumowe rzeczy ponownie odpadną.

Krok 3: Używanie komputera i Eksploratora HFS do odzyskiwania plików

 1. Pobierz HFS Explorer i zainstaluj go na swoim komputerze ( http://www.catacombae.org/hfsexplorer/ )
 2. Podłącz usunięty dysk twardy do urządzenia SATA / IDE do urządzenia USB. Do podłączenia będą dwa kable, które są kierunkowe. Mniejsza wtyczka to kabel danych, który przechodzi do prostokątnego złącza USB. Drugi idzie do kabla zasilającego. Jeśli kupiłeś to samo, co ja, istnieje złącze, które dostosowuje standardowe złącze zasilania do SATA. Na tym kablu znajduje się wyłącznik zasilania.
 3. Podłącz kabel USB do komputera i włącz przełącznik zasilania na kablu (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś).
 4. Powinieneś usłyszeć dzwonek urządzenia w systemie Windows lub możesz sprawdzić, czy sterownik urządzenia został rozpoznany i zainstalowany w Menedżerze urządzeń. Uwaga: nie zobaczysz go jako dysku twardego, ponieważ format dysku Mac nie jest diurectally zgodny jako dysk twardy z systemem Windows.
 5. Otwórz HFS Explorer i kliknij Plik> Załaduj system plików z urządzenia
 6. Nie udało mi się użyć przycisku AutoDetect, ale możesz spróbować. Wybrałem przycisk radiowy Wybierz urządzenie , a następnie w menu rozwijanym Wykryte urządzenia i kliknij Załaduj
 7. Wybierz pliki i foldery, których kopię zapasową chcesz utworzyć w drzewie po lewej stronie, tak jak w przypadku dowolnego drzewa Eksploratora (lub programu Finder dla Ciebie, podgląd Maca), a następnie kliknij przycisk Wyodrębnij . Pliki mojego męża znajdowały się na drugiej partycji w folderze Użytkownicy> [Nazwa użytkownika] .
 8. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wyodrębnić pliki do wybranej lokalizacji. Trzeba będzie opiekować się nim, ponieważ istnieje wiele nazw plików Mac, które nie są w porządku w systemie Windows. Użyłem funkcji „Auto-Rename” i działała płynnie.

Krok 4: Instalowanie OSX na nowym dysku twardym

Jeśli nadal jesteś ze mną, otwórz drugie piwo, ponieważ prawdopodobnie skończyłeś pierwsze. To była najbardziej frustrująca część badań. Gdy użyjesz Google: „Jak załadować OSX na nowy dysk twardy przy użyciu komputera”, otrzymasz kilka świetnych sugestii dotyczących korzystania z VM Virtual Box, co oznacza, że ​​musisz otrzymać kopię obciążenia OSX. Cóż, moje zdarzyło się znajdować na tym bardzo zepsutym dysku twardym Mac, a Mac można uruchomić tylko na Macu. Grr ... Więc spróbowałem. Mam nadzieję, że to zadziała dla ciebie.

