Czy można wyłączyć rozszerzenia Safari podczas korzystania z prywatnego przeglądania?


17

Niedawno przestawiłem się z Chrome na Safari dla kilku wybranych aplikacji internetowych i odkryłem, że nie mogłem wyłączyć rozszerzeń takich jak Lastpass podczas prywatnego przeglądania, a przynajmniej nie najwyraźniej tak jak w Chrome (który domyślnie wyłącza rozszerzenia w Incognito).

Czy można to zrobić za pomocą interfejsu Safari? Mam fragment Applescript, którego używam do wyłączania rozszerzeń i włączania ich z powrotem, gdy skończę, ale jest to trochę kłopotliwe i chciałbym, aby było to domyślne ustawienie dla Prywatnego przeglądania.


To naprawdę musi być funkcja, zwłaszcza że Apple coraz częściej rozlicza się jako firma zajmująca się prywatnością. W rzeczywistości pójdę o krok dalej i stwierdzę, że powinno to być zachowanie domyślne.
Wowfunhappy

Odpowiedzi:


5

Znacznie łatwiejszym sposobem na wykonanie tej czynności jest włączenie Menu rozwijania w Preferencjach Safari -> Zaawansowane -> Na dole możesz to zaznaczyć, aby mieć menu Rozwijaj na pasku menu do safari. Tutaj możesz wybrać z rozwijanego menu „Wyłącz rozszerzenia”, które całkowicie je wyłączą zarówno dla prywatnych, jak i nieprywatnych okien, ale aktywacja i dezaktywacja dodatków jest niezwykle szybka i bezproblemowa.

Ustawienie domyślnego okna / kart prywatnych na wyłączenie rozszerzeń nie jest niestety opcją w ustawieniach Safari. Jest to jednak łatwe rozwiązanie problemu jednym kliknięciem.

Ponownie kroki są następujące:

Safari -> Preferences -> Advanced Tab -> check "Show Develop menu in menu bar"

Teraz możesz kliknąć menu rozwijane Develop i kliknąć „Disable Extensions”, a także inne opcje, takie jak javascript, obrazy, style i wiele więcej!

Działa to z Safari 9.0 - 11.0


0

Cóż, najprostszym sposobem byłoby użycie Automatora do stworzenia usługi, która najpierw „robi” fragment kodu Apple, a następnie „wywołuje” pozycję menu Safari „Nowe okno prywatne”.
Użyj akcji Automatora „nagraj moje działania” i kliknij „Safari> Plik> Nowe okno prywatne”.

Ale można uzyskać bardziej zwarty wynik, dodając ten kod do istniejącego fragmentu skryptu:

tell application "System Events" to ¬
tell process "Safari" to click menu item "Neues privates Fenster" of ¬
     (menu of menu bar item "Ablage" of menu bar 1)

--   (Insert localized strings for my menu names: "Files" "New ..."

W tym celu wybierz „Safari> Usługi> twoja usługa” lub nawet „skrót twoja usługa” poprzez: „Preferencje systemowe> klawiatura> skróty> usługi”.


0

To kolejny sposób na osiągnięcie celu bez korzystania z Safari. Do prywatnego przeglądania pobierz i korzystaj z przeglądarki Opera. Ma wbudowany VPN, który znacznie poprawi twoje prywatne doświadczenia związane z przeglądaniem. HTH

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.