Macbook Pro TrackPad nie klika


22

Korzystam z MacBooka Pro, teraz nie można „kliknąć” TrackPada, gdy naciskam prawy dolny róg.

Nie mogłem teraz wykonać „kliknięcia prawym przyciskiem”.

To jest niezręczne.

Wiem, że w Preferencjach systemowych -> TrackPad mogłem ustawić „Stuknij, aby kliknąć”, ale potem nie mogłem używać trzech palców, aby przełączać różne ekrany.

Masz pomysł, aby to naprawić?

Odpowiedzi:


65

Ten film zaleca zresetowanie SMC:

  1. Wyłącz komputer.
  2. Podłącz adapter MagSafe.
  3. Naciśnij jednocześnie klawisze Shift-Option-Control po lewej stronie klawiatury i przycisk zasilania i przytrzymaj przez 5 sekund.
  4. Puść wszystkie przyciski.
  5. Ponownie włącz komputer za pomocą przycisku zasilania.

Więcej informacji na temat resetowania SMC znajduje się w tym artykule pomocy technicznej Apple


4
To działało świetnie. Z jakiegoś powodu nie byłem w stanie fizycznie przyziemić i poczuć „kliknięcie”, ale po wykonaniu powyższych czynności wszystko wróciło do normy.
JaredH 21.04.16

3
Nie jestem pewien logiki, dlaczego to działa (myślałem, że to awaria sprzętu), ale zadziałało również dla mnie!
Wielkie

2
Mój nawet nie klikał fizycznie, po czym zaczął się Niesamowity!
Mohammed Atif Sami

Naprawiłem również mój problem, dziękuję (pozytywnie oceniany). Dlaczego to robi różnicę. Intryguje mnie, dlaczego kliknięcie jest teraz, a nie było wcześniej. To wydawało się bardziej problemem mechanicznym.
markc

8
@markc Jeśli zastanawiasz się nad tą poprawką, jeśli korzystasz z nowszego (2015 lub nowszego) Macbooka Pro, a to przywróciło dla ciebie fizyczne kliknięcie, to prawdopodobnie dlatego, że gładzik „klika” za pomocą dotykowego systemu sprzężenia zwrotnego, takiego jak nowsze przyciski domowe iPhone'a i tak naprawdę wcale nie klikają, wszystko to jest sprytne podstęp, aby poczuć się jak kliknięcie. Jeśli to zadziałało, powinieneś stwierdzić, że jeśli całkowicie wyłączysz komputer, przestanie on „klikać”. Ten reset SMC prawdopodobnie naprawia coś złego w oprogramowaniu sterującym silnikiem dotykowym.
moneyt

11

Czasami to po prostu twoja magiczna mysz gdzieś siedzi, może w torbie i uruchamia kliknięcie. Upewnij się, że wyłączyłeś bluetooth.


Wow, dzięki! Właśnie to mi się właśnie przydarzyło.
Cofnij

3

W zależności od modelu MacBooka Pro powinna pojawić się na nim mała śruba wewnątrz komputera. Wystarczy wykonać 1/4 obrotu w lewo lub w prawo, aby dostosować, kliknij gładzik


6
Warto również zauważyć, że w większości modeli, jeśli bateria zaczęła puchnąć, może zapobiec kliknięciu.
TGYK

@TGYK: Słyszałem również o spęcznieniu baterii, ale nie byłem w stanie znaleźć dobrego źródła, które potwierdzałoby, że jest to prawdziwy problem i / lub co z tym zrobić. Zastanawiam się także, jak temperatura komputera lub otaczającego powietrza wpływa na pęcznienie. Występują sporadyczne problemy z klikaniem gładzika, ale mam drugą baterię. Nie jest jasne, czy / jak nowy akumulator wpłynął na problem.
EJ Mak

@nizx: Twoje rozwiązanie brzmi intrygująco. Przydałoby się zobaczyć zdjęcie (lub inne szczegóły), które dokładnie pokazuje, jak uzyskać dostęp i zlokalizować śrubę, którą można regulować.
EJ Mak

1
@EJMak Nie mam obrazu, ale postaram się wyjaśnić, do czego, jak przypuszczam, on się odnosi. W moim przypadku mam 5,5 MBP (2009), a gładzik, ujawniając podnoszenie baterii, ma jedną dużą śrubę w kierunku przodu komputera. Ma trójskrzydłowy śrubokręt (bez krzyża, wygląda bardziej jak Mercedes-Star), więc potrzebuję specjalnego bitu, aby go przenieść.
Leon

0

Czy próbowałeś cztery / trzy palce i / lub dwa palce stuknięcie / kliknięcie?

Ustawienia mają opcję przełączania między czterema / trzema palcami do przesuwania między aplikacjami pełnoekranowymi, a także opcję stuknięcia lub kliknięcia dwoma palcami.

Moim zdaniem profesjonaliści Macbooków mają duże narożniki po kliknięciu prawym przyciskiem myszy. dla mnie za duży i może przypadkowo kliknąć dłonią.


0

Magiczna mysz podłączona do torby na laptopa! Sprawdź połączenia Bluetooth!


0

Zegnij gładzik po przeciwnej stronie komputera Mac, a kliknięcie będzie działać ponownie (i znowu nie powiedzie się za kilka minut)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.