Wyświetl wszystkie przypisane skróty klawiaturowe


12

Czy istnieje sposób (prawdopodobnie aplikacja), który pozwala zobaczyć wszystkie zdefiniowane globalne (i być może lokalne) skróty klawiaturowe? Coś podobnego do ActiveHotkeys w systemie Windows. Nie lubię przypisywać nowych skrótów klawiaturowych, nie mając pewności, że nie spowodują one kolizji skrótów.


1
To świetne pierwsze pytanie. Mam nadzieję, że ktoś ma równie świetną odpowiedź!
bmike

Odpowiedzi:


1

Istnieje dość drogi program, który właśnie to robi. Zainstalowałem go na kilku komputerach Mac w klasie, aby pomóc nowym użytkownikom nauczyć się skrótów klawiaturowych:

Działa dobrze, łatwy w użyciu, ale za 28,00 $ trochę drogo.


To wygląda świetnie. 28 USD jest trochę drogie jak na takie narzędzie, ale myślę, że wersja próbna powinna wystarczyć.
rubergly,

5

Istnieje bardzo przyjemna aplikacja, która jest dostępna bezpłatnie, aby wyświetlać wszystkie skróty, gdy przytrzymasz klawisz polecenia nieco dłużej niż zwykle.

Działa na Mavericks i kilku starszych systemach operacyjnych i nigdy nie miałem z tym problemów poza zapominaniem o zamknięciu go po tym, jak odkryłem klawisze skrótów. Wygląda na to, że jest obsługiwany przez reklamy, więc zastanów się, jeśli wolisz płacić, aby wspierać programistów, a nie być częścią tego, co jest sprzedawane.


1
To świetna aplikacja, ale dla zminimalizowania ryzyka kolizji nie wyświetla wszystkich skrótów. (Ani KeyCue, ale KeyCue może pokazać więcej.)
Graham Perrin

2

Nie jestem użytkownikiem systemu Windows, więc nie jestem pewien, co robi ActiveHotKeys. Jednak w Preferencjach systemowych w systemie Mac OS X są preferencje klawiatury, które po kliknięciu wyświetlą „Skróty klawiaturowe” (wybór po prawej stronie „Klawiatura”).

Mam nadzieję, że to pomoże i zaznacz swoje pytanie jako odpowiedź, jeśli tego właśnie szukasz.


Przepraszam, zdałem sobie sprawę, że tak naprawdę wcale nie wyjaśniłem, co robi ActiveHotKeys, a ten link nie jest zbyt pomocny. freewaregenius.com/2009/05/06/… ma lepsze wytłumaczenie; w zasadzie pokazuje wszystkie skróty przypisane do wszystkich aplikacji.
rubergly

-2

Jest fajny widget dla deski rozdzielczej od kokpitów, który ma zarówno ogólne skróty OSX, jak i dobrą listę dla wielu popularnych aplikacji. Ma mały baner reklamowy, ale jest szybki dostęp, co jest miłe. http://dashkards.com

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.