Yosemite Retail DVD?


0

Rozumiem, że Mac OS X można pobrać i zainstalować bezpłatnie, jednak fajnie byłoby wydrukować kopię zapasową DVD i wysłać ją przez Apple, podobnie jak starsze wersje Mac OSX.

Czy to nadal możliwe?


Niezależnie od poniższych odpowiedzi, Nowoczesne komputery Mac nie mają napędów DVD, a Apple nigdy wcześniej nie obsługiwało starszych komputerów.
Tetsujin,

Odpowiedzi:


1

Jestem prawie pewien, że nie możesz już kupować płyt instalacyjnych od Apple (Lion była ostatnią wersją, za którą sprzedali instalator, i był to klucz USB, a nie DVD. Ale możesz zrobić własny na kilka różnych sposobów:

 • Utwórz instalator USB za pomocą createinstallmedianarzędzia zawartego w instalatorze do pobrania. Zobacz odpowiedź @ onik lub artykuł pomocy technicznej Apple HT201372: „Utwórz instalator rozruchowy dla systemu OS X Mavericks lub Yosemite” . Pamiętaj, że pomija on ważny pierwszy krok: upewnij się, że dysk USB jest sformatowany zgodnie ze schematem partycji GPT, a wolumin, którego zamierzasz użyć dla instalatora, ma format Mac OS Extended (Journaled).

 • Utwórz instalator USB za pomocą DiskMaker X - który zasadniczo automatyzuje createinstallmediaproces.

 • Jeśli naprawdę chcesz zrobić instalacyjny dysk DVD, na forum MacRumors znajduje się post napisany przez tywebb13, który zawiera procedurę wiersza poleceń umożliwiającą utworzenie obrazu dysku, który można nagrać na dysk DVD. Nie testowałem tego, ale dołączę go tutaj na wypadek, gdyby źródło zniknęło:

  hdiutil attach /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app/Contents/SharedSupport/InstallESD.dmg -noverify -nobrowse -mountpoint /Volumes/install_app
  hdiutil convert /Volumes/install_app/BaseSystem.dmg -format UDSP -o /tmp/Yosemite
  hdiutil resize -size 8g /tmp/Yosemite.sparseimage
  hdiutil attach /tmp/Yosemite.sparseimage -noverify -nobrowse -mountpoint /Volumes/install_build
  rm /Volumes/install_build/System/Installation/Packages
  cp -rp /Volumes/install_app/Packages /Volumes/install_build/System/Installation/
  cp -rp /Volumes/install_app/BaseSystem.chunklist /Volumes/install_build
  cp -rp /Volumes/install_app/BaseSystem.dmg /Volumes/install_build
  hdiutil detach /Volumes/install_app
  hdiutil detach /Volumes/install_build
  hdiutil resize -size `hdiutil resize -limits /tmp/Yosemite.sparseimage | tail -n 1 | awk '{ print $1 }'`b /tmp/Yosemite.sparseimage
  hdiutil convert /tmp/Yosemite.sparseimage -format UDTO -o /tmp/Yosemite
  rm /tmp/Yosemite.sparseimage
  mv /tmp/Yosemite.cdr ~/Desktop/Yosemite.iso
  

  ... następnie użyj Narzędzia dyskowego (lub cokolwiek innego), aby nagrać Yosemite.iso na DVD.


2

Wygląda na to, że Apple nie dostarcza już OSX na detalicznym dysku DVD, ponieważ wszystkie współczesne komputery Mac mają partycję odzyskiwania, która zawiera instalator i jest aktualizowalna. Istnieją jednak sposoby na utworzenie instalacyjnego napędu USB, a oto własne rozwiązanie Apple.

Przed utworzeniem instalatora rozruchowego systemu OS X najpierw musisz wykonać następujące czynności:

 1. Pobierz aplikację instalatora OS X ze sklepu Mac App Store.

 2. Podłącz wolumin, który chcesz przekonwertować, do instalatora rozruchowego. Mogą to być nośniki wymienne, takie jak dysk flash USB lub dodatkowa partycja wewnętrzna.

 3. Następnie można użyć tego createinstallmedianarzędzia do konwersji woluminu z kroku drugiego na instalator rozruchowy oparty na aplikacji instalatora z kroku pierwszego. Aby dowiedzieć się, jak używać createinstallmedia, użyj następującego polecenia w terminalu:

OS X Yosemite

/Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app/Contents/Resources/createinstallmedia

OS X Mavericks

/Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia

Przykłady

Na przykład, zakładając, że masz zamontowany wolumin, /Volumes/MyVolumea aplikacja instalatora systemu OS X jest w /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.appstanie usunąć /Volumes/MyVolumei przekonwertować go na instalator rozruchowy za pomocą tego polecenia:

OS X Yosemite

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/MyVolume --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app

OS X Mavericks

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/MyVolume --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app

Notatki

Konieczne może być dostosowanie ścieżki do aplikacji instalatora OS X i / lub nazwy urządzenia wymiennego w poleceniu. createinstallmediajest zaawansowaną opcją dla administratorów systemu i jako taka wymaga pewnej wiedzy na temat wiersza poleceń, aby być poprawnie używanym. Jest przeznaczony wyłącznie do użytku z wersją aplikacji OS X Installer, z którą został dostarczony.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.