Problem z baterią - problem z kopią zapasową?


2

Niedawno kupiłem nowy iPhone 6, ponieważ mój iPhone 5 miał dziwne problemy z baterią: gdy byłem na 3G lub 4G, bateria dosłownie spadła z 50% do 10% w około 10 minut. W sieci Wi-Fi było całkiem OK.

W tej chwili z moim nowym telefonem spodziewałem się znacznie lepszych wyników na bateriach. Ale co dziwne, wciąż jest dość źle, chociaż telefon jest nowy.

Kilka tygodni temu poszedłem do sklepu Apple Store z moim iPhonem 5, a facet powiedział mi, że może to być problem z oprogramowaniem (związany z kopią zapasową, którą umieściłem na iPhonie 6), a nie problem sprzętowy (nie martw się, że nie kupiłem nowego iPhone'a tylko z tego powodu).

W każdym razie zastanawiałem się, czy to może być logiczne wytłumaczenie? A potem chciałbym spróbować całkowicie przywrócić fabrycznie mój telefon, aby sprawdzić, ale są pewne ustawienia, takie jak hasła Wi-Fi itp., Które chciałbym zachować ... jak mogę je przenieść bez kopii zapasowej?

Wielkie dzięki!


Niestety odpowiedź jest ręczna. Miałem podobny problem, kiedy przeszedłem z 4 na 5. W końcu usiadłem z kawałkiem papieru i długopisem i szczegółowo przeszukałem telefon, szukając tego, czego potrzebowałem. Największą stratą były sieci Wi-Fi, do których dołączyłem przez lata, ale czysta konfiguracja rozwiązała problem z baterią.
Tyson

Dziękuję za komentarz. Myślę, że wtedy to zrobię ... Jestem trochę zirytowany utratą niektórych haseł, ale chyba nie mam nic przeciwko. Dzięki !
el-flor

Odpowiedzi:


0

Najpierw wykonaj pełną kopię zapasową i przywróć nowego iPhone'a do ustawień fabrycznych . Nie przejmuj się ustawieniami, są one przechowywane w kopii zapasowej, więc możesz je przywrócić, jeśli coś przegapisz. Możesz też najpierw wypróbować tę poprawkę na telefonie iPhone 5.

Problem rozwiązany?
Jeśli problem zniknie, nie należy odkładać kopii zapasowej, ponieważ może to spowodować uszkodzenie wewnątrz. Możesz teraz ręcznie pobrać każdą aplikację i dodać ustawienia Wi-Fi.

Niestety: nie możesz przywrócić żadnej części kopii zapasowej, ponieważ jest ona w jakiś sposób uszkodzona.

Proszę
nie martw się o ustawienia Wi-Fi. Zawsze możesz poprosić wszystkich o podanie haseł (przynajmniej w moich kręgach), które są dość łatwe. Raczej masz w pełni funkcjonalny telefon i baterię niż wszystkie hasła do Wi-Fi, prawda?

Pamiętaj, że nie dodałem odpowiedzi, gdy przywrócenie do stanu domyślnego nie rozwiązuje problemu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.