 1. Zainstaluj NOWY dysk twardy z powrotem w komputerze Mac. Zanim to zrobisz, istnieje kilka wkręcanych pinów, które znajdują się po bokach starego dysku twardego, które będziesz musiał przytrzymać nowy dysk twardy w miejscu. Użyj śrubokręta Torx T8 mini, aby je wyjąć i umieścić na bokach nowego dysku. Utrzymają one twój nowy dysk w miejscu. Umieść kilka śrub w przeciwległych rogach dolnej płyty, aby przytrzymać ją w miejscu i chronić wszystkie cenne kawałki. Nie włączaj jeszcze komputera Mac
 2. Podłącz urządzenie OLD do złącza SATA / IDE, podłącz USB do komputera Mac i włącz zasilanie nowego dysku twardego
 3. Przytrzymaj klawisz Opcja i włącz urządzenie, aby wybrać urządzenie, z którego chcesz uruchomić komputer.
 4. Wybierz stary dysk twardy (prawdopodobnie o nazwie Recovery_ [coś]), gdy pojawi się monit o wybranie urządzenia rozruchowego.
 5. Sekwencja rozruchu przeniesie Cię do menu Mac Recovery Utilities
 6. Wybierz opcję Narzędzia dyskowe z menu
 7. Wybierz NOWY dysk z listy po lewej stronie i kliknij Zweryfikuj dysk . To powinno wyjść czysto
 8. Kliknij opcję Wymaż w Narzędziu dyskowym i uzupełnij format dysku twardego za pomocą opcji Mac OS Extended (Journaled)
 9. Jeśli chcesz, podziel dysk na partycje za pomocą opcji Partycja i ustaw liczbę i rozmiar partycji na żądany rozmiar.
 10. Wyjdź z Narzędzia dyskowego za pomocą menu w lewym górnym rogu
 11. W menu odzyskiwania kliknij opcję Zainstaluj ponownie OSX
 12. Jeśli zostanie wyświetlony monit o połączenie z siecią bezprzewodową, możesz albo podłączyć ją do kabla Ethernet, aby przyspieszyć, lub kliknąć ikonę Sieć bezprzewodowa w prawym górnym rogu górnego paska narzędzi, aby wyszukać identyfikator SSID do połączenia. Umożliwi to korzystanie z opcji odzyskiwania online w celu pobrania systemu operacyjnego.
 13. Postępuj zgodnie z instrukcjami i wprowadź dane logowania do iTunes
 14. Po wyświetleniu monitu o wybranie dysku do instalacji wybierz dysk (lub partycję), na którym chcesz zainstalować OSX na NOWYM dysku twardym i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby rozpocząć instalację.
 15. WAŻNE Gdy nastąpi ponowne uruchomienie po pobraniu, jeśli instalacja utknie na dyskach weryfikacyjnych lub pokaże objawy pikselizacji na pasku postępu i odpowiedni tekst stanu, przytrzymaj przycisk zasilania na komputerze Mac, aby go zamknąć. GRATULACJE! Udało ci się zdiagnozować, że stary dysk twardy jest zły. ;-) Jeśli tak się stanie, a instalacja się nie powiedzie, wyciągnij kabel USB z adaptera SATA / IDE na USB z portu USB, przytrzymaj klawisz Control i włącz komputer Mac. Wybierz opcję Zainstaluj dysk OS X jako urządzenie rozruchowe.
 16. Poczekaj na wieczność ... wypij jeszcze kilka piw ... Voila.

12

Właśnie zainstalowałem nowy dysk SSD 500 GB na moim MacBooku Pro 17 "(początek 2011 r.) I użyłem Carbon Copy Cloner do sklonowania zawartości mojego obecnego dysku twardego na nowy. Działa to dobrze, jeśli masz już działający dysk twardy na komputerze Mac ; i powinieneś sklonować dysk przed zainstalowaniem nowego dysku twardego. Możesz podłączyć dysk twardy zewnętrznie do komputera MacBook Pro za pomocą adaptera. Klonowanie można łatwo wykonać, a testowanie instalacji odbywa się poprzez ponowne uruchomienie komputera Mac i przytrzymanie opcji „ "Wybierz nowy dysk twardy z listy, a szybko dowiesz się, czy został pomyślnie sklonowany, czy nie.

Jeśli potrzebujesz czystej instalacji systemu OS X, musisz użyć rozruchowego napędu USB. W tym samouczku opisano, jak to zrobić.


Zamiast Carbon Copy użyłem SuperDuper, aby przenieść dane mojego starego dysku twardego na nowy: shirt-pocket.com/SuperDuper
cweiske

9

Najłatwiejszy sposób , z najmniejszą liczbą kroków i bez pendrive'a ani klonowania (ani itp.): Instalacja internetowa.

Z komputerem Mac w pobliżu zaufanego punktu dostępu Wi-Fi lub podłączonym do sieci Ethernet ...

 1. Podczas uruchamiania przytrzymaj przycisk, command + raż zobaczysz obraz globu. Zobaczysz komunikat: „Rozpoczęcie odzyskiwania z Internetu. To może zająć chwilę.'

 2. W przypadku Wi-Fi wybierz sieć i wprowadź hasło. Może się wydawać, że Twoje hasło zostało odrzucone na sekundę - poczekaj chwilę.

 3. Rozpocznie się instalacja internetowa !!! Zobaczysz pasek stanu odliczający z obrazem kuli powyżej.

 4. Wybierz swój język.

 5. Pojawią się narzędzia OS X.

 6. Wybierz „Narzędzie dyskowe” - zgromadzi informacje w twoim systemie.

 7. Wybierz nowy dysk twardy z paska bocznego.

 8. Wybierz zakładkę „Usuń”.

 9. Wybierz format i nadaj mu nazwę.

 10. Kliknij „usuń”

 11. Dysk twardy jest sformatowany - nowy pasek z nazwą, którą masz, pojawi się na pasku bocznym.

 12. Zamknij „Narzędzie dyskowe”; będziesz sprowadzony do OS X Utilities automagicznie .

 13. Wybierz „Zainstaluj ponownie OS X”

 14. Wybierz „kontynuuj” i „zaakceptuj” na różnych ekranach, aż pojawi się monit o wybranie dysku, który chcesz zainstalować OS X.

