Jak wykluczyć określony folder z wyszukiwania w centrum uwagi, ale nie z okna wyszukiwania?


3

Próbuję skonfigurować komputer Mac, aby wykluczył pliki z folderu o nazwie „XYZ” z wyników wyszukiwania tylko w centrum uwagi. Powodem jest to, że te pliki są w większości prywatne i nie chcę, aby pojawiały się podczas wyszukiwania w centrum uwagi.

Jednak nadal chcę móc je przeszukiwać w oknie wyszukiwarki, gdzie mam nieco większą kontrolę niż w świetle reflektorów. (Aby wyjaśnić, szukaj normalnie za pomocą alt + Command + spacja, wyklucz folder z komendy + spacja). Masz pomysł, jak coś takiego można zrobić?

Odpowiedzi:


3

Z mojego doświadczenia wykluczenie folderu z indeksowania Spotlight spowoduje, że pliki / foldery nie będą się wyświetlać podczas wyszukiwania w Spotlight (polecenie + spacja), ale nadal pozwoli ci otworzyć ten folder w wyszukiwarce i użyć paska wyszukiwania w prawym górnym rogu wyszukiwarki do wyszukiwania tylko w tym folderze. Wyobrażam sobie, że wyszukiwanie nieindeksowanego folderu oznacza, że ​​OSX przeszuka w czasie rzeczywistym lub tymczasowo zindeksuje folder, aby umożliwić Ci wyszukiwanie folderu, który został wykluczony z głównego indeksu Spotlight, a następnie usunięcie go po zamknięciu Okno Findera.

Upewnij się, że po wpisaniu wyszukiwanych słów w pasku wyszukiwania klikniesz nazwę swojego folderu / dysku w kryteriach „Szukaj” na wyświetlonym szarym pasku (jak pokazano poniżej).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Aby wykluczyć folder z pojawiania się w wyszukiwaniu Spotlight, a zatem zindeksować, przejdź do: Preferencje systemowe> Spotlight> karta Prywatność, a następnie kliknij + i wybierz folder, który chcesz wykluczyć: wprowadź opis zdjęcia tutaj


3

OS X używa indeksu Spotlight zarówno do wyszukiwania „Spotlight”, jak i wyszukiwania „Finder”. Nie sądzę, że można wykluczyć coś z jednego, a nie drugiego, ponieważ są to technicznie wyszukiwania „Spotlight”, tylko z różnymi reprezentacjami graficznymi.


Być może istnieje sposób, aby nadać tym plikom i folderom określony atrybut, który wyklucza je z wyszukiwania „Stoplight”…?
Pierre-Louis,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.