Fiński sprawdzanie pisowni dla systemu OS X?


1

Znam tę dyskusję na temat sprawdzania pisowni dla stron, tutaj . Szukam plików zakończonych na .aff lub .dic. Bez nich nie można ich używać w systemie. Mój obecny OS X to Yosemite 10.10.2.

Instrukcja OS X mówi, że w Settings > Keyboard > Spelling > Set up ...

Aby dodać dodatkowy słownik pisowni, skopiuj pliki słownika (.aff i .dic) do folderu Pisownia w folderze Biblioteka.

Czy jest jakiś standardowy słownik fiński?


Tak. Nieprawidłowy format.
Léo Léopold Hertz 준영

@TomGewecke Możliwe jest użycie tych typów plików. Następną rzeczą pozostaje rozważenie ich utworzenia z jakiegoś istniejącego typu pliku. Skontaktowałem się z administratorem projektu w sprawie utworzenia określonych formatów plików.
Léo Léopold Hertz 준영

Po prostu: Bez dwóch obsługiwanych formatów plików nie można uzyskać sprawdzania pisowni w całym systemie.
Léo Léopold Hertz 준영

@TomGewecke Sprawdzanie pisowni OS X.
Léo Léopold Hertz 준영

Odpowiedzi:


1

Język fiński nie jest podobny do innych, a sprawdzanie pisowni jest bardziej skomplikowane niż tylko pliki .aff / .dic. Jak napisał Tom, rozwiązaniem jest użycie VoikkoSpellService Voikko (osxspell), który tworzy system sprawdzania pisowni dla języka fińskiego.

Działa również na OS X Yosemite, ale folder / Library jest ukryty i musisz utworzyć folder Usługi, jeśli nie istnieje. Readme in wyjaśnia pozostałe kroki, aby to działało.


Stworzyłem folder / Library / Services. Przeniesiono tam aplikację. Wylogowany i ponownie. Uruchomiłem aplikację my z folderu, klikając prawym przyciskiem myszy i otwierając. Uruchomiłem TextEdit. Moje dane testowe „Książka jest na stole. Kirjae on pöydällä. Kirjava koira haukkuuu.” Podczas wpisywania tego komentarza nie rozpoznaje literówek w TextEdit, a nie teraz w Google Chrome.
Léo Léopold Hertz 준영

@Masi Czy ustawiłeś słownik na Suomi w Edit & gt; Pisownia i gramatyka & gt; Pokaż pisownię i gramatykę? Czy sprawdziłeś opcje sprawdzania pisowni w tym menu? Zobacz nową grafikę w mojej odpowiedzi.
Tom Gewecke

1
@walokra / Library nie jest ukryty. To użytkownik / nazwa użytkownika / biblioteka. W każdym razie nie ma powodu, aby nie umieszczać tego w systemie / bibliotece / usługach, które nie są ukryte i już istnieją.
Tom Gewecke

@TomGewecke Nie mam pisowni i gramatyki na stronie ustawień. Nic nie sprawdzam.
Léo Léopold Hertz 준영

@Masi Nie znaleziono w „Ustawieniach”. Mówię o menu Edycja w TextEdit i innych aplikacjach.
Tom Gewecke

2

Pobierz zaklęcie Voikko na 10,8-9 z

http://verteksi.net/lab/osxspell/

i umieść go w System / Library / Services (nie Library / Services lub Home / Library / Services)

Przejdź do Edytuj & gt; Pisownia i gramatyka & gt; Pokaż pisownię i gramatykę i ustaw słownik na Suomi (nie automatyczny).

Również w Edit & gt; Pisownia i gramatyka, sprawdź elementy, aby sprawdzić i poprawić pisownię.

Powinieneś wtedy zobaczyć, na przykład w TextEdit, coś takiego

enter image description here


To nie działa w Yosemite. Nie mogę przenieść aplikacji do folderu / Library / Services, ponieważ nie istnieje w Yosemite. Skontaktuję się z obecnym deweloperem w tej sprawie.
Léo Léopold Hertz 준영

2
To NIE / Biblioteka / Usługi, ale System / Biblioteka / Usługi, jak powiedziałem. Przyjrzyj się bliżej
Tom Gewecke

Tylko uwaga, musiałem ponownie uruchomić komputer, aby słownik stał się dostępny.
tommyf

Fińskie instrukcje wskazują „użytkownik / biblioteka / usługi”, a nie „system / biblioteka / usługi”, a następnie w następnym wierszu „~ / biblioteka / usługi / ...” trochę bałaganu, ale myślę, że „system / biblioteka / Services ”jest poprawny i działa dla mojej żony w dniu 10.10.2, ponowne uruchomienie nie było wymagane, ale wylogowanie / logowanie zostało wykonane po każdym kroku.
KalleMP
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.