 15. Wybierz świeżo wybity dysk twardy i kliknij „zainstaluj”

 16. Rozpocznie się pobieranie OS X! Jesteś w domu wolny!


1
Ups Na początku nie wybrałem Narzędzia dyskowego. I nie widziałem żadnego wyjścia poza ponownym uruchomieniem i ponownym przejściem przez proces. Ale to zdecydowanie sposób na zrobienie tego! Myślałem w systemie Linux / Windows o stworzeniu ISO, a następnie uruchomieniu z tego. I byłoby miło ... ale to bardzo ułatwiło!
davewasthere

1
Doskonałe instrukcje pod każdym względem! Dobra robota! Musiałem użyć klawiatury systemu Windows, ponieważ moja klawiatura Mac jest bezprzewodowa. Użyłem klawisza Windows + r. Działał idealnie.
markthegrea

2
To jest właśnie cel tego wątku i powinna być faktyczną odpowiedzią, ponieważ jest tak czysty. Mam na myśli, że OP nie chciał żadnych porad na temat rozwiązywania problemów, prawda?
Vijay Kumar Kanta

6

Będziesz potrzebował napędu USB Recovery lub zainstalować CD.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​ponieważ twój stary dysk twardy działa dobrze i jest skonfigurowany jako zewnętrzny, możesz z niego uruchomić: Przytrzymaj klawisz „Opcja” podczas uruchamiania, aż zobaczysz swój dysk. Jeśli zobaczysz tutaj „Partycję odzyskiwania”, wybierz ją. Konieczne może być ponowne dołączenie do sieci Wi-Fi tutaj.

Uwaga: zdecydowanie zaleca się podłączenie kabla Ethernet do routera. Instalator do pobrania dla systemu Mac OS X to duży plik. Kliknij „Zainstaluj Mac OS X”, pamiętaj, aby wybrać nowy wewnętrzny dysk twardy i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Jeśli nie widziałeś partycji odzyskiwania, przejdź do następnego kroku.

Jeśli nie widziałeś partycji odzyskiwania, będziesz potrzebować napędu USB o pojemności co najmniej 2 GB do instalacji odzyskiwania przez Internet lub 16 GB do instalacji bezpośredniej. Wybierz stary dysk twardy, aby kontynuować uruchamianie.

Stamtąd będziesz mógł wykonać ten samouczek na temat tworzenia dysku odzyskiwania USB:

http://osxdaily.com/2014/10/16/make-os-x-yosemite-boot-install-drive/

Zainstaluj OS X powinien sformatować się automatycznie, ale aby mieć pewność, że uzyskasz dobrą, czystą instalację: Przejdź do Narzędzia dyskowego i wybierz nowy dysk twardy z lewego pola. Powinien być oznaczony jako „Bez tytułu”. Kliknij zakładkę „Usuń”, a dla „Format:” wybierz „Mac OS Extended (Journaled). Dla„ Nazwa: ”użyj cokolwiek lubisz.

Kliknij przycisk „Usuń”, a dysk zostanie sformatowany. Wyjdź z Narzędzia dyskowego, co spowoduje powrót do „Zainstaluj Mac OS X” lub „Zainstaluj ponownie nową kopię OS X”. Kliknij i postępuj zgodnie z instrukcjami. Teraz musisz tylko czekać!

Niektóre uwagi:

Przywracanie z Time Machine działa tylko wtedy, gdy masz skonfigurowane Time Machine, Disk First Aid służy do naprawy już sformatowanego napędu, a Get Help wyjaśnia dostępne funkcje.

Pamiętaj, że możesz ponownie uruchomić tryb odzyskiwania i uruchomić Narzędzia dyskowe, ponieważ pozwoli to zaoszczędzić czas w przyszłości, jeśli Mac zacznie działać nieprawidłowo.


