VTDecoderXPCService pobiera procesor


52

Czasami zauważam obciążenie procesora bez powodu i widzę w monitorze aktywności, który VTDecoderXPCServicezużywa 15-30% procesora.

Po ponownym uruchomieniu przeglądarki Safari jest w porządku przez pewien czas, aż to się powtórzy.

Jakieś pomysły? Może być związany z pamięcią flash? Gdy tak się dzieje, w zakładkach nie ma filmów, ale może jedno odtworzenie powoduje problem.

Czy powinienem po prostu odinstalować Flash z systemu? Nadal korzystam z Mavericks i Safari 7 - czy będziesz grać bez problemów przez HTML5? Słyszałem, że sprawili, że działa w Safari 8, nie jestem pewien co do 7.

Dziękuję Ci


według Google jest to usługa piaskownicy wideo - QuickTime, być może związana z kamerą
Tetsujin

1
ok, dziękuję ... Zobaczę, czy to się stanie po użyciu kamery ... może też wyłączę kamerę, gdy nie będę jej używać ze skryptem iSight Disabler ... ze względów paranoicznych i wydajnościowych :)
davidhq

Najprawdopodobniej ten proces jest związany z odtwarzaniem wideo. Ponadto nie będzie żadnej poprawy wydajności po zwolnieniu sterownika nieużywanego urządzenia.
Alexander

Badam to również dla siebie, jeśli nigdy nie rozwiązałeś tego problemu, może pomóc ci ten wątek . Jest tam przydatna dyskusja, choć nie jestem pewien, czy istnieje konsensus w sprawie rzeczywistej przyczyny.
SuperBiasedMan

1
Nie wiem dokładnie, do czego jest używany, ale wydaje się, że jest to uzasadniona część systemu operacyjnego. Oba VTDecoderXPCServicei VTEncoderXPCServicesą w środku /System/Library/Frameworks/VideoToolbox.framework.
duozmo

Odpowiedzi:


22

Zrobiłem spindump za pośrednictwem monitora aktywności, więc znalazłem odpowiedzialną aplikację. W moim przypadku był to Firefox (HTML5 Vids)

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Dzięki! Biegnący spindump wskazał mi winowajcę; restartowanie chrome mnie posortowało
ptim

1
Ponowne uruchomienie Chrome też działa dla mnie. Uważam, że ta usługa zawsze wariuje po załączeniu zdjęcia w Gmailu. Może to być związane z oknem wyboru zdjęć?
ScottyG,

12

Wydaje się, że zamknięcie iMessage (Wiadomości) zabija proces.


1
Miałem Messages.app otwarty z sesją czatu wyświetlającą fragment pętli wideo na Instagramie w pętli. Zamknięcie Messages.app natychmiast zmniejsza zużycie procesora dla procesu VTDecoderXPService i procesu WindowServer.
David H

11

Zgodnie z tą witryną VTDecoderXPCService jest wywoływany w aplikacjach typu sandbox, które mogą odtwarzać szybkie pliki wideo lub inne treści.

Możesz spróbować zamknąć aplikacje jeden po drugim i sprawdzić, które z nich wywołują ten proces.

Dla mnie jest to zwykle Safari lub iTunes, a ponieważ procesor jest dość wymierny, powinno być łatwo wyśledzić, co wysyła pracę do tej części systemu operacyjnego. Mogą to być również Wiadomości lub Zdjęcia.


7

Próbowałem, aw moim przypadku jest to aplikacja Zdjęcia, a także proces fotoanalizacyjny, który uruchamia dużo procesora. MacO sierra i 2011 MBP


4

Nie masz właściwego rozwiązania. Ale zauważyłem również, że problem stanowi Messages.app. Po zamknięciu aplikacji Wiadomości proces zakończył się. Wcześniej, nawet po zabiciu, odradzał się za każdym razem.


To tak naprawdę nie odpowiada na pytanie. Jeśli masz inne pytanie, możesz je zadać, klikając Zadaj pytanie . Możesz także dodać nagrodę za zwrócenie większej uwagi na to pytanie, gdy będziesz mieć wystarczającą reputację . - Z recenzji
IconDaemon

1
@IconDaemon To nie odpowiada w całości na pytanie. Ale daję wskazówkę. Może ktoś inny może to rozwinąć. I nie mam innego pytania. W żadnym wypadku nie było to pytanie i nigdzie nie było znaku zapytania.
moltar

2

Zobaczyłem to zachowanie po wejściu na album People w Photos on Sierra. Jestem pewien, że lokalnie rozpoznaje twarz, ponieważ Apple chwalił się tym podczas inauguracji Sierra.

Zdjęcia mają przycisk „pauza na jeden dzień” na karcie iCloud w preferencjach aplikacji. Nacisnąłem ten przycisk i wszystko wróciło do normy.


Tak, kiedy zabiłem ten proces, pojawia się powiadomienie Zdjęcia z informacją „nie można przesłać” do udostępnionego albumu. Wygląda na to, że zdjęcia działają w tle.
Magne,


1

Aby znaleźć program korzystający z tej usługi, skorzystałem z Energyzakładki Activity Monitor. Zidentyfikuj aplikację o najwyższym zużyciu energii. O wiele prostsze niż spindumping, jak sugeruje lowrinodpowiedź


0

Miałem ten sam problem - proces VTDecoderXPCService zajmuje około 30% procesora, a kiedy próbowałem go zamknąć za pomocą Monitora aktywności, po prostu pojawił się ponownie.

Nie miałem otwartych aplikacji związanych z wideo ani kart w Chrome.

Był drugi proces o nazwie Google Chrome Helper, który również zajmował około 25% procesora. Dziwnie, kiedy opuściłem ten monitor aktywności, VTDecoderXPCService również zniknął.


0

Moim problemem była aplikacja Wiadomości, ale tak się stało, ponieważ w moich wiadomościach był link do filmu na YouTube. Odtworzyłem wersję osadzoną i wtedy gwałtownie wzrosło użycie procesora.0

Mac OS X Sierra 10.12.6 na 4 rdzeniach, Corei7

Zarówno Facetime, jak i PhotoBooth uruchamiają VTDecoderXPCServiceproces i zużywają około 30% czasu procesora.


0

Ten problem występuje dla mnie, gdy przesyłam zdjęcie na stronę internetową za pomocą Chrome. Zamknięcie Chrome rozwiązuje problem, choć tymczasowo, dopóki nie zrobię tego ponownie. Bardzo bolesne!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.