Wersja PHP pokazana w wierszu poleceń różni się od phpinfo (); w localhost: 8000


9

Mój serwer testowy PHP OS X zacząłem od pisania

php -S localhost:8000

Zaktualizowałem PHP w OS X do 5.6 i kiedy sprawdzam wersję za pomocą wiersza poleceń, wpisując:

php -v

Mówi mi, że mam „PHP 5.6.5”

Kiedy uruchamiam mój serwer testowy PHP i patrzę na plik index.php, który ma tę phpinfo();funkcję, mówi mi, że nadal mam wersję 5.5.14, która jest dostarczana z systemem OS X.

Co mogę zrobić, aby moja wersja PHP na localhost: 8000 odzwierciedlała tę zmianę?


Gdzie zainstalowałeś zaktualizowany PHP i jaki jest twój obecny $ PATH? (wpisz echo $PATHTerminal). Wygląda na to, że $ PATH nie jest skonfigurowany do znalezienia nowej wersji PHP.
sdmeyers,

Zainstalowałem do „/ usr / local”. Kiedy sprawdziłem ścieżkę za pomocą „echo $ PATH”, zobaczyłem ”/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/usr/sbin:/sbin:/opt/X11/bin:/Applications/Server.app /Contents/ServerRoot/usr/bin:/Applications/Server.app/Contents/ServerRoot/usr/sbin ". Ostatnio usunąłem aplikację serwera. Czy powinienem wyeksportować ścieżkę?
AndrewMRiv,

Odpowiedzi:


1

Nowa wersja PHP musi znajdować się w $ PATH, a ścieżka do nowej wersji php musi być wcześniej wymieniona /usr/bin. Jeśli nowa wersja php (plik wykonywalny) jest zainstalowana /usr/local/bin/, powinieneś być w dobrej formie, w przeciwnym razie musisz albo połączyć nowy plik wykonywalny php tam ( ln -s /path/to/newphp /usr/local/bin/php), albo dodać jego lokalizację do $ PATH ( export PATH=/path/to/newphp:"${PATH}") (<- dodaj to do swojego ~ / .bash_profile).

Jeszcze jedna możliwość sprawdzenia ... czy nazywa się nowa wersja php php? Możliwe, że zostanie nazwany jakoś php5lub coś takiego. Jeśli tak, musisz utworzyć link lub użyć tej nazwy w wierszu polecenia.


1
Cóż, aktualizuję do PHP 7, /usr/local/bin/ale moja wersja pozostaje w wersji 5.6.24. Instalator utworzył alias php5, a ja ręcznie utworzyłem alias php. Ale jedno <?php phpinfo();?>i drugie php -vmówi mi, że używam starego. I export PATH=/usr/local/bin/php5-7.0.11-20160923-203451:"${PATH}"też próbowałem .
James Wayne,

@JamesWayne Spróbuj wyeksportować ŚCIEŻKA = / usr / local / php5 / bin: $ PATH
bart

Whoa tam ... Po pierwsze, ta ścieżka jest błędna ... gdzie jest zainstalowana najnowsza wersja PHP (jak ją zainstalowałeś)? Wiedząc o tym, mogę ci pomóc w linii poleceń (zakładając, że wszystko jest poprawnie zainstalowane). Po drugie, czy po aktualizacji PHP zrekonfigurowałeś serwer WWW, aby używał nowej wersji PHP?
sdmeyers
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.