Połączenie z IP trwa dłużej niż nazwa


1

Widzę zachowanie z mojego komputera Mac mini, które mnie dezorientuje, mam nadzieję, że ktoś jeszcze to widział;

Podczas łączenia się z komputerem Mac mini z komputera Macbook pro połączenie z nazwą komputera jest natychmiastowe, ale połączenie z adresem IP zajmuje kilka sekund (10-15). Wydaje mi się to sprzeczne z intuicją, ponieważ połączenie z nazwą wiąże się z dodatkowym etapem wyszukiwania nazwy. Sądzę, że połączenie z adresem IP byłoby natychmiastowe.

Czy ktoś wie, dlaczego tak jest lub jak wyeliminować opóźnienie?


Podaj więcej szczegółów na temat problemu. Np. Jaki rodzaj połączenia nawiązujesz (np. Udostępnianie plików w Finderze, SSH, udostępnianie ekranu itp.), Jakiej nazwy komputera używasz (np. Nazwa lokalna, pełna nazwa DNS itp.) I jaka jest konfiguracja sieci (np. zarówno w sieci bezprzewodowej za routerem domowym)?
Gordon Davisson,

Połączenie Vnc, przy użyciu nazwy komputera „zim”, która jest ustawiona na ip, gdy komputer łączy się z siecią za pośrednictwem dynamicznego dns. Sieć jest dość prosta, dhcp, ale z serwerem dns dla nazw w sieci lokalnej. Oba komputery są na tym samym przełączniku. Połączenie przez Debian nie powoduje tego opóźnienia.
Jeff Welling,

Odpowiedzi:


2

To tylko przypuszczenie, ale kiedy używasz adresu IP, możesz spróbować wykonać odwrotne wyszukiwanie DNS, aby uzyskać powiązaną nazwę, i poświęcić trochę czasu.


Możesz przetestować ten dobry pomysł, mierząc różne czasy ping xi ping -n yzmieniając adres, aby uniknąć przyspieszenia pamięci podręcznej. duże strony internetowe zwykle mają wwwX dla co najmniej 10 adresów aliasowanych do głównej www
bmike

1

Kiedy łączysz się według nazwy, prawdopodobnie łączysz się z adresem lokalnym łącza IPv6 zamiast adresu v4.


Wygląda na to, że nazwa może się tak szybko łączyć, ale nie sądzę, żeby to wyjaśniało, dlaczego próba połączenia z adresem ipv4 zabiera tyle czasu. Czy uważasz, że traktuje on adres ipv4 jako ipv6?
Jeff Welling,

1
Nie. Prawdopodobnie strona zdalna dokonuje wstecznego wyszukiwania DNS w stosunku do twojego adresu v4, który przekroczył limit czasu.
bahamat,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.