Jak mogę ustawić ustawienia wyświetlania za pomocą wiersza poleceń


14

Chciałbym skonfigurować właściwość „Skalowane” mojego wyświetlacza Macbooka Pro za pomocą wiersza poleceń. Jak mogłem to zrobić?

Odpowiedzi:


8

Mam MacBooka Pro z początku 2013 r. Z wyświetlaczem Retina i systemem OS X 10.8.5. Przetestowałem narzędzie wiersza polecenia cscreen i działa ono w celu zmiany rozdzielczości za pomocą wiersza polecenia. Możesz pobrać cscreenIntel.dmg z podanego linku. W terminalu użyj cscreen -hdo wyprowadzenia wewnętrznej informacji pomocy. Przykład zastosowania:cscreen -d 32 -x 1680 -y 1050

BTW O ile mi wiadomo Wersje OS X oparte na procesorach Intel nie zawierają natywnego pliku wykonywalnego i dlaczego wskazuję ci narzędzie innej firmy.


1
Nie działało dla mnie na komputerze z systemem operacyjnym OS X Yosemite 10.10.5.
user674669,

Użyj displayplacer dla nowych wersji macOS i dla konfiguracji z wieloma monitorami. Więcej informacji w mojej odpowiedzi poniżej.
Jake Hilborn

15

Użyj screenresolution w nowszych wersjach systemu operacyjnego

 git clone https://github.com/jhford/screenresolution.git
 cd screenresolution
 make dmg
 ./screenresolution set 1920x1080x32@60

csreen nic dla mnie nie zrobił na OS X 10.10.5. Te kroki zadziałały dla mnie.


1
Tylko do wiadomości, że to narzędzie jest teraz dostępne również w Homebrew dla bardzo łatwej instalacji: brew install screenresolutionale niestety nie obsługuje rozdzielczości Retina.
James

6

Aby ustawić rozdzielczości, obroty, odbicie lustrzane i pozycjonowanie wielu wyświetlaczy za pomocą terminala, użyj displayplacer .

Wykonaj, displayplacer listaby wyświetlić możliwe rozdzielczości ekranu. Będziesz chciał użyć tych oznaczonych jakoscaling:on

Następnie wykonaj polecenie podobne do tego, aby ustawić konfigurację displayplacer "id:A46D2F5E-487B-CC69-C588-ECFD519016E5 res:1920x1080 scaling:on origin:(0,0) degree:0"

Dostępne również przez Homebrew: brew tap jakehilborn/jakehilborn && brew install displayplacer


2

Zobacz RDM , który można zainstalować za pomocą:

brew cask install avibrazil-rdm

Nie jest dobrze udokumentowany, ale ten sam plik wykonywalny, który uruchamia GUI, może być również używany za pomocą wiersza poleceń, więc po instalacji możesz uruchomić ...

/Applications/RDM.app/Contents/MacOS/SetResX --modes

... wyświetli listę wszystkich dostępnych opcji, w tym współczynnik „skali” dla trybów Retina / HiDPI. Następnie możesz ustawić żądany tryb, np.

/Applications/RDM.app/Contents/MacOS/SetResX -w 1680 -h 1050 -s 2.0

Jeśli uruchomisz plik binarny za pomocą wiersza poleceń bez argumentu, wyświetli się lista wszystkich opcji wiersza poleceń, a następnie uruchomi GUI. Lub spójrz bezpośrednio na źródło, aby je zobaczyć: https://github.com/avibrazil/RDM/blob/master/main.mm

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.