Czy istnieje skrót klawiaturowy do wstawiania równań MathType na stronach?


1

Coraz więcej myśli o robieniu notatek z zajęć na komputerze, a Pages '09 wydaje się dobrym kandydatem do tego zadania. Ponieważ jednak mam wiele zajęć technicznych, muszę bardzo często wstawiać równania MathType.

Czy istnieje skrót klawiaturowy do wstawienia takiego równania? Jeśli nie, czy mogę to zrobić?


Możesz również sprawdzić to pytanie: apple.stackexchange.com/q/14431/6303
Tigran Khanzadyan

@Tigran Khanzadyan, to dość interesujące, ponieważ znam sporo LaTeXa (do tego stopnia, że ​​używałem MathType jako parsera równań LaTeXa).
zneak

Odpowiedzi:


1

FastScripts to mój wybór, aby łatwo tworzyć skróty klawiszowe umożliwiające dostęp do pozycji menu - znacznie ładniejsze, bardziej elastyczne i znacznie wydajniejsze niż panel preferencji klawiatury. Ponadto LaunchBar działa cuda do szybkiego przełączania aplikacji / aktywacji usług i uczy się preferowanych skrótów klawiszowych w podróży, zamiast konieczności ich wcześniejszego programowania (ale możesz to zrobić, jeśli chcesz).


0

Aktualizacja na rok 2019: nowsze wersje Pages faktycznie niedawno dodały obsługę równań! Po prostu przejdź do Wstaw> Równanie ... lub naciśnij ⌥⌘E.

Używa LaTeX lub MathML, ale jeśli chcesz użyć MathType, w wyświetlonym oknie dialogowym najwyraźniej jest do tego przycisk lub możesz ustawić go jako domyślny. (Nie mam MathType, więc nie mogę tego przetestować.)

Strona pomocy technicznej Apple zawiera więcej informacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.