Dziękujemy, że do tej pory działało! Dostaję menu z narzędziami OS X. Przywróć z wehikułu czasu, zainstaluj ponownie nową kopię OS X, uzyskaj pomoc lub narzędzie dyskowe. Który jest prawidłowy?
user131141,

Dodano kilka zmian, chętnie pomogę!
Rampant,

5

OSXDaily ma wspaniały przewodnik na temat tworzenia rozruchowego napędu USB dla Yosemite, najnowszej wersji OS X. Pozwoli ci to zainstalować system operacyjny na nowym dysku twardym.

Będziesz potrzebował dwóch rzeczy:

 • Dysk flash 16 GB
 • Kopia „Zainstaluj Yosemite”, którą można bezpłatnie pobrać ze sklepu Apple App Store

Ten przewodnik poprowadzi Cię również przez proces instalacji.

Mam nadzieję że to pomoże!


1
To nie będzie działać na wspomnianym komputerze Mac. Najnowszy obsługiwany system MacBook4,1 to 10.7.5. Zamień Yosemite na Lion!
klanomath

Ach, dobry chwyt. Przeczytałem „aluminium” i doszedłem do wniosków, haha. Zaktualizowałem odpowiedź. Dzięki!
humcat

1
Hmm, to MacBook 5,1, który obsługuje Yosemite ... Baza danych oszalała.
Cofnąłem

Haha, zrozumiano: P
humcat

1

Szybko i łatwo: znajdź i odkurz systemowe dyski DVD, przywróć napęd optyczny, usuwając okruchy znajdujące się w nim i zainstaluj system Mac OS X 10.5.5 (Leopard).

;-)


0

Po włączeniu zasilania zaczekaj, Command + Option + Ra system zostanie uruchomiony w trybie odzyskiwania.

Potem trzeba sformatować HD Mac OS Extended (Journaled)za pomocą Disk Utility opcji i następnie zainstalować nowy system operacyjny poprzez Ponowna instalacja OS X opcji.

Naprawdę pod wrażeniem tego.


-2

Robisz to ciężko, a wiele osób nie będzie w stanie zobaczyć trzeciego rozwijanego menu, aby ustawić to poprawnie. Najpierw sformatuj swój kij lub inne urządzenie do grubego systemu Windows, a następnie usuń je ponownie, ale ustaw na dziennik Mac i wow ... masz rozwijane menu. Samo ustawienie w dzienniku nie da ci wszystkich pasków menu ... tylko dwóch górnych. Pobierz aplikację ze sklepu z aplikacjami, aby zainstalować, ale nie naciskaj Kontynuuj lub zainstalujesz i zniknie, więc nie będziesz mógł jej skopiować. Przytrzymaj klawisz opcji, przeciągnij go do patyka lub cokolwiek, poczekaj 22 minuty i już go masz. Zrób kolejną kopię z tej kopii na biurku lub innym dysku i pamiętaj, aby jej nie zgubić.

Zajęło mi to trzy wolne dni, żeby to rozgryźć. Rozmawiałem z mnóstwem czarodziejów, dorosłych i informatyków, a żaden z nich nie zrozumiał mnie poprawnie. Ale, o rany, naprawdę są mądrzy ... zwłaszcza dzieci. Wspaniale jest więc oddać coś, gdy czułem się tak ułomny przez te wszystkie lata.

„Jak sformatować dysk przenośny lub dysk, aby zaakceptować” Zainstaluj OS X El Capitan.app ”


-3

Mój MacBook pod koniec 2009 roku nie uruchomił się poprawnie i okazało się, że na starym dysku twardym wystąpiły błędy We / Wy. Kupiłem nowy dysk twardy Kingston SSD, a następnie zmieniłem go na starego Toshibę. Następnie podłączyłem starą Toshibę do komputera za pomocą kabla interfejsu USB i uruchomiłem komputer w trybie odzyskiwania (Command + R wciśnięty podczas włączania). Za pomocą narzędzi wymazałem nowy dysk twardy przy użyciu domyślnych opcji i wykonałem nową instalację OSX za pomocą mojego WiFi. Po zainstalowaniu OSX automatycznie zasugerował import aplikacji, ustawień itp. Ze starego dysku twardego nadal podłączonego przez USB. Wszystko działa teraz jak urok. Nie jest wymagana timemachine ani klonowanie. Używam najnowszej wersji OSX dostępnej dla MacBooka z końca 2009 roku. Mam nadzieję że to pomoże!


1
Czym różni się to od poprzednich odpowiedzi?
Jaime Santa Cruz,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.