Odpowiednik Baretail systemu Windows


17

Czy jest jakaś alternatywa dla Baretail systemu Windows ?

To, czego szukam, to graficzna Baretail? Właściwie to nie obchodzi mnie to, że jest graficzna, ale chcę mieć kolory (linie z BŁĘDEM na czerwono, linie z OSTRZEŻENIE na żółto i tak dalej ...) I chcę, żeby zachowywała się jak „idealna msgstr " tail -foznacza, że ​​chcę, aby był nieinwazyjny (nie zapobiega usuwaniu plików). Ale zawsze na zegarku (jeśli plik zostanie usunięty, odtworzony i ponownie w nim zapisany, narzędzie zacznie go ponownie wyświetlać).

W każdym razie tail -fmile widziane jest każde narzędzie, które lepiej interpretuje graficznie .


Dodano głosowanie up. Mam nadzieję, że jakoś to zderza. Jestem zdesperowany, by znaleźć coś dla OSX z funkcjami gołego ogona.
Matthew Lund

Odpowiedzi:5

Używam „Konsoli” jako ogólnej przeglądarki dziennika. (Pochodzi z komputerem Mac jako narzędzie systemowe)

Możesz otwierać pliki i będzie to działało jak ogon, ale również będzie miało możliwości filtrowania. Brak kodowania kolorami (jestem tego świadomy) ...


3

Chociaż nie robi to koloryzacji, jeśli go użyjesz tail -F(duże F zamiast małego F), aktywność tail będzie kontynuowała śledzenie pliku, jeśli zostanie on usunięty i / lub obcięty i zastąpiony nowym plikiem o tej samej nazwie.

Dokładnie ze strony tail(1)man:

-F
Opcja -F implikuje opcję -f, ale tail sprawdza również, czy nazwa obserwowanego pliku została zmieniona lub obrócona. Plik jest zamykany i ponownie otwierany, gdy tail wykryje, że odczytywana nazwa pliku ma nowy numer i-węzła. Opcja -F jest ignorowana, jeśli odczytuje ze standardowego wejścia, a nie pliku.


2

Jest to alternatywa, Glogg , i wkrótce zostanie wydana na komputery Mac.

Nie mogłem znaleźć nic więcej.


Tak, dzięki. Chyba będę musiał trzymać się starego, dobrego ogona -f w Terminalu: D
tisek

Minęły dwa lata, a na tej stronie wciąż jest napisane: „Wkrótce spodziewana jest także wersja Mac OS X”. LOL. Przynajmniej jest to oprogramowanie typu open source, więc pozostaje to odpowiedzią dla każdego, kto chce wykonać dodatkowe podnoszenie ciężarów :)
Chris W. Rea

Jestem wielkim fanem BareTail, a ostatnio przeszedłem na Linuksa. Dla każdego, kto natknie się na to w przyszłości, wydaje się, że jest to najbliższa rzecz BareTail, którą znalazłem podczas moich poszukiwań. Ma nawet dopasowanie wyrażenia regularnego do podświetlania linii i tak dalej.
Frito,

2

Wiem, że to stare pytanie, ale w końcu opracowywane jest bardziej nowoczesne. Zobacz Tail Blazer

Oświadczenie: jest to projekt typu open source, a ja jestem programistą


Pozytywnie oceniany, ponieważ odpowiada na pytanie. Pamiętaj jednak, że dobrym zwyczajem Stackexchange jest ujawnienie powiązania z rekomendacją produktu w celu zachowania określonej obiektywności. Podaj w swojej odpowiedzi, że opracowałeś tę aplikację. Dziękuję Ci!
Saaru Lindestøkke

O MÓJ BOŻE! ... Mind Blown ...
oikonomopo

1
Jednak wydaje się, że jest to oprogramowanie tylko dla systemu Windows ...
mperrin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.