Yahoo Search przejął wszystkie moje przeglądarki internetowe (Safari, Firefox). Jak usunąć adware / malware?


12

Dzisiaj zainstalowałem program, który znam i którego wcześniej używałem pod nazwą Filezilla przy użyciu SourceForge. Nigdy wcześniej nie miałem z tym problemu i odinstalowałem go tylko dlatego, że go nie potrzebowałem. Więc przeniosłem się, aby zainstalować go ponownie i pomyślałem, że to dziwne, że ciągle pytał o pozwolenie na klucz (więc powiedziałem nie). Nagle moja przeglądarka Firefox zniknęła, miałem zainstalowane jakieś oprogramowanie, którego nie interesowałem, oraz kolejną nieprzyjemną niespodziankę: za każdym razem, gdy ładuję firefox LUB wyszukuje wyszukiwarkę Safari Yahoo, chociaż domyślnie dla Safari jest wyszukiwarka google. Jak to naprawić? Próbuję usunąć program, z którego pochodzi, ale mówi, że jest „w użyciu”, ale kiedy ściągam menedżera zadań, wszystko, co się wyświetla, to Finder i Microsoft Word. Jakieś słowo o tym, jak mogę usunąć ukryte adware / złośliwe oprogramowanie?


Znasz to imię?
Buscar웃

jeśli działa, użyj cmd + alt + esc, a następnie stamtąd go zabij.
Buscar웃

Odpowiedzi:


9

Więc po pobraniu Vuze'a jakiś czas temu skończyłem z przekierowaniami api.mybrowserbar i garścią rzeczy wskazujących na coś zwanego Spigot, deterministycznie uderzając w moją przepustowość i ogólnie doświadczenie internetowe.

Niestety, zakłada to pewną znajomość wiersza poleceń i struktur plików.

Rozwiązanie grep jest twoim przyjacielem.

Otwórz Terminal i przejdź do /Users/YOUR_COMPUTER_USERNAME/Library/Application Support/Google/Chrome

YOUR_COMPUTER_USERNAME musi oczywiście zostać zastąpiony nazwą użytkownika komputera, możesz go pobrać, uruchamiając whoami polecenie w terminalu.

grep -rnw '.' -e 'spigot' i grep -rnw '.' -e 'api.mybrowserbar'

wejdź tam i usuń to gówno.

W najbardziej irytującym przypadku ich genialne oprogramowanie stało się domyślną stroną restartu, gdy chrom niespodziewanie ulega awarii. Ta mała ciekawostka znajduje się głęboko w rodzaju ogromnej plamy JSON

/Users/YOUR_COMPUTER_USERNAME/Library/Application Support/Google/Chrome/Default/Preferences


2

Ta odpowiedź dotyczy użytkownika Mac, w szczególności OS X 10.11 (El Capitan).

Powiedziałem jednak, że ustawiam wszystkie moje maszyny dokładnie tymi samymi programami (ponownie tylko maszyny Mac), a nawet specyficznymi wersjami (przeglądarki itp.), Zobacz, dlaczego jest to istotne tutaj - & gt; Spośród urządzeń, które docierają do Internetu, Mac Pro, Mac Mini lub MacBook Pro 17 nie uległy zmianie. * Nie będę podawał specyfikacji sprzętowych, bo będę tu cały dzień. Dotyczy to tylko MacBooka Pro 15 (model 2013) za pośrednictwem Google Chrome.

Część mojej pracy polega na znajdowaniu i kończeniu takich problemów, więc przeprowadziłem trochę badań na ten temat i oto, co wymyśliłem, mam nadzieję, że pomoże to komuś:

W tym przypadku niektóre „rozszerzenia” Chrome wydają się tam wracać na listę rozszerzeń. Oto niewielka lista rozszerzeń instalowanych bez zgody użytkownika: „Amazon Shopping Assistant by Spigot”, „Domain Error Assistant”, „Ebay Shopping Assistant by Spigot” i „Slick Savings”. W moim przypadku zawężam moje dzienniki do rozszerzenia o nazwie „asystent błędu domeny”, który jest pierwszym zainstalowanym bez zgody użytkownika. Wyszukiwarka yahoo pojawiła się nieubłaganie nawet po usunięciu całej pamięci podręcznej przeglądarki.

My Fix? Zapisz zakładki itp. Usuń wszystkie rozszerzenia, usuń Chrome, zainstaluj ponownie Chrome. Od ponad miesiąca jest dobrze.

Powodzenia!


Dzięki! Jednak miałem problem z Firefoksem i Safari. Problem został rozwiązany, pozywając Terminal.
Tam

2

Miałem ten sam problem w Safari przy użyciu systemu Mac OS i odkryłem, że problem został spowodowany wywołaniem rozszerzenia Any Search który został zainstalowany w przeglądarce podczas instalacji innej aplikacji. Usunąłem go i rozwiązał problem.


1

Miałem podobny problem i został on rozwiązany po usunięciu rozszerzenia Chrome „Klawiatura Emoji”. (Myślę, że mój problem był ograniczony do Chrome)


0

Przejdź do Monitora aktywności, a zobaczysz listę wszystkich zadań uruchomionych na komputerze. Znajdź program, z którego pochodzi oprogramowanie adware, wybierz je i kliknij przycisk Zakończ w lewym górnym rogu paska narzędzi Monitora aktywności (przycisk z ośmiokątem z X w nim, a nie czerwony przycisk „Zamknij okno”). To powinno zatrzymać program, aby można go było usunąć.0

Zdaję sobie sprawę, że ten wątek jest trochę stary, ale po zainstalowaniu Vuze miałem ten sam problem.

Usunąłem rozszerzenie „Szybkie przeglądanie”, a teraz wszystko wróciło do normy.

Mam nadzieję, że to pomoże!


-1

Miałem ten sam problem i odkryłem program, który włączył się do mojego systemu o nazwie Yahoo Search Set. Dezinstalacja tego programu, ponowne uruchomienie komputera, a następnie ręczne usunięcie adresu URL wyszukiwania Yahoo z mojego ustawienia strony głównej sprawdziło się. Znalazłem odniesienia do innego oprogramowania o nazwie „Spigot”, które może zrobić to samo. Przejdź do „Odinstaluj programy” w panelu sterowania i przejrzyj listę. Jeśli zobaczysz któryś z wymienionych na liście, odinstaluj go. Jeśli ich tam nie ma, poszukaj innego programu, którego nie znasz. Sprawdź te programy, wyszukując „co to jest” oraz nazwę programu i powinieneś znaleźć informacje o tym, czy program jest legalny. Jeśli nie jest to coś, czego chcesz lub potrzebujesz, a nie coś, co jest częścią innej funkcji, takiej jak oprogramowanie funkcji drukarki, rozważ odinstalowanie. Tak właśnie znalazłem i postanowiłem odinstalować Yahoo Search Set, który wyleczył mój problem.


Ask Different jest specyficzny dla OS X.
grg

-3

Skończyło się na używaniu terminala, aby go usunąć, i cokolwiek to jest, mam nadzieję, że zniknęło (nie przechwytuje już moich przeglądarek).

EDYCJA: Użyłem poleceń rm -rf, aby usunąć oryginalny plik.


Czy wiesz, jak to się nazywało. nie Goldernboy za szansę?
markhunte

Niestety nie mam pojęcia. Myślę, że to część samego pobierania, ponieważ po usunięciu nie działa.
Tam

To nie jest bardzo przydatna odpowiedź. Tak, użyłeś terminala, ale jak go usunąłeś? Jakie polecenia prowadziłeś? Jeśli zastosowałeś zalecenie innej odpowiedzi, powinieneś to zaznaczyć jako rozwiązanie.
ghoppe

Nie zdawałem sobie sprawy, że moja odpowiedź była tak niepopularna haha. Wierzę, że przeczytałem pytanie i ostatecznie znalazłem odpowiedź. To, co zrobiłem, to użycie poleceń rm -rf, aby usunąć plik, którego nie można usunąć. Znalazłem go, przeszukując nazwę pliku przy użyciu terminalu, a następnie używając powyższego polecenia, aby usunąć to, czego potrzebowałem. Ponownie uruchomiłem przeglądarkę i tam rozwiązałem problem. Czy to jest odpowiedź na Twoje pytanie?
Tam